5 izplatītākie MALDI par suņiem un kaķiem no patversmes

Kad pieņemam lēmumu par to, ka mūsu ģimenēs divkāju rindas varētu papildināt kāds četrkājis, savu jauno draugu parasti meklējam ar pārdošanas sludinājumu u.tml. palīdzību. Taču, vai esi aizdomājusies, ka Latvijā taču ir tik daudz dzīvnieku patversmes, kurās savus jaunos saimniekus cer sagaidīt simtiem kaķu un suņu? Tomēr cilvēkiem nereti ir aizpriedumi pret šādiem dzīvniekiem. Kādēļ? Šoreiz esam apkopojuši 5 biežāk izplatītos maldus par mājdzīvniekiem, kas nākuši no patversmēm!

PATVERSMĒ IR TIKAI LIELI SUŅI UN KLAIDOŅU KAĶI
Šis ir viens no populārākajiem mītiem par to, kādi tad dzīvnieki ir sastopami patversmēs. Jāsaka – mīta popularizētāji paši šķiet patversmē savu kāju nekad nav spēruši… Ne visi patversmes suņi un kaķi ir nonākuši tur no ielas, un ne visi suņi ir liela auguma vilkveidīgie. Patversmēs bieži vien ir sastopami īsti mājas mīluļi, kas dažādu iemeslu dēļ ir zaudējuši savus saimniekus vai to mīlestību. Piemēram, pirms vairākiem gadiem, kad modē bija dāmas ar mazajiem sunīšiem, pēc kāda laika, kad mode mainījās, patversmē nonāca liels skaits ar no modes izgājušajiem mīluļiem. Tas pats attiecas uz kaķiem. Protams, liela daļa dzīvnieku patversmēs tiešām nonāk no ielas, taču arī tas nenozīmē, ka šie mīluļi ir neaudzināti mežoņi, kurus savā ģimenē nav vērts pieņemt.

PATVERSMES SUŅI UN KAĶI IR NEAPMĀCĪTI MEŽOŅI
Nākamais mīts par to, kādi kaķi un suņi mīt dzīvnieku patversmēs. Arī tas neatbilst patiesībai – patversmes suņi un kaķi nereti ir īsti dresūras paraugi, jo pirms tam dzīvojuši ģimenēs, kuras diemžēl savus mīluļus ir nodevušas. Otra lieta – dzīvnieks no patversmes, ticis pie jaunām mājām un saimnieka, bieži vien tik ļoti pieķeras savam glābējam, ka klausa to uz vārda un ir gatavs sekot jebkur. Tā ir neizmērojamā mīlestība un uzticība, ko dzīvnieks spēj dot, neskatoties uz to, ka cilvēks viņu jau reiz ir nodevis. Turklāt, patversmes mīluļi nereti ir arī labi draugi ar citiem mājdzīvniekiem, jo ir pieraduši pie burzmas, tas pats attiecas arī uz to attiecībām ar bērniem. Vēl kāda lieta – nonākot patversmē, dzīvnieks ne tikai saņem medicīnisko palīdzību un profilaksi, bet ar to strādā arī speciālisti, kas vajadzības gadījumā palīdz šim dzīvniekam socializēties.

PATVERSMĒ NONĀK TIKAI SLIKTI SUŅI UN KAĶI
Mīts, ko visai bieži var dzirdēt kā argumentu, kas runā pret mājdzīvnieka adoptēšanu no patversmes – šie suņi un kaķi ir neaudzināti un ar sliktu raksturu, ja jau nonākuši patversmē. Jāteic – bieži vien slikts raksturs ir bijis saimniekiem, kas ir nodevuši savus mīluļus un pametuši tos likteņa varā. Patversme nav cietums un tur nenonāk suņi un kaķi tamdēļ, ka viņiem ir slikta uzvedība. Iemesli ir daudz un dažādi, bet visbiežāk tā ir iepriekšējo saimnieku nodevība, nežēlība, bezatbildība u.tml. Nereti cilvēki uzskata, ka suns vai kaķis, kas iepriekš izjutis vardarbīgu attieksmi no cilvēka, nespēs vairs normāli dzīvot cilvēku vidū, taču arī tas ir tikai malds. Patversmes darbinieki stāsta, ka ir bijuši gadījumi, kad pat no tiem suņiem, kas bijuši cīņas suņi, spēj izveidoties īsts ģimenes mīlulis! Viss ir jauno saimnieku rokās – tajā, cik liela uzmanība un mīlestība tiks veltīta jaunajam ģimenes loceklim.

ŅEMT DZĪVNIEKU NO PATVERSMES IR RISKANTI MEDICĪNISKĀ ZIŅĀ
Patversmes dzīvnieki bieži vien ir labākā veselības stāvoklī, kā dažu labu saimnieku mīluļi. Patversmē nonākušiem suņiem un kaķiem tiek sniegta visa nepieciešamā medicīniskā palīdzība – tie tiek pārbaudīti, attārpoti, atblusoti, sapotēti un pat sterilizēti, ja ir tāda nepieciešamība. Protams, par iespējamām veselības kaitēm, kas kaķi vai suni var piemeklēt tā dzīves laikā, nevar atbildēt neviens, taču tā tas ir arī pērkot smalkas šķirnes mīluli. Galu galā – ja mājdzīvnieks ir arī ģimenes loceklis, tad tā saimnieki saprot, ka veselības problēmas var atgadīties jebkuram – kā divkājim, tā četrkājim. Bieži vien patversmes suņi un kaķi nav īpašas šķirnes eksemplāri, līdz ar to slimo mazāk, kā tie, kuri paaudžu paaudzēs ir veidoti, lai atbilstu kādai īpašai cilvēka iegribai.

VISI PATVERSMES SUŅI UN KAĶI IR CIETUŠI NO VARDARBĪBAS, TĀTAD AR SABOJĀTIEM RAKSTURIEM
Arī šis ir tikai mīts, kas jau sasaucas ar iepriekš minētajiem. Ne visi patversmē nonākušie dzīvnieki ir cietuši no vardarbības. Protams, arī tādu nav mazums, taču arī tas vēl nenozīmē, ka šis kaķis vai suns ir neatgriezeniski sabojāts, un nespēs vairs pilnvērtīgi iekļauties cilvēku sabiedrībā. Dzīvniekiem piemīt kāda lieliska īpašība – viņi ātri iemīl tos, kuri viņiem palīdz. Turklāt iemīl ar visu savu sirsniņu, pilnībā uzticas un ir gatavi uz visu savu saimnieku labā. Bieži vien tieši tie kaķi un suņi, kurus liktenis nav žēlojis ar iepriekšējiem saimniekiem, izveidojas par jaunās ģimenes lielākajiem mīluļiem, ja tiem, protams, tiek dota šāda iespēja… Taču nereti patversmē dzīvnieki nonāk nevis vardarbības rezultātā, bet gan daudz dažādu citu iemeslu dēļ. Piemēram, viens no banālākajiem (taču visai bieži sastopams) – suns vai kaķis ir nonācis patversmē, jo neatbilst attiecīgās šķirnes kādiem (piemēram, apmatojuma vai tā krāsas) standartiem, tādēļ saimnieki nav varējuši to izdevīgi pārdot!

8 komentāru
  1. Precīzi pateikts! Man ir suns no patversmes – labāku nevaru vēlēties! Mīļš, paklausīgs un bezgala uzticīgs!

  2. Tiešām mīti! Arī mana ģimene paņēma no patversmes gadu vecu suni, augumā kā vācu aitu sugas, bezšķirnes, protams. Sākumā bija bailīgs un varēja arī uzrūkt, ja viņam aizrādīja. Vairākus mēnešus suns dzīvoja tādu kā savu dzīvi. Tagad ir pagājis pus gads un suns ir kļuvus pilnīgi savādāks, viņam var ķerties ap kaklu, sabučot un samīļot. Acis pilnas uzticības.

  3. Man ir līdzīga pieredze, tikai ar kaķi! Sākumā bija mazs klaidonītis, kas tā uzvedās arī mājās, taču pēc kāda laika kļuva arvien mīļāks un tagad tik pa klēpjiem vien dzīvojas !

  4. Dzīvnieks no patversmes ir viss pateicīgākais savam saimniekam, kas viņam deva jaunu dzīves sākumu!!!! :):):)

  5. butu briniskigi,ja vispār kāda no patversm piņemtu tos paklīdeņus. Pieklīda kaķis, visas patversmes apzvaniju. Visur atteica.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.