5 IZMAIŅAS tavā ķermenī pēc DZEMDĪBĀM

Deviņi grūtniecības mēneši ir laiks, kad ar tevi un tavu ķermeni notiek milzu pārmaiņas. Patiesībā – brīnumainas pārmaiņas. Un ir vairāk, kā skaidrs, ka, mazajam brīnumam piedzimstot, tu nekļūsi uzreiz tāda, kāda biji pirms tam. Protams, sievietes ir ļoti dažādas, tomēr pamata lietas, kas mainās, ir visai līdzīgas.

TŪSKA KĀJĀS UN MILZU KRŪTIS. Tūska kājās un šad tad arī rokās ir gluži normāla pēcdzemdību parādība. Jā, pirmajā brīdī tas var šķist pat nedaudz biedējoši, jo var nederēt nevieni citi apavi kā vien platie gumijnieki, arī laulības gredzens šķiet uz pirksta teju vai uzspīlēts. Un tomēr – tā ir pārejoša lieta. Parasti tūska atkāpjas 7-10 dienu laikā pēc dzemdībām. Ja tomēr šķiet, ka tā ir pārāk apgrūtinoša, iespējams lūgt padomu ārstam, kas piemēros preparātus, kas palīdzēs ātrāk atbrīvoties no tūskas. Otra lieta – krūtis. Lai gan jau grūtniecības laikā tās arvien brieda, dažas dienas pēc dzemdībām tās ir sasniegušas teju maksimumu savos izmēros. Tās var šķist tiešām milzīgas, turklāt nereti arī cietas kā akmens un sāpīgas, ka ne pieskarties. Tomēr tas ir atšķirīgi – ir sievietes, kurām krūtis sagādā milzu diskomfortu, kamēr ir arī tādas, kurām tās nerada nekādas problēmas. Lasi arī – 4 BŪTISKI jautājumi par tavām KRŪTĪM grūtniecības laikā un pēc tā

NEJŪTĪGUMS UN CITAS KLAPATAS „TUR LEJĀ”.
Top 3 problēmas, kas saistītas ar pēcdzemdību periodu, ir nejūtīgums tur lejā, urīna nesaturēšana, kā arī asiņošana. Labā ziņa – tas viss ir pārejoši, tātad – laika jautājums. Tomēr patīkami tas nav, tādēļ jāapbruņojas ar pacietību un pozitīvu skatu uz dzīvi, neskatoties uz to, ka jau tā viss ir jauns un citādāks, lai tam visam vēl pieplusotos ķibeles pašai ar sevi. Nejūtīgums saistīts ar to, ka mazajam dzimstot, tiek traumēti nervi maksts apvidū, kas tagad atspēlējas ar nejūtīgumu. Tas pats attiecas uz urīna nesaturēšanu. Taču – nervi atjaunojas, tādēļ dod tiem laiku! Asiņošana lielāka vai mazāka ir visām sievietēm, galvenais – piemēroti higiēnas pasākumi, kas liek tev justies ērti un pārliecināti par sevi!

RUDENS MATOS – KRĪT KĀ LAPAS. Nē, nav tā, ka tev tikai liekas, ka tavi mati izkrīt pastiprināti – tie tiešām izkrīt pastiprināti! Iemesls tam atkal ir viens – hormoni. Parasti cilvēkam uz galvas 85-95% matu ir augšanas fāzē, kamēr 5-15% tajā fāzē, kad tie jau gatavojas izkrist. Grūtniecības laikā sievietes organismā ir paaugstināts tieši sievišķo hormonu estrogēnu līmenis, kas stimulē matu augšanu vēl intensīvāk, tie mazāk krīt ārā. Taču pēc dzemdībām šis estrogēnu līmenis ļoti strauji samazinās, līdz ar to arī matu augšana samazinās, daļa matu ieiet miera fāzē un gatavojas izkrist. Tad nu sanāk, ka tie izkrīt teju visi vienlaicīgi. Vidēji tas notiek apmēram 12 nedēļas pēc dzemdībām. Ārsti gan apgalvo, ka iepriekšējam matu biezumam vajadzētu atjaunoties 6-12 mēnešu laikā pēc dzemdībām. Tomēr – vajadzētu padomāt arī par vitamīniem un matu kopšanu! Lasi arī – 5 izplatītākie iemesli, kuru dēļ pastiprināti IZKRĪT MATI 

NEPATĪKAMIE CIEMIŅI – HEMOROĪDI.
Ļoti delikāta problēma, kas patiesībā skar ļoti daudz sieviešu gan jau grūtniecības laikā, gan pēc dzemdībām. Jau grūtniecības laikā uz zarnām tiek likts liels spiediens, taču dzemdību laikā, ja sieviete dzemdē dabīgi, šis spiediens ir milzīgs. Līdz ar to var rasties hemoroīdi. Labā ziņa – arī šīs likstas parasti pāriet nedēļas līdz divu laikā pēc dzemdībām. Tomēr – ne visām. Ja hemoroīdi nezūd paši no sevis, turklāt pievienojas arī, piemēram, asiņošana, noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu! Diemžēl šī ir tik delikāta vieta un lieta, ka sievietes bieži vien klusē un pacieš problēmu, ar kuru patiesībā var pilnībā novērst!

VĒDERS – NE GLUŽI TĀDS, KĀ VĒLĒTOS. Protams – vēders. Ja arī tu optimistiski iepako līdzi uz slimnīcu savus vecos džinsus, cerībā, ka tie derēs, kolīdz mazais piedzims, zini – visticamāk, ka nederēs gan. Taču – panikai nav pamata. Atkal vietā ir teiciens – galvenais ir pacietība. Iedomājies pati – deviņus mēnešus tava dzemde un līdz ar to viss puncis ir audzis, bet tu gribi, lai tūlīt pēc dzemdībām tas ir atpakaļ vecajos izmēros? Parasti paiet aptuveni 4-6 nedēļas, kamēr dzemde atgriežas iepriekšējos izmēros. Ja esi no laimīgajām – arī puncis kļūst smuks. Tomēr, ja grūtniecības laikā ir nākuši klāt pārāk daudz liekie kilogrami, tad zini, ka tos nost var arī tik ātri nedabūt. Vidēji var paiet viens gads, kura laikā ķermenis atgūstās. Kas jādara? Noteikti – jādomā gan par pareizu ēšanu, gan vingrošanu. Vislabāk – nevis tikai pēc dzemdībām, bet jau pirms tam – grūtniecības laikā! Lasi arī – KĀ lai atgūst skaistu vēderu PĒC bērniņa? 

Lasi arī – Pirmās nedēļas PĒC dzemdībām – lietas, ko māmiņu kursos tev NEPATEICA

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.