5 lietas, kuras tu NEDRĪKSTI pieļaut, ka citi tev NODARA

Mēs dzīvojam laikā, kad apkārt ir gan daudz labā, gan, diemžēl, arī sliktā. Bieži vien mūsu dzīves kvalitāte un mūsu pašsajūta ir cieši saistīta ar līdzcilvēkiem – gan darba vidē, gan ikdienas attiecībās. Un reizēm ir tā, ka apkārt ir cilvēki, kas liek tev justies slikti. Tie gluži vai iztukšo mūs. Lūk, 5 lietas, kuras tu nedrīksti ļaut citiem sev nodarīt, lai nezaudētu labu pašsajūtu un apmierinātību ar dzīvi!

NEĻAUJ CITIEM UZGĀZT SEV NEGATĪVO. Negatīvisma un ar to pilnu cilvēku apkārt nav mazums. Un daudzi ir tādi, kas to nevis tur sevī, bet gan grūž uz āru, uz citiem cilvēkiem, līdzcilvēkiem. Cik vien iespējams, distancējies no šādiem cilvēkiem. Neļauj sev uzsūkt viņu negatīvismu un viss ir slikti pasaules skatījumu. Tā nu diemžēl ir, ka sliktais un negatīvais mums gluži vai pielīp, kamēr labo un pozitīvo ir grūtāk pārņemt. Un tomēr – viss ir atkarīgs no tevis pašas. Ja spēsi distancēties no negatīvā, sāksi redzēt pozitīvo!

NEĻAUJ SEVI PĀRLIEKU IZMANTOT. Jā, līdzcilvēkiem vajag palīdzēt, vajag dalīties tajā, ko vari dot. Un tomēr – savtīgu un izmantot kāru cilvēku, diemžēl, ir ļoti daudz. Jo vairāk dosi, jo vairāk viņi ņems un nekaunēsies prasīt vēl. Rūpīgi pārdomā kam un kādēļ tu palīdzi. Vai šie cilvēki to tiešām ir pelnījuši? Neļauj sevi izmantot tiem, kas līdz ar to realizē kādas savas personīgās intereses, kas vēlas kaut ko sasniegt, pakāpjoties uz tevis. Varbūt ir grūti, bet arī ir jāmāk pateikt.

NEĻAUJ CITIEM NONIECINĀT TAVUS SAPŅUS UN IDEJAS. Tev ir idejas, sapņi un mērķi, bet, kad atklāj tos līdzcilvēkiem, tie tiek nolikti līdz ar zemi… Pazīstama situācija? Skaudības un negatīvisma apkārt netrūkst, tamdēļ rūpīgi pārdomā, kam tu atklāj savus sapņus, plānus un idejas. Varbūt ir vērts par tiem labāk paklusēt, jo, kad būsi piepildījusi, tāpat pārējie redzēs. Neļauj sev iegalvot, ka tu neko nevari, tavas idejas ir muļķīgas un nav realizējamas… Parasti to apgalvo tiem, kuriem pašiem nav ne ideju, ne mērķu, ir tikai vēlme nolīdzināt citus līdz savam līmenim.

NEĻAUJ SEVI IEPĪT NEVAJADZĪGOS STRĪDOS UN INTRIGĀS. Ir vesela cilvēku grupa, kas gluži vai pārtiek no strīdiem, intrigām un dažādām attiecību spēlēm. Tās dod viņiem spēku un enerģiju. Tā tas ir gan darba vidē, gan ikdienas attiecībās. Neļauj sevi ievilkt šādos bezmērķīgos un nevajadzīgos intrigu līkločos! Kā to izdarīt? Vislabāk – distancēties no intrigu vērpējiem. Ja tas nav iespējams, centies neiesaistīties šajās spēlēs. Neaprunā, liec manīt, ka tevi šie jautājumi vienkārši neinteresē. Jā, tas var nebūt viegli, un tu pati vari kļūt par aprunāšanas upuri, tomēr turoties pie savas neitrālās nostājas, tu šiem intrigantiem kļūsi vienkārši… garlaicīga.

NEĻAUJ CITIEM UZSPIEST TEV SVEŠUS UZSKATUS. Tev ir savi uzskati, savas domas un viedoklis. Paliec pie tā. Neļauj citiem uzspiest sev svešus uzskatus un viedokļus. Reizēm tas notiek pavisam nemanot, jo ir cilvēki, kas meistarīgi spēj iegalvot citiem savu taisnību. Tajā der ieklausīties, pārdomāt, tomēr ne vienmēr tā ir jāpieņem. No saviem uzskatiem nevajag kautrēties un atstāties, tikai tādēļ, ka kāds cits cenšas tev iegalvot, ka tas, ko domā tu, ir muļķīgi un nepareizi. Rūpīgi izvērtē, bet ne vienmēr uzreiz piekrīti.

2 komentāru
  1. Bet ja ir jāstrādā pie negativi domājošiem?Darbs man patik,bet cilvēki pesimisti.Tad es mēģinu nedzirdēt viņus.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.