5 izplatītākās NAGU PROBLĒMAS un to risināšana

Skaisti un veseli nagi ir viena no tām lietām, kas mūsu rokām, kājām un visam tēlam kopumā piedod koptu izskatu. Taču dzīvē ne vienmēr viss ir tik spoži – nereti skaistu nagu izskata iegūšanai traucē dažādas nagu problēmas, kas katrai no mums var būt citas, taču pamatā tās visas ir ļoti līdzīgas un tām ir līdzīgi risinājumi. Šoreiz espati.lv aplūko piecas populārākās nagu problēmas, skaidro to cēloņus un piedāvā arī kvalitatīvus risinājumus. Raksts tapis sadarbībā ar ekspertu numur viens nagu kopšanas pasaulē – Sally Hansen. 

5 izplatītākās nagu problēmas un to risināšana
Trausli nagi, kas lūzt un šķeļas.
Trausli nagi, kas lūzt un šķeļas ir viena no visizplatītākajām problēmām, kas saistīta ar nagiem. Trausli un lūstoši nagi bieži vien ir arī ļoti sausi, tiem var būt izteiktas gareniskas rievas un vertikālas plaisas, kas atdala vairākus naga slāņus (nagu šķelšanās). Tie var būt kā gaiši un viegli rozīgi, tā arī dzeltenīgas krāsas. Galvenā šāda veida nagu problēma – tie ir zaudējuši savu elastību. Pats fakts, ka nagi lūzt bieži vien ir saistīts ar to, ka nags saņem triecienu, piemēram, nagu lūšana visai raksturīga sievietēm, kas daudz strādā ar datoru – klabina tā taustiņus. Taču pamatā nagu trauslums attīstās no diviem faktoriem – pirmais ir ārējās vides negatīvā ietekme, piemēram, nagu pakļaušana pārlieku lielam mitrumam, sadzīves ķīmijai u.c., kā arī nagu nepareiza kopšana – nekvalitatīvu nagu laku lietošana, nepareiza nagu vīlēšana (nagus drīkst vīlēt tikai vienā virzienā ar atbilstoša raupjuma vīlīti, kas paredzēta dabīgajiem nagiem). Un otrs faktors ir vitamīnu un minerālvielu trūkums organismā, kas, protams, nelabvēlīgi ietekmē nagu stāvokli. Tavs uzdevums – izvērtēt kādi faktori varētu būt vainojami tavā gadījumā un attiecīgi rīkoties! Ļoti ieteicams ir lietot nagu stiprinātājus, kas acīmredzami uzlabos tavu nagu stāvokli, kā arī bāzes nagu laku, lai pasargātu nagus no nagu lakas sausējošās iedarbības. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī tam, ar kādu nagu lakas noņēmēju tiek noņemta vecā nagu laka – ieteicams lietot tādu nagu lakas noņēmēju, kas paredzēts tieši sausiem un trausliem nagiem. 


Nagu stiprinātājs, aptur nagu lūšanu

Sausi nagi. Sausi nagi parasti ir pirmā problēmas fāze, kurai nepievēršot uzmanību, nagi sāk arī šķelties, kļūst trausli un lūstoši. Sausu nagu pazīmes – nagi kļūst blāvāki, iespējams, arī dzeltenīgāki, tie nav veselīgi un spīdīgi, bet drīzāk tādi kā matēti. Sausa ir arī kutikula un reizēm pat roku āda kopumā. Kutikula nereti var būt arī spuraina un sprēgāt. Arī sausi nagi veidojas to pašu faktoru ietekmē, kā trausli un lūstoši nagi – ārējās vides nelabvēlīgie faktori un nepietiekošs vitamīnu un minerālvielu daudzums organismā. Sausi nagi, kutikula un roku āda burtiski lūdzās pēc mitrināšanas, ko tai varam piedāvāt vairākos veidos – pirmais, noteikti ir jālieto roku krēms gan no rīta, gan vakarā. Ietiecams izvēlēties tādu roku krēmu, kas ir paredzēts arī nagu papildus kopšanai (Vairāk lasi rakstā Roku kopšanas plāns mēnesim, lai iegūtu visskaistākās rokas). Otrais tavs uzdevums ir mitrināt un pabarot tieši kutikulu, kas arī ir atbildīga par to, vai nags ir vai nav sauss. Šim mērķim ieteicams izmantot speciālos, kutikulas mīkstināšanai, mitrināšanai un barošanai paredzētos līdzekļus – eļļas, krēmus, masāžas krēmus u.c. Un visbeidzot – arī sausi nagi vēlas pabarošanu no ārpuses, ko vari tiem piedāvāt ar nagu stiprinātāju palīdzību, kas nagus kops, mitrinās un padarīs stiprus! 

Mīksti nagi. Mīksti nagi parasti ir gludi un spīdīgi, to gali ir gaiši, vai pat balti. Bieži vien, skatoties no sāniem, šādi nagi izskatās tādi kā plakani, taču tiem var būt arī „karotes” forma. Taču galvenā mīkstu nagu pazīme ir tā, ka pat pie nelielas slodzes nagi ir mīksti, tie lokās (taču ne vienmēr lūzt). Mīksti nagi ir ļoti plāni. Starp citu, mīksti nagi nereti ir novērojami tām dāmām, kas pēc ilgāka laika perioda ir atvadījušās no mākslīgajiem gēla, vai cita materiāla nagiem. Šāda tipa nagiem nepieciešama papildus kopšana un rūpes, lai padarītu tos biezākus un cietākus. Noteikti der padomāt par savu ēdienkarti – vai tajā pietiek visu, nagiem nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu (pievēršot uzmanību tieši kalcijam, kas atbild par nagu cietību). Un, protams, ir ieteicams pievērst arī papildus uzmanību nagu kopšanai. Veikalu plauktos ir atrodami nagus stiprinoši līdzekļi, kas paredzēti plānu un mīkstu nagu stiprināšanai, lai padarītu tos cietākus, izturīgās un visādi citādi stiprākus. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī kutikulas un pašas roku ādas kopšanai, kas viennozīmīgi ir tiešā veidā saistītas arī ar nagu veselību un stāvokli kopumā. 

Lēni augoši nagi. Šādi nagi bieži vien ir arī sausi, trausli ar tieksmi uz šķelšanos un lūšanu. Lēni augošu nagu problēma īpaši izteikta kļūst tieši rudenī un ziemā, kad temperatūra aiz loga noslīd zem nulles atzīmes. Aukstā laikā mūsu organismā palēninās arī vielmaiņas procesi un asinsrite, kas, protams, ietekmē arī nagu augšanas ātrumu. Taču nereti lēna nagu augšana novērojama arī siltajā gada periodā. Iemesls bieži vien slēpjas faktā, ka nagi gluži vienkārši ir novājināti. Iespējams, tiem pietrūkst vajadzīgo vitamīnu un minerālvielu. Tie tiek bieži pakļauti nelabvēlīgajai ārējās vides ietekmei un rezultātā mums rodas sajūta, ka to augšana ir pavisam apstājusies. Lai cīnītos ar šo nagu problēmu, ietiecams pārskatīt savus ikdienas paradumus, izslēgt vai samazināt tos, kas nagiem nenāk par labu, kā arī pārskatīt savu ēdienkarti, un apdomāt tās pilnvērtību. Ļoti ieteicams ir izmēģināt arī speciālos nagu stiprināšanas līdzekļus, kas paredzēti tieši nagu augšanas uzlabošanai – šo līdzekļu sastāvā parasti ir vielas, kas nagus ne vien nostiprinās, bet arī stimulēs to augšanu. 


Nagu augšanas veicināšanas līdzeklis

Dzeltenīgi un rievaini nagi. Dzeltenīgi un rievaini nagi nereti nāk komplektā arī ar sausumu, trauslumu un tieksmi uz šķelšanos, lūšanu. Visbiežākais iemels dzeltenīgu nagu krāsai ir dažādu (sevišķi spilgtu un tumšu) nagu laku nepareiza lietošana. Nepareiza lietošana nozīmē to, ka pirms nagu lakas uzklāšanas netiek lietota bāzes nagu laka, kas ne vien mitrina un stiprina nagus, bet arī aizsargā no nagu lakas negatīvās ietekmes uz naga plātni – sausināšanas un krāsas ieēšanās nagos (kas arī rada dzelteno nagu toni). Bāzes nagu lakas spēkos ir arī izlīdzināt nagu plātni, aizpildīt uz tās esošās iespējamās rieviņas, kā arī, kas nav mazsvarīgi – paildzināt nagu lakas noturību. Protams, ir arī tādi gadījumi, kad bāzes nagu lakas nelietošana ir pieļaujama – tā tas ir tajos gadījumos, kad tiek izmantota kvalitatīva jaunākās paaudzes nagu laka, kuras sastāvā jau ir gan pati bāzes laka, gan nagu stiprinātājs, gan arī nagu augšanas veicinātājs. Nagu rieviņu likvidēšanā var palīdzēt arī nagu pulēšana, kas nogludina un izlīdzina to virsmu, kā arī nagu stiprinātāju lietošana, kas pateicoties to sastāvā esošajiem komponentiem, spēj aizpildīt rieviņas nagos un padarīt nagus spēcīgus, gludus un izturīgus.

13 komentārs
 1. Man jau liekas, ka lielākajai daļai sieviešu ir kāda no šīm problēmām, jo reti kura var lepoties ar dabiski stipriem nagiem! Arī manējie ir trausli un šķeļās, es lietoju vitamīnus un domāju arī par kāda stiprinātāja iegādi.

 2. Man jau liekas, ka tikai ar stiprinātājiem neko ilglaicīgu panākt nevar – vajag vitamīnus + sabalansētu uzturu! bet no pieredzes varu teikt, ka stiprinātāji labi palīdz, ja gribas ātro rezultātu!

 3. Visi runā par dzelteniem nagiem, bet kāpēc ir zilgani nagi? Kur šādā gadījumā jāmeklē problēma?

 4. Nagu zilganums ir saistīts visdrīzāk ar asinsriti. Ne jau nagi ir zili (ja vien nav sakrāsojušies no džinsām), bet āda zem nagiem.

 5. Nez’ kāpēc aizmirsts ir par nagu senīšslimībām (dzelteni, rievaini, trausli, drūpoši nagi), kas, pēc manas ārstes teiktā, ir ļoooti izplatītas.
  Viņa teica, ka kā ārste nevarot mierīgi braukt sabiedriskajā transportā – tā tik vien ir vēlme lielai daļai pateikt, lai takš beidzot aiziet pie ārsta un saārstē nagus.

 6. Man paveicies, jo man ir ļoti stipri, veselīgi nagi un nekāda īpašā kopšana nav nepieciešama, bet kā vislabāk atbīdīt kutikulu? Tā gan ļoti nesmuki izskatās 🙂

 7. Tā arī neko jaunu neuzzināju. Ko lietot uzturā, lai nagi būtu veseli, nelūstu un nešķeltos? Jā, starp citu, vārdu “lūst” raksta ar ar “s” nevis “z”, kā tas ir šajā “gudrajā”rakstā

 8. Mani nagi ir plāni un slāņjas. Lietoju nagu stiprinātājus, bet kā tika minēts, tas ir ātrs ,bet īslaicīgs efekts! Var būt kads var ieteikt, kurus vitamīnus labāk lietot ,lai palīdzētu nagiem atveseļoties?

 9. Ja šķeļas nagi, labi palīdz selēns ar cinku. Galvenais, lai selēns ir organisks un uz rauga bāzes, jo tad tas labāk uzsūcas. Es lietoju Bio-Selenium+Zinc, vismaz 6 mēnešus gadā (3 mēn., tad pātraukums, tad atkal 3).

 10. Jāēd pilnvērtīgi. Skaistums nāk no iekšiņām. Ja ir nagu problēmas, tad arī tādas ir ar matiem.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.