5 populārākās KĻŪDAS, ko pieļauj JAUNĀS MĀMIŅAS

Tas ir noticis – pēc deviņu mēnešu gaidīšanas tu esi kļuvusi par māmiņu! Šī ir jauna un līdz šim neizbaudīta loma tavā dzīvē. Patiesībā jauns tagad ir itin viss, arī lietas, ko līdz šim darīji tā, tagad var nākties darīt citādi. Un ne vienmēr tu vari zināt, kā tagad būtu pareizāk… Šoreiz esam apkopojuši 5 populārākās kļūdas, ko nereti pieļauj jaunās māmiņas.

Miega trūkums
– nereti jaunās māmiņas ir tās, kuras cenšas uz miega rēķina paveikt it visu. Tas nav pareizi! Kvalitatīvs un pietiekošs miegs – vismaz 8 stundas diennaktī – ir vitāli nepieciešams, un jo sevišķi tagad – pēcdzemdību periodā. Ja mazais tev neļauj gulēt naktī, maksimāli centies atgūt kavēto dienas laikā!

Kļūdas fiziskajās aktivitātēs
– to nedrīkst būt par daudz un pārāk intensīvas, taču tajā pašā laikā – to nedrīkst arī nebūt nemaz! Garas pastaigas svaigā gaisā un elpošanas vingrinājumi ir ideāli tieši tagad!

Kļūdas ēdienkartē
– neēd par diviem, bet arī nebadojies! Neaizmirsti par pietiekamu šķidruma uzņemšanu, kas ir ļoti būtiski, lai tavs organisms varētu saražot pietiekami daudz piena, kā arī veikt visas pārējās nepieciešamās funkcijas.

Pārāk ātri atsākta dzimumdzīve
– 6-8 nedēļas no seksa ir jāatturas arī tad, ja jūties labi un šķiet, ka to varētu atsākt kaut vai tūlīt! Iemesls – šajā laikā ir paaugstināts infekciju risks, jo dzemdes kakls vēl nav noslēdzies un nespēj pasargāties no nelabvēlīgiem mikroorganismiem.

Kļūdas skaistumkopšanā
– zīdīšanas laikā nelieto intensīvas iedarbības kosmētiku, kuras sastāvā ir daudz ķīmisko vielu. Pēc iespējas izvēlies ko dabiskāku. Tas pats attiecas uz dažādām skaistuma procedūrām – tām vari nodoties tikai ar sava ārsta akceptu! Uz savu galvu šajā periodā – 2-6 mēnešus pēc dzemdībām – nebūtu vēlams rīkoties.

3 komentāru
  1. It kā vienkāršas lietas, bet viss – tīrākā patiesība! Sevišķi – par miega trūkumu.

  2. Uzčurāt šitiem padomiem.Pēc dzemdībām nebiju gulējusi 5 dienas un tad pa īstam sapratu,ko nozīmē bērns:D Man patīk šitie gudrinieki-ja neļauj gulēt naktī,atguusti iekaveeto dienā,tikai aizmirst pateikt,ka arī dienā jaundzimušajam ir ik pēc 2 h jāēd.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.