5 populāras DIĒTAS, kas īstenībā NESTRĀDĀ

Visdažādākās diētas lielu daļu sieviešu vilina, kā kaķus piena bļoda. Diētas ir vispazīstamākais un populārākais veids, kā mēs cenšamies sasniegt savu ideālo svaru, izskatu un uzlabot savu pašapziņu. Viss jau būtu skaisti un labi, ja vien realitāte atkal neizskatītos citādāka – diētas ne vienmēr dod gaidīto un cerēto rezultātu. Gluži pretēji – parasti šis rezultāts vai nu izpaliek pavisam, vai arī ir tik īslaicīgs, ka noteikti neatsver to laiku, kas tika pavadīts īpaši piedomājot pie savas ēdienkartes. Lūk, 5 populārākās diētas, kas sola lieliskus panākumus, kuri diemžēl parasti nepiepildās.

Monodiētas.
Tās ir visas tās diētas, kurās lielāko daļu ēdienkartes veido kāds viens produkts vai viena veida/grupas produkti (piemēram, greipfrūru diēta, siera diēta u.c.). Šīs diētas strādā tikai pirmajās dienās, kad šķiet – svars tiešām zūd, taču ievērojot tās ilgāku laiku, zūd arī mūsu skaistums un veselība nepietiekošo vitamīnu, minerālvielu u.c. organismam nepieciešamo elementu dēļ. Turklāt pārtraucot šo diētu, svars atgriežas neticami ātri un bieži vien ar uzviju. Ieteikums – monodiētu vietā ievērot atslodzes dienu pāris reižu nedēļā, kad tiek lietots tikai kāds viens produkts.


Organismu attīrošās diētas.
Tās ir visas tās diētas, kas sola attīrīt organismu no šlakvielām, visa piesārņojuma, normalizēt hormonu līmeni un, protams, arī zaudēt visus liekos kilogramus (piemēram, brūno rīsu un zaļās tējas diēta divu nedēļu garumā u.c.). Profesionālie dietologi visā pasaulē šī tipa diētas uzskata par absurdām, jo tām nav absolūti nekāda zinātniskā pamatojuma. Kura no mums ir redzējusi kādas izskatās šlakvielas? Turklāt, organisma attīrīšanu no toksiskajām vielām veic tam paredzētie orgāni, kā, piemēram, nieres un aknas. Jā, attīrošās diētas garantē svara zudumu, bet arī tas diemžēl ir neticami īslaicīgs.

Neparasto produktu diētas.
Tās ir diētas, kurās iesaistīti kādi neparasti produkti, kas it kā sola sasniegt vēlamo rezultātu (piemēram, ābolu etiķis, dažādi eksotiski produkti u.c.). Ābolu etiķa lietošana pirms katras ēdienreizes, šķiet ir populārākais brīnumprodukts, ko iesaka visām tievētgribētājām, kas gatavas ticēt visām pasakām un nereti arī izdot ievērojamas naudas summas (jo etiķi mēdz iefasēt arī dažādās kapsulās utt.), lai gūtu kāroto rezultātu, kas diemžēl atkal izpaliek. Tā vietā vari iegūt vien sabeigtu kuņģi no pārlieku aktīvas etiķa lietošanas, kā arī zaudētā svara atgriešanos un, protams, ar uzviju. Tas pats attiecas uz dažādiem eksotiskajiem produktiem, pulveriem utt., sevišķi tiem, par kuru izcelsmi tev nav lielas nojausmas.

Mazkaloriju diētas.
Tās ir visas diētas, kas pēc savas būtības nozīmē tikai vienu – badošanos, jo uzsvars tiek likts uz ekstrēmi samazinātu uzņemto kaloriju daudzumu. Šo diētu gadījumā ātri vien ieslēdzas organisma taupīšanas režīms – izjūtot nepārtrauktu bada sajūtu, tas palēnina vielmaiņu un sāk taupīt arī to kaloriju mazumiņu, ko tu tam sniedz. Rezultāts – samaitāta vielmaiņa, apvainojies organisms un, protams, zaudēto kilogramu ātra atgriešanās. Netici diētām, kas sola 3 līdz pat 6 kilogramu zaudēšanas iespēju nedēļā!

Pārāk labi, lai būtu patiesība
diētas. Tās ir visas tās diētas, kas parasti tiek reklamētas ar pamudinājumu iesaistīties to sekotājiem, protams, par attiecīgu samaksu. Tām ir tādi nosaukumi, kā jaunā superdiēta, diēta, kas balstīta uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem, diēta, par kuru vēl nevien nezina utt. Lielākajā vairumā gadījumu, tas viss ir reklāmas triks, uz kuru labāk neuzķerties, jo neviena no šīm diētām nedos gaidīto labumu, tās tikai ievērojami patukšos tavu maciņu, pabojās nervu sistēmu un sliktākā scenārija gadījumā arī nelabvēlīgi ietekmēs veselību kopumā. Īpaši jāuzmanās no medikamentiem, kas par lielu naudu, turklāt nelegāli, tiek tirgoti internetā. Tie sola ātru un vieglu svara zudumu, taču patiesībā ir mūsu veselībai kaitīgi (tādēļ arī nelegāli).

 
 

7 komentāru
  1. Jā, kaut it kā esmu to piefiksējusi jau savā galvā, bet vienalga ik pa laikam gribas noticēt, ka tas strādā.

  2. Esmu provējusi gandrīz visas no šeit minētajām diētām – sākot no viena veida produktiem un beidzot ar ābolu etiķi un rīsiem! Rakstā pateikta ir pilnīga taisnība – nav vērts pat mēģināt! Efekts ir tik īslaicīgs, ka pat nav samanāms + arī veselība tīri ātri sabojāta.

  3. Reiz (pirms gadiem 23)mana meistarite ieteica-pirms edienreizes izdzert glazi kefiru-un tas darbojaas-jo tieveeju acimredzot,bet–varbut tas bija tikai ieteikums kas nostradaja manaas smadzenees un deva impulsu kermenim,ka jatieve!
    Piekritu vecumvecajam teicienam–viss sakas no domaam kas galva!
    Sobrid-daudz kur lasot par dietam utt–secinajums-visur dominee–sula vai udens dzersana-tatad!Patiesiba notievet varam VISAS,bet pirms est -izdzert skidrumu…Un vel-apest edienreizee mazliet-taa lai iekustinatu vielmainju-un tad-organisms pats saprot ka ,,jaaped,,liekos taucinjus vien ir….Tas nozime-mazliet pacietibas,un neest LIELAM porcijam…:)veiksmi!

  4. Vienīgā atzīstamā “diēta” ir sabalnsēts uzturs attiecīgās porcijās. Smaga darba veicējiem – lielākas, sēdošajiem – mazākas. Un Kustēties, neslinkot, izvingrināt sevi.
    Man atkal negals ar saldumiem. TĀĀĀĀĀ garšo, nevaru atteikties 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.