5 radoši veidi, kā cīnīties ar SAUSO GAISU telpās

Apkures sezona ir klāt. Telpās gaiss kļūst sausāks. Sausais gaiss bieži vien nelabvēlīgi ietekmē pašsajūtu – sākas šķaudīšana, klepošana, āda paliek sausāka. Turklāt sausā gaisa dēļ mājās palielinās putekļu daudzums. Diemžēl kvalitatīvs gaisa mitrinātājs nav lēts prieks. Šoreiz par to, kā cīnīties ar sauso gaisu telpās radošāk!

Istabas augi. Gaisu telpās mitrāku var palīdzēt padarīt istabas augi – pēc augu aplaistīšanas mitrums caur augsni un lapām nonāk gaisā. Vari iegādāties arī pulverizatoru un regulāri smidzināt augus ar ūdeni, lai gaisā nonāktu papildus mitrums. Smidzināt vari arī aizkarus – palīdzēs.

Pārkārto mājokli. Nenovieto lielās, smagnējās mēbeles, piemēram, skapjus, pie vēsākajām istabas sienām. Atbrīvojot tās, uzlabosi gaisa cirkulāciju telpās.

Gatavo! Apkures sezonas laikā aktīvāk darbojies virtuvē! Uzvarēt sauso gaisu telpās (vai vismaz virtuvē) palīdzēs zupu vai jebkuru citu ēdienu meistarošana, kuru gatavošanas laikā izdalās liels tvaiku daudzums.

Regulē temperatūru. Ja tavā mājoklī ir regulējamie radiatori, noregulē tos uz zemāku atzīmi – vēsāks gaiss būs mazāk sauss. Rudens laikā palīdzēs arī telpu vēdināšana, taču ziemā, kad termometra stabiņš noslīd zem nulles, vēdināšana nelīdzēs, jo gaiss mīnus grādos ir sauss.

Gaisa mitrinātājs pašas spēkiem. Pie krāsns vai radiatora novieto ūdens trauku. Tas sasilstot iztvaikos gaisā un normalizēs gaisa mitrumu. Tomēr negaidi, kad iztvaiko viss ūdens! Ūdeni regulāri maini, pretējā gadījumā iegūsi savās mājās nepatīkamu baktēriju perēkli.

Atceries par sevi! Ja izjūtu sausa gaisa radīto diskomfortu, sniedz tūlītēju palīdzību savai ādai ar mitrinošajiem krēmiem vai izmanto izsmidzināmos ūdeņus sejai. Neaizmirsti arī par pietiekama ūdens daudzuma dzeršanu. Degunam palīdzi ar aptiekās nopērkamajiem līdzekļiem (eļļas, aerosoli, pilieni – izvēle ir plaša).

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.