5 svarīgākās ĪPAŠĪBAS, ko vīrieši meklē sievietēs, un otrādi

Lai gan mēs katra esam citādāka, izrādās, ka pretējā dzimumā mēs meklējam aptuveni vienas un tās pašas īpašības. Reizēm, iespējams, tas ir pat neapzināti, bet tomēr pastāv kritēriji, pēc kuriem gan sievietes, gan vīrieši meklē savus partnerus.

Aptaujājot vairākas sievietes par to, ko viņas meklē vīriešos, piecas nozīmīgākās īpašības bija šādas:
1.    Labas spriešanas spējas/gudrība
2.    Inteliģence
3.    Uzticība
4.    Sirsnīgums, mīļums
5.    Materiālā atbildība, pastāvība

Kādēļ gan tieši šīs īpašības ir tik būtiskas un kā sievietes šīs īpašības meklē?
Pastāv trīs iespējamie skaidrojumi, kādēļ tieši šī īpašības sievietes meklē vīriešos : evolucionāri-bioloģiskais, vēsturiski-kulturālais un psiholoģiski-emocionālais skaidrojums.

 • Evolucionāri-bioloģiskais skaidrojums tiek balstīts uz to, ka ar šādu vīrieti sieviete var veidot nākotni, šajos vīriešos neapzināti tiek saskatīts „labs gēnu materiāls”. Šāds vīrietis kopā ar viņu audzinās bērnus un cels māju.
 • Vēsturiski-kulturālais skaidrojums tiek balstīts uz to, ka agrāk sieviete „dzīvoja caur vīrieti”, sievietei nebija nekādu tiesību, un no vīrieša bija atkarīgs tas, cik veiksmīga bija viņa dzīve, ja vīrietis ir uzticīgs, gudrs, inteliģents, sirsnīgs un materiāli pastāvīgs – dzīve, kaut gan ar daudziem ierobežojumiem, bija daudz jaukāka.
 • Psiholoģiski-emocionālais skaidrojums tiek balstīts uz to, ka sieviete uzticas vīrietim, kuram piemīt šādas īpašības un jūtas pasargāta un mīlēta.

Sievietes šīs īpašības meklē diezgan neapzināti. Tas ir tādēļ, ka gandrīz katra sieviete ir tendēta uz ilgtermiņa attiecībām. Ir īpašības, kuras var pamanīt jau pirmajā tikšanās reizē – inteliģenci, gudrību, sirsnīgumu, tādas īpašības kā uzticību un materiālo atbildību iespējams nevar redzēt uzreiz, bet šī īpašības arī atklājas ļoti ātri.

Savukārt vīrieši, atbildot uz jautājumu par to, ko viņi meklē sievietēs, atbildēja šādi:
1.    Fiziskā pievilcība un seksuāla pieejamība
2.    Labsirdība
3.    Uzticība (fiziska)
4.    Piemīlīgums, maigums
5.    Uzticamība (morāli)

Arī vīriešu izvēlei pastāv trīs iespējamie skaidrojumi, kādēļ tieši šī īpašības vīrieši meklē sievietēs: evolucionāri-bioloģiskas, vēsturiski-kulturālais un psiholoģiski-emocionālais skaidrojums.

 • Evolucionāri-bioloģiskais skaidrojums arī tiek balstīts uz „labu gēnu materiālu”, ar ko kopā veidot ģimeni.
 • Vēsturiski-kulturālais skaidrojums uzskata, ka daudzi vīrieši joprojām sievietes uzskata par skaistu lietiņu, ar ko palepoties sabiedrības priekšā un kurai pieglausties aukstā naktī.
 • Psiholoģiski-emocionālais skaidrojums attiecas uz vīriešiem, kuri vēlas veidot ilgtermiņa romantiskas attiecības, un sievietes ar šīm topa piedāvātajām īpašībām ir piemērotas šāda veida attiecībām.

Šis salīdzinājums perfekti atspoguļo to, cik sievietes un vīrieši tomēr ir atšķirīgi, jo, ja sievietes par primārām īpašībām uzskata garīgās īpašības, tad vīrieši lielāku vērību pievērš vizuālajām īpašībām, bet tā tas laikam bijis un būs vienmēr.

4 komentāru
 1. Patiesībā jau skumji, ka vīrieši pārsvarā meklē to fizisko sievietā. Gribas jau teikt, ka nē, mans vīrietis tāds nav, bet tomēr rodas jautājums, vai es būtu tik mīļa un jauka, ja pēkšņi kaut kādu iemslu dēļ mans ādas tonis kļūtu bālāks, uzrastos svara problēmas un tml., vai viņam pietiktu ar to kas sirsniņā? gribas jau teikt, ka jā pietiktu, bet nu nez..šitie topi liek aizdomāties.

 2. Mans vīrietis man pateica, ka es viņam nepatiktu, ja man būtu mazas krūti. Nu skaidrs, iepatikos jau tāda, kāda esmu. Bet vispār man liekas bezjēdzīgi iztirzāt iemeslus – kāpēc tā notiek, tā notiek un viss, ko tur, un mainīties nekas nemainīsies.

 3. Runājot par fizisko skaistumu, katram jau ir savi skaistuma etaloni un, ja vīrietis ir ar Tevi kopā, tas tak nozīme, ka pirmkārt jau fiziski, otrkārt emocionāli Tu esi viņam pievilcīga. Ejot laikam gribot negribot mēs mainamies. Vairāk, mazāk, tā vai šitā, bet mainamies. Un tas ir sava veida pārbaudījums vīrietim, vai viņš par spīti visam joprojām jūt to pašu, jo arī viņš galu galā mainās. vai… vai viņš mēģina iestāstīt Tev un sev, ka viss ir kā agrāk, bet tiklīdz uzrodas jaunāka, smukāka, bezrūpīgāka tā prom ir… šis otrais variants ir ļoti sāpīgs un tad mainīt ko ir ļoti grūti. Tāpēc der reizēm padomāt, vai Tu izskaties tā, kā gribētu, uzvedies tā kā gribētu, lai pēc tam, kad pazaudē to, kas ir bijis nav sajūta, ka tagad gan es saprotu un otrreiz daudz ko darītu citādāk. Galvenais, ja Tu pati Jūties labi un esi ar sevi apmierināta, lai viņš skrien, lai cik tas būtu grūti- ir jāļauj iet. Nu jā- viss, kas nenogalina padara mūs stiprākas 🙂
  Lai veicas!

 4. Man jau šķiet, ka no večiem, kas sievietes uzskata par “lietiņām” būtu jāmūk pa gabalu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.