5 svarīgākās lietas, CEĻOJOT kopā ar dzīvnieku

Vasara ir aktīvākā ceļojumu sezona. Šoreiz par svarīgāko, kas jāzina dodoties ceļojumā kopā ar dzīvnieku. Izbaudi vasaru kopā ar savu četrkājaino draugu!

Pirmās palīdzības komplekts. Ceļošana kopā ar dzīvnieku ir liela atbildība, jo viņam stresu un diskomfortu var radīt visdažādākās ceļojuma situācijas. Pirms došanās ceļā sagatavo pirmās palīdzības komplektu. Tajā jāietilpst zālēm pret saindēšanos, caureju, alerģiju, vemšanu, nomierinošiem līdzekļiem, kā arī ūdeņraža pārskābei un marlei gadījumiem, ja četrkājainais draugs iegūst kādu brūci.

Ārpus valsts robežām – pase, mikročips un vakcinācija. Dodoties ārpus valsts robežām, dzīvniekiem nepieciešama pase un identifikācijas mikročips, ko iespējams iegūt pie veterināra. Tāpat mīlulim jābūt vakcinētam pret trakumsērgu vismaz 21 dienu pirms ceļojuma. Pirms došanās ceļā, noskaidro arī izraudzītās valsts individuālos noteikumus par dzīvnieku pārvadāšanu, jo tie mēdz būt atšķirīgi.

Viesnīcas. Lai neradītu liekus sarežģījumus, viesnīcas rezervē jau iepriekš un apvaicājies par viņu dzīvnieku turēšanas noteikumiem, jo ne visas viesnīcas priecājas par viesiem ar mājdzīvniekiem.

Lidmašīnām nē! Ar mājdzīvnieku droši vari ceļot vilcienā, prāmī vai automašīnā, tomēr lidmašīnām saki nē! Lidmašīnās dzīvnieki pārdzīvo tādu stresu, kas nereti mēdz izrādīties arī letāls. Dzīvnieku, ja vien tas nav suns-pavadonis, lidmašīnas salonā turēt nevarēsi un tam viss ceļš būs jāpavada kravas nodalījumā. Ja tomēr ceļojums ir neizbēgams, konsultējies ar veterināru par labākajiem nomierinošajiem līdzekļiem.

+15oC Ja gaisa temperatūra ir virs +15oC, vienmēr seko līdzi, lai dzīvnieks nepārkarstu. Vides maiņas radītais stress var izraisīt pārkaršanu pat šādā temperatūrā.

Lasi arī – 6 SVARĪGAS lietas, kas jāņem vērā PILSĒTAS dzīvniekam nonākot LAUKOS

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.