5 padomi kā SASNIEGT to, ko tu vēlies visvairāk!

It visi cilvēki kaut ko vēlas. Atšķirība ir tikai tajā, ka viens īsti nezina, kas tas ir, bet otram šis mērķis ir skaidrs, nodefinēts, vizualizēts, un ceļš uz to jau ir sākts. Kā tev šķiet – kurš no abiem sasniegs kāroto? Šoreiz espati.lv tev piedāvā ieteikumus, kas ļaus tev izprast pašai sevi, saprast, kas ir tas, ko vēlies tu, kā arī, protams, rosinās tevi uz kāroto mērķu sasniegšanu! Vai tavs darbs tev ir piemērots? Vai tas sagādā tev gandarījumu? Vai tas, ko dari, ir tas, kas tev no tiesas padodas? Izrādās – nedaudz iepazīstot pašai sevi, tev ir iespēja sasniegt savā dzīvē daudz vairāk! Lai veicas!

Pirmais – izproti, kas ir tas, ko tu vēlies saņemt no savas dzīves! Šis ir pirmais un pats svarīgākais solis, kas tev jāsper pretim savu mērķu sasniegšanai. Bieži vien visas neveiksmes un šķietamā nespēja sasniegt to, ko tu it kā kāro, pamatā rodas no tā, ka tu pati nemaz īsti nezini, ko sagaidi un vēlies sagaidīt no savas dzīves! Kas ir tas, kur tu jūti savu piepildījumu? Tā ir skaista un laimīga ģimenes dzīve un laika pavadīšana ar saviem mīļajiem? Bet kādēļ tad tu par katru cenu centies kāpt augšup pa karjeras kāpnēm, kas tev paredz darbu ārzemēs – attālināti no savas ģimenes? Bieži vien problēma ir tajā, ka mēs vēlamies iegūt un sasniegt to, ko mums šķiet, ka mums vajag, bet īstenībā sirds pēc tā nebūt nealkst. Tā patiesībā ir tāda kā dzīvošana stereotipos un pēc principa – es vēlos to, jo to taču vēlas visi cilvēki! Tādēļ šīs lietas ir tās, kas katrai no mums ir jāsarindo savā vērtību sistēmā, lai tas skats uz dzīvi un apkārt notiekošo būtu skaidrs. Tad arī tu sapratīsi, kas ir tas, ko vēlies TU un tev būs iespēja sasniegt tieši to! Un, kas ir pats svarīgākais – sasniedzot kāroto, tu no tiesas izjutīsi gandarījumu, nevis vienkāršu ievilksi ķeksīti savā dzīves panākumu sarakstā.

Otrais – izproti to, kas esi tu pati – kādas ir tavas dotības un talanti! Uzdod sev šādus jautājumus – KO man patīk darīt visvairāk un KĀPĒC man tas sniedz gandarījumu? Mēs nereti jau no mazotnes tiekam mācīti, ka darbs, ko dari ir jāmīl, un tad viss būs kārtībā. Taču retāk tiek runāts par to, ka labāk ir darīt to darbu, kas tiešām padodas un, kuru darīt ir prieks un gandarījums! Ne velti gudrie vienmēr un visos laikos ir teikuši – laimīgs ir tas cilvēks, kas spēj sevi nodrošināt ar to, kas viņam no sirds patīk. Kad tu dari to, kas tev sagādā prieku un gandarījumu, tad tu nekad neizjūti riebumu un nomāktību. Jā, protams, fizisks nogurums nav izslēdzams, taču pēc atpūtas tu jūti jaunu enerģijas pieplūdi, prieku un entuziasmu par to, kas jādara! Ir kāds vienkāršs, taču ļoti iedarbīgs veids, kā pārbaudīt, vai darbs, kuru tu strādā šobrīd, ir tāds, ko tu tiešām varētu nosaukt par savējo. Iedomājies, ka tu pēkšņi iegūsti milzīgu naudas summu (nav būtiski vai tas ir mantojums, vai loterijas laimests, vai kas cits), tev naudas pietiek visam mūžam – vai tu turpinātu strādāt to darbu, ko strādā šobrīd? Ja tava atbilde ir apstiprinoša, tad vari būt droša, ka tas, ko tu dari, tev ir pie sirds, taču, ja pirmā doma ir atvieglojums, ka tu varētu vairs uz darbu neiet un to nedarīt, tad zini – tu noteikti neesi savā īstajā vietā!

Trešais – saproti, kas ir tas, ko tu vari dot pasaulei! Skaidrs ir viens – lai gūtu ko labu no dzīves, ir jādod pretim kaut kas labs arī no sevis. Padomā – kā tu ar saviem talantiem vai spējām varētu palīdzēt citiem? Ko pasaule un apkārtējie cilvēki iegūtu no tā, ka tu darītu to, ko patiešām vēlies darīt? Pajautā pati sev – ko es esmu gatava ziedot no sevis, lai varētu sasniegt un darīt to, ko sirds kāro? Ja atbildes vietā jūti, ka neko no sevis ziedot nespēj, tad zini – tevis izvēlētais mērķis nav gluži tas, kas tev tiešām ir īstais! Sasniedzot to tu neizjutīsi nepieciešamo gandarījumu, un pēc neilga brīža jau gribēsi atkal ko citu. Šāda sevis izzināšana noteikti palīdzēs arvien labāk izprast pašai sevi un atrast to īsto motivāciju, kas palīdzētu sasniegt tieši to, ko vēlies. Atceries – iespējams ir it viss, ja vien tas ir tas, ko tu vēlies pa īstam!

Ceturtais – skaidri nodefinē, ko tu vēlies sasniegt, un domā par to (redzi to)! Napaleons Hils reiz esot teicis: „Ko cilvēka prāts spēj iedomāties, to viņš spēj arī sasniegt”. Skaidri nodefinēts mērķis un vīzija par to, kā būs tad, kad tas tiks sasniegts, tā jau ir puses no panākumiem! Vizualizācija ir spēcīgs līdzeklis un darbojas kā lieliska motivācija lai sasniegtu savus izvirzītos mērķus. Katru dienu (vislabāk no rīta) vismaz desmit minūtes pārdomājot un vizualizējot savus izvirzītos mērķus, tu iekustini zemapziņu un liec tai koncentrēties uz izvēlētā sasniegšanu! Taču atceries – izvēlētajiem mērķiem ir jābūt gudriem mērķiem. Tas nozīmē, ka mērķis IR jābūt izaicinošam un lielam, taču tajā pašā laikā reāli sasniedzamam. Tev pašai ir jāsaprot, kādi soļi ir ejami, lai tuvotos un, protams, arī sasniegtu savus mērķus. Savu mērķu sasniegšanā ļoti noder arī atbalsts no līdzcilvēkiem, jo situācija, kad tavs izvēlētais mērķis ir absolūti nepieņemams un nesaprotams taviem tuvākajiem cilvēkiem, visbiežāk beidzas ar neveiksmi – mērķis netiek sasniegts ,jo tu par to cīnies pilnīgi viena, negūstot atbalstu, bet saņemot pretestību. Vēl kāds labs padoms – nosvini savus panākumus! Kaut arī tas būtu kāds mazs solītis, kas sperts pretim lielā mērķa sasniegšanā – nosvini to! Tādējādi tu liksi sev justies labāk, un savam prātam un zemapziņai dosi signālu – šis bija labi un ir jāatkārto!

Piektais – ņem piemēru no veiksmīgiem cilvēkiem un prasi padomu! Pirmais un galvenais iemesls, kas parasti kavē mūs izvēlēto mērķu sasniegšanā, ir bailes. Tās ir bailes no tā, ka es taču to sasniegt nespēju, es to izdarīt nevaru, es nemāku, man nav laika, man nav naudas utt. Šādas domas (kaut vai TIKAI domas) jau ir pirmais signāls tam, ka, ja tās netiks novērstas, mērķi tev nesasniegt. Lai novērstu savas bailes un neļautos tām, ņem piemēru no veiksmīgiem cilvēkiem un tiem, kas tevi iedvesmo! Ar grūtībām un neveiksmēm dzīves laikā sastopamies mēs visi, taču tie, kas ir veiksmīgi, ar vēsu prātu apdomās, kādēļ viņiem neveicas, pamainīs savu taktiku un mērķa sasniegšanas metodes, un turpinās savu ceļu! Viņi nepadosies un neļaus dzīves izliktajiem akmeņiem sevi paklupināt. Viņi neapstāsies. Ņem piemēru no viņiem! Lai iedvesmotos, tiecies ar šiem cilvēkiem, runā ar tiem, lasi grāmatas par tiem un dari it visu, lai saprastu, kur ir viņu veiksmes atslēga un iegūtu to arī sev! Lielisks veids, kā kļūt par savas dzīves galveno noteicēju un savu mērķu sasniedzēju, ir meklēt padomu pie tiem cilvēkiem, kas ir gatavi dalīties ar tevi šajās svarīgajās atziņās – apmeklē, piemēram, seminārus un konferences, kas palīdzēs tev izprast pašai sevi un nostādīt, kā arī sasniegt savus mērķus. Tās tev ļaus gan saprast pašai sevi, gan uzklausīt pieredzējušu un zinošu cilvēku viedokli un padomus, kas palīdzēs tev iegūt kāroto!

Raksts tapis sadarbībā ar BIG LIFE RIGA

6 komentāru
  1. Šito pas;akumu tagad visur reklamē! Vai kāds var padalīties pieredzē – ir laba, ir vērts aiziet? Lēti jau nav.

  2. Par to ka dārgi, tās gan ir muļķības, šis pasākums ir ļoti “pa lēto”, parasti normāls seminārs ir ap 250Ls. Šajā gadījumā, izskatās, tiek uzsvars likts uz “pilnu zāli”. Jāsaka gan godīgi, tāds paliels amerikānisms tas viss ir, bet par to naudu aiziet paklausīties jau var, iedos dopingu uz kādām pāris nedēļām, varbūt arī paspēs pa to laiku uzsākt ko lielu un vērtīgu ;).

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.