5 populāras TIEVĒŠANAS metodes, kas KAITĒ tavai veselībai

Skaista un slaida auguma vārdā esam gatavas uz daudz ko, kas ne vienmēr nāk par labu veselībai. Piedāvājam tev 5 tievēšanas stratēģijas, kas nopietni spēj kaitēt mūsu veselībai, lai gan sākotnēji tā nešķiet. Taču neskatoties uz to, tās ir visizplatītākās sieviešu vidū. Vai arī tu piekop kādu no tām?

Veselas produktu grupas izslēgšana no ēdienkartes. Visbiežāk pilnībā tiek izslēgti tauki, gaļa vai saldumi un visi citi ogļhidrāti. Pirms izslēdz kādu produktu grupu no savas ēdienkartes, ir vērts apdomāt vai, un ar ko spēsi to aizvietot. Jā, labi, saldumi mums tiešām nav nepieciešami (un tomēr – mazās devās tie ir pat vēlami, jo uzlabo omu), tomēr labie, saliktie ogļhidrāti ir vajadzīgi, lai būtu enerģija. Tas pats attiecas uz gaļu un taukiem – arī tie mums ir nepieciešami. Ja neēd ko vienu, tev jāzina, ar ko to aizvietosi, lai nenodarītu pāri veselībai.

Nodarbošanās tikai ar kardiotreniņiem. Tu ej uz sporta zāli vairākas reizes nedēļā, lai svīstu kardiotreniņos – dažādās aerobikās un citur. Labi, svars varbūt arī krīt, bet augums ne vienmēr paliek smukāks. Tas tamdēļ, ka tavam ķermenim nepieciešami arī spēka treniņi, kas stiprina muskuļus. Bet muskuļi ir vitāli nepieciešami, lai uzlabotu savu vielmaiņu! Un laba vielmaiņa garantē tievēšanas rezultātus, kas saglabājas ilgtermiņā. Lasi arī 7 lielākie MĪTI par SPORTU svara zaudēšanai

Vingrošana tukšā dūšā. Pētījumi rāda, ka nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm tukšā dūšā, organisms patērē enerģiju, ko gūst nevis dedzinot taukus, bet muskuļus. Tātad – tauku kārtiņa paliek, muskuļu masa krītas. Tas nav labi ne izskatam, ne veselībai, ne fiziskajai pašsajūtai kopumā. Tieši tādēļ ir ļoti būtiski pirms treniņa paēst. Ko, kad un cik daudz, lasi Ko VISLABĀK ēst PIRMS un PĒC sporta treniņa?

Laika neatvēlēšana pietiekošai atpūtai un miegam. Pa dienu darbs un citi pienākumi, vakarā – sporta zāle. Atnākot mājās – draugs vai vīrs, varbūt arī bērni un citi pienākumi. Kad lai atpūšas un izguļas? Un tā dienu no dienas. Stress, nepietiekama atpūta un nekvalitatīvs miegs ir nopietni kaitēkļi veselībai. Turklāt tie manāmi uzlabo kāri pēc neveselīgiem našķiem. Tādēļ reizēm tiešām ir vērts apdomāt, kas labāk – vakars sporta zālē vai, piemēram, vakars ar bērniem svaigā gaisā, pēc kura miegs nāks labāk gan tev, gan viņiem?

Ēdienreižu izlaišana. Laikam viena no populārākajām tievēšanas stratēģijām sieviešu vidū, jo šķiet – ja neēdīšu, tad būšu tieva. Bet diemžēl mūžīgi neēst arī nevar. Tā tu vari iedzīvoties gausā vielmaiņā, nogurumā un vēl lielākā liekajā svarā (jo organisms atņemto kompensēs pie katras izdevības). Tā vietā jāēd mazāk, biežāk un veselīgāk, jo tikai tā ir atslēga uz veselīgu svara zaudēšanu ar ilglaicīgiem rezultātiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.