5 padomi acu ēnu un vaigu sārtumu izvēlē un lietošanā

Pagājušajā mēnesī espati.lv jau tev stāstīja par padomiem, kā labāk izvēlēties un, ko ņemt vērā lietojot skropstu tušas, acu zīmuļus un lainerus, skaties rakstu Pieci padomi acu dekoratīvās kosmētikas izvēlē un lietošanā. Šoreiz dodamies vēl tālāk dekoratīvās kosmētikas pasaulē – esam tev sagatavojuši ceļvedi, kas palīdzēs orientēties acu ēnu un vaigu sārtumu izvēlē un lietošanā! Raksts tapis sadarbībā ar Rimmel zīmola vadītāju Latvijā Ritu Šorodoku.
 
Pirmais padoms – izproti atšķirības starp acu ēnu un vaigu sārtumu dažādajiem veidiem!
Izrādās, ka pūderveida acu ēnas ir vispopulārākais acu ēnu veids – tām pieejams visplašākais toņu klāsts. Atšķirība ir tajā, ka šīs ēnas tiek uzklātas ar aplikatora (parastā, sūkļveida) vai otiņas palīdzību. 
Krēmveida acu ēnas ir produkts, kas satur eļļu, līdz ar to tās ieteicamas sausākas ādas īpašniecēm, jo papildus dekoratīvajam rezultātam, šīs ēnas arī mitrinās ādu. Turklāt šīs ēnas nereti uzklāj ar pirkstu palīdzību. 
Zīmuļveida ēnu galvenā atšķirība ir tajā, ka ir ticis padomāts par to pielietošanu – tās ir viegli uzklāt, tev atliek vien piekoriģēt biezumu, lai iegūtu vēlamo rezultātu. Taču uzmanība noteikti jāpievērš tam, cik viegli šīs ēnas klājas (jo tās ir slīdīgākas, jo labāk), pretējā gadījumā tu riskē lieki sastaipīt savu acu plakstiņu maigo ādu! 
Un visbeidzot – šķidro acu ēnu galvenā atšķirība ir to vieglajā un acīm patīkamajā pielietošanas veidā, turklāt rezultātā šīs ēnas izskatās kā samtains pūderis. 

Ar vaigu sārtumiem ir nedaudz vieglāk, jo parasti ražotāji piedāvā divu veidu vaigu sārtumus – birstošo un krēmveida. Rimmel zīmola vadītāja skaidro:
Krēmveida vaigu ēnas būs piemērotas, ja vēlies, lai grims izskatās dabīgi un svaigi. Tās var viegli uzklāt ar rokām un vienmērīgi izpludināt. Savukārt pūderveida ēnas lietojam, ja pirms tam seju noklājam ar pūderi. Jāievēro likums – pūderi ar pūderiem un krēmi ar krēmiem!”.
 
Otrais padoms – iemācies atrast tās acu ēnas un vaigu sārtumu, kas piestāv tieši tev!
Klasiski acu ēnu toni iesaka izvēlēties vadoties pēc savu acu krāsas toņa. Rita Šorodoka stāsta: Lai grims izskatītos skaisti un dabiski, acu ēnas jāizvēlas pēc acu krāsas. Zilas acis izcels brūnie toņi, bronzas, zelta krāsas ēnas. Zaļām acīm jāizvēlas ēnas lillā, plūmju un ķieģeļu krāsas toņos. Brūnām acīm piestāvēs zaļas, zilas, tumši brūnas ēnas. Pelēkzilas acis izcels sudraba, pelēkas, tirkīza un violetas krasās acu ēnas.
Taču nekur nav teikts, ka tev visu laiku būtu jāpieturas tikai pie šiem klasikas principiem, jo, kā apgalvo Rita Šorodoka, grims ir kā piedzīvojums, kura laikā nevajag baidīties no eksperimentiem, jo tieši to rezultātā vari atklāt sevī ko pavisam jaunu!
Arī vaigu ēnu toņu izvēle ir gana plaša, lai katra no mums atrastu tieši to toni, kas piestāv perfekti. Klasiski vaigu ēnas iesaka izvēlēties ņemot vērā ādas krāsas tipu un matu krāsu – blondiem matiem ar vēso ādas tipu derēs gaiši rozā vaigu ēnas, blondiem matiem un siltajam ādas tipam – dzeltenbrūni sārtas vaigu ēnas, tumšiem matiem un vēsajam ādas tipam – vēsi rozā tonis, tumšiem matiem un siltajam ādas tipam – rožaini brūnie toņi, rudiem matiem un vēsajam ādas tipam – maigs persiku tonis, rudiem matiem un siltajam ādas tipam – silts persiku tonis, tumšiem matiem un olīvkrāsas ādas tipam – silti brūnie toņi, melniem matiem un tumšai ādai – terakotas tonis. Rita Šorodoka skaidro: Gaišmatainām meitenēm nevajadzētu izvēlēties pārāk tumšus vaigu sārtumus. Jo gaišāka sejas āda, jo gaišāks vaigu sārtums. Tas varētu būt maigi rozā vai persiku tonis. Ja esi tumšmataina un tava āda ir pietiekami iedegusi, vaigu sārtums var būt fuksiju rozā vai oranžīgi brūnsJa galīgi netiec skaidrībā ar to, kāds tad īsti ir tavs ādas tips – vēss vai silts, tad ņem vērā šos trīs iesacījumus – pavēro kādā krāsā ir vēnas tavu roku apakšdelmu iekšpusē – ja tās izskatās zaļganas, tad esi siltā ādas toņa īpašniece, ja drīzāk zilganas, tad aukstā tipa īpašniece. Pievērs uzmanību tam, kā tava āda uzvedas saulē – silto toņu īpašniekiem āda saules ietekmē kļūst zeltaini brūna, kamēr vēsajiem tipiem tā apdeg un kļūst sārta. Un trešais padoms – kāds metāls tev labāk piestāv? Sudrabs ir auksto ādas tipu metāls, zelts – silto ādas tipu metāls.
 
Trešais padoms – ņem vērā knifiņus! 
Ir tādu krāsu acu ēnas, kurām piemīt vērā ņemami knifiņi, kurus vērts iegaumēt – baltās krāsas ēnas burtiski izgaismo skatienu un izceļ to plaksta daļu uz kuras tās tiek uzklātas, turklāt baltās ēnas arī piešķir apjomu. Pretēji ir ar melnām acu ēnām – tās samazina acis, taču padara skatienu dziļāku. Pelēkais acu ēnu tonis padara skatienu tādu kā samtainu un paspilgtina to. Smilšu krāsas acu ēnas spēj izgaismot tavu skatienu, turklāt tās padara maigākus spilgtos toņus. Ja izvēlies zilos un zaļos acu ēnu toņus, tad atceries, ka nav ieteicams tos lietot vienus pašus, jo tie var padarīt tavu acu skatienu skarbu un aukstu. Savukārt violetais acu ēnu tonis nav ieteicams tām sievietēm, kurām ir izteikti loki zem acīm, jo šis tonis tos tikai izcels.
Veikalu plauktos ir pieejamas matētas un perlamutra acu ēnas. Atšķirības starp tām skaidro Rita Šorodoka: „Matētas ēnas būs piemērotas dabiskam un dūmakainam grimam. Ja vēlies iegūt ļoti tumšas acis, tad vislabāk to panākt ar matētām ēnām. Perlamutra ēnas izcels acu mirdzumu. Tās var klāt gan pa visu kustīgo plakstiņu, gan izmantot kā atstarojošās ēnas acs iekšējos stūrīšos un zem uzacīm. Ņem vērā – ja vēlies viegli un ātri panākt dažādu toņu pāreju, visvieglāk to izdarīt ar perlamutra ēnām.”
Lai acu ēnas turētos ilgāk un rezultāts būtu profesionālāks, Rita Šorodoka iesaka: „Lai acu ēnas turētos ilgāk un nesaietu acu rieviņās, pirms to uzklāšanas pārklāj plakstiņu ar tonālo krēmu un pēc tam nofiksē to ar pūderi. Ja vēlies ļoti tumšas acis, pirms ēnu uzklāšanas iekrāso visu kustīgo plakstiņu ar tādas krāsas zīmuli, kādas būs acu ēnas.”
Ceturtais padoms – atceries par iespēju koriģēt acu formu un sejas pantus!
Lietojot acu ēnas ir iespējams ne vien piešķirt acīm izteiksmīgumu, bet arī koriģēt to formu un sejas vaibstus kopumā. Ja vēlies padarīt savas acis lielākas, tad izvēlies gaišas acu ēnas un klājot izslauki tās uz plakstiņu ārējo malu. Lai padarītu acu skatienu dziļāku, lieto tumšas acu ēnas un klāj tās īpašu uzmanību pievēršot augšējā plakstiņa locījuma vietai. Ja vēlies padarīt savas acis apaļākas un atvērtākas, tad klāj ēnas gan uz augšējā, gan apakšējā plakstiņa, ja mazāk apaļas – tikai uz augšējā plakstiņa. Atceries, ka matētas ēnas palīdz piešķirt acīm dziļumu, savukārt perlamutra ēnas – mirdzumu. Ņemot vērā šīs atziņas vari pamēģināt matētās ēnas klāt pa visu plakstiņu, taču perlamutra ēnas tikai kādā vienā punktā – parasti augšējā plakstiņa viduspunktā – lai to izgaismotu.


Perlamutra acu ēnas četros toņos

Arī ar vaigu ēnu palīdzību ir iespējams panākt vizuālas izmaiņas tavā sejā, taču ļoti būtiski ir vaigu ēnas uzklāt pareizajā vietā. Visvieglāk šo vietu ir noteikt vienkārši pasmaidot! Smaida laikā izveidosies tā saucamie vaigu ābolīši, uz kuriem tad arī jāklāj vaigu ēnas. Gara un šaura seja izskatīsies platāka, ja vaigu ēnas klāsi vaigu ābola ārējā malā virzienā uz ausīm. Trīsstūra veida seju var padarīt proporcionālāku klājot vaigu ēnas augstu uz vaigu kauliem, virzienā uz ausīm. Apaļu seju iespējams padarīt šaurāku uzklājot vaigu ēnas vaigu ābola augšmalā pusapļa formā. Un visbeidzot – četrstūra sejas formu var padarīt mazāk izteiktu, ja vaigu ēnas uzklāj uz vaigu kaula apakšējās malas, virzienā uz ausīm.


Vaigu tonis

 
Piektais padoms – neaizmirsti par gadalaiku, kas valda aiz loga!
Vasara ir gadalaiks, kad pārlieku bieza kosmētikas kārta ādai var būt apgrūtinoša un nepatīkama, taču par spīti tam, arī vasarā mums gribas izskatīties satriecoši labi. Un kosmētikas ražotāji par to ir parūpējušies radot tādas acu ēnas un vaigu sārtumu, kas ir īpaši piemērots tieši lietošanai vasarā, skaidro Rita Šorodoka: „Ir pieejamas tādas krēmveida acu ēnas, kas ir ūdensnoturīgas – tās būs ideāli piemērotas vasaras sezonai, kad dienas tiek pavadītas pludmalē vai kur citur pie dabas, turklāt, komplektā ar dažādu krāsu ūdensnoturīgajiem acu zīmuļiem un laineriem, vari panākt rotaļīgu, košu un īsti vasarīgu efektu! Runājot par vaigu ēnām, arī šajā ziņā vasarā vislabāk izvēlēties krēmveida vaigu ēnas, kuras var viegli uzklāt nelietojot tonālo krēmu un pūderi, šīs vaigu ēnas vasarā izskatīsies visdabiskāk. Taču ņem vērā – ja arī vasaras ikdienā lieto tonālo krēmu un pūderi, tad arī vaigu ēnas izvēlies pūderveida.”.
14 komentārs
 1. Man no acu ēnu lietošanas ir “bail”, esmu redzējusi tik briesmīgu pašdarbību, ka vienkārši neuzdrošinos ko tādu vispār lietot, kaut arī ļoti gribētos.

 2. Nevajag baidīties! Vislabāk to pašdarbību izmēģini mājās, kad nekur nav jāiet un jo vairāk trenēsies, jo labāk sanāks! Vispār jau no pieredzes saku – padomi ko un kā ir gan internetā, gan dažādās grāmatās! Galvenais ir sākt ar neuzkrītošiem toņiem un tad jau drīz varēsi arī vakara grimu klāt!

 3. Esmu koši zaļu acu īpašniece un varu pateikt – galīgi garam ir lillā, ķieģeļsarkanas un plūmju krasas ēnas.
  Toties labi izskatās zaļo, pelēko, brūno, sudrabaino, zeltaino toņu ēnas.

 4. es arī esmu zaļo acu īpašniece, bet man ķieģeļu tonis nu ļoti patīk! Lillā gan neizvēlos, jo tad loki akcentējas.

 5. Man stiliste ieteica pieturēties pie askētiskiem toņiem, gaiši un nedaudz tumšāk brūniem, ar tiem nevarot aizšaut garām. Tā arī daru.

 6. Man arī ir loki zem acīm, bet ne rozā, ne lillā ēnas tos neizceļ – izskatās pat labāk, kā daudzi citi toņi. Nevaru lietot pelēkas un sudrabkrāsas, tad izskatās kā uzsistas acis 😀 Kā arī man labāk der matētas, nekā perlamutra ēnas.

 7. vai tad vaigu saartumi nav triju veidu? Birstoshie [kaa l’oreal mineraalu], kompaktie [kaa nivea chantal thomas] un kreemveida [maybelline]?

 8. Man nenormāli patīk Rimmelam tuša ar tādu koši zaļu korķīti. Sākušas augt biezākas skrostas! Pat no Dzintara bezkrāsainās tušas tāds nebija rezultāts?

 9. man arī ir zaļas acis, un piekrītu par toņiem zaļām acīm. lillā tonis vēl vairāk izceļ zaļo, apkārtējie ievēro manas zaļās acīs vairāk un arī pašai patīk.

 10. Jebkura pašdarbība ar birstošajām ēnām vainagosies panākumiem, galvenais neaizmirst par ēnu “pludināšanu” finālā.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.