5 ĪPAŠĪBAS, kas ļauj tev pakāpties pa KARJERAS kāpnēm

“Ja Tu gribi, – tad Tu vari visu!” Lai cik tas mistiski arī neizklausītos, vēlme rīkoties un nokļūt līdz uzstādītajam mērķim tik tiešām spēj darīt brīnumus. Ir jānotic sev, savam spēkam un varēšanai! Bet STOP – individuālais spēks nav vienīgais, kas var palīdzēt ceļā uz mērķi. Ir vērts apskatīt dažas rakstura iezīmes, kas ļauj darboties vēl produktīvāk un kvalitatīvāk. Attīsti arī tu šīs īpašības sevī, un sasniedz vairāk! Raksta tapšanā mūs konsultēja psihoterapeite Andželika Kāle, psiholoģe Ilva Dandzberga, un ar savu pieredzi dalījās arī aktrise Agnese Zeltiņa.

ĪPAŠĪBAS, KAS VAR PALĪDZĒT PAKĀPTIES PA KARJERAS KĀPNĒM
Psiholoģe I. Dandzberga uzskata, ka, l
ai pakāptos pa karjeras kāpnēm, sievietei vispirms ir jābūt 100% pārliecinātai, ka tas ir tas, ko viņa vēlas un var izdarīt. Tātad, pati būtiskākā ir MOTIVĀCIJA. Izejot no tās, iespējams nosaukt arī vairākas rakstura īpašības, kas var būt kā palīgs savu mērķu sasniegšanai.

Veselīgs pašvērtējums
, kas sevī ietver arī adekvātu redzējumu uz lietām. Neviens no mums nav perfekts, tāpēc ļoti svarīgi ir apzināt savas stiprās un vājās personības puses un likt/nelikt tās lietā. Kāpēc ir tik būtiski pazīt sevi un paskatīties uz sevi no malas? Jo savu prasmju un zināšanu pārzināšana palīdzēs izvairīties no neērtām, nevajadzīgām un bremzējošām situācijām un liks virzīties uz priekšu daudz ātrākā tempā.

Atbildības uzņemšanās. Jebkurā darbībā ļoti svarīga ir spēja analizēt savu rīcību un būt atbildīgam par to. Tāpēc, lai kāds solis arī tiktu sperts, vispirms ir jāieskatās savā vērtību sistēmā – kāpēc es to daru, kāpēc tas man ir tik svarīgi un nozīmīgi. Uz svara kausiem jānoliek arī vajadzības – ko es ar to gribu iegūt un ko saņemt pretī. Ja viss tiks darīts ar pārliecību, tīru sirdsapziņu un prieku, tad arī atbildības uzņemšanās nesagādās problēmas.

Emocionālais briedums.
Ļoti svarīgs ir emocionālais briedums, kas raksturojas ar emocionālo stabilitāti jeb noteiktu nervu sistēmas tipu, kas savukārt raksturo darbaspējas un izturību stresa situācijās, kā arī nosaka spēju būt, piemēram, pacietīgam un pielāgoties jauniem apstākļiem. Spēja apzināties savas emocijas, izteikta paškontrole un apzināta disciplīna ir būtiskas personības iezīmes, kas palīdz gūt līdzsvaru un stabilitāti karjeras piesātinātajā ikdienā.

Komunikācijas spējas.
Nenoliedzami, komunikācija ir neiztrūkstoša ikdienas sastāvdaļa, tāpēc tas, kā tiks veidota saskarsme un sadarbība ar kolēģiem un kāda uzvedība dominēs konflikta situācijās, ir ļoti būtisks rādītājs. Ja pastāv vēlme atstāt labu iespaidu uz apkārtējiem, ir vērts aizdomāties par saskarsmes stilu, attīstīt diplomātijas un takta izjūtu, kā arī dabiskumu. Saskarsmes kultūras līmenis nereti rada pirmo iespaidu par ikvienu no mums.

Plānošanas spējas.
Psiholoģe A. Kāle kā diezgan nozīmīgu rakstura iezīmi pašrealizācijas sfērā min tieši plānošanas spēju. Turklāt, viņasprāt, bieži tā ir kā bonuss tieši sievietēm, jo procentuāli šī īpašība vīriešiem piemīt mazākā mērā. Atliek tikai to apzināties un pārliecinoši izmantot arī darbībā!

VIEDOKLIS
Aktrise, radoša un veiksmīga sieviete Agnese Zeltiņa uzskata, ka ārkārtīgi liela vēlme un uzņēmība, kā arī kaislība pret to, ko dari, ir tās īpašības, kas virza uz priekšu ikvienu, arī viņu. Idejas pamatā jābūt vīzijai un skaidram nākotnes redzējumam, turklāt klātesošai jābūt arī nelokāmai ticībai, ka tas, ko dari, izdosies. Agnese ikvienai sievietei iesaka riskēt un izmēģināt ko pavisam jaunu. Arī viņai pašai pēdējie gadi bijuši jaunu, radošu darbību pilni. Nu jau ilgāku laiku aktrise darbojas ne tikai kā žurnāliste, publiciste, bet pavisam drīz atklās arī savu pirmo rotu kolekciju!
“Jūs varat būt ģeniāls un talantīgs, bet, ja pasaule par to neuzzinās, tam būs maz jēgas. Skaistajā, nepieciešamajā ir jāprot arī dalīties!”
Arī I. Dandzberga uzskata, ka personības pašrealizācija ir brīvība realizēt savu potenciālu visplašākajā tā nozīmē. Tā ir laime, prieks un gandarījums par to, ko dari, un parasti tas ir nevis dot un radīt kaut ko sev, bet gan dot un radīt kaut ko otram!

7 komentāru
  1. Ehhh… un kā iegūt to emocionālo briedumu? Man ja saskrien par daudz darbu, var pat uz pinkšķi pavilkt 🙁

  2. Mazā. Raudāt ir normāli, tas, ka var paraut uz pinkšķi vēl nenozīmē, ka tu nesi emocionāli nobriedusi. Tas tikai nozīmē to, ka ir stress un tu ar to šādi tiec galā.

  3. Nepiekrītu frāzei “kas grib, tas var”. Tā drīzāk ieved kompleksos, nekā motivē. Gribēt jau var, bet ne vienmēr ir varēšana un, manuprāt, tas ir normāli. Tad jau sanāk, ka neizdošanās gadījumā, ir gribēts par maz? Vai kāds cits ir gribējis vairāk un mani “pārgribējis”? Būsim reāli, katrs ir savas laimes kalējs, bet ko nevar celt, to nevar nest, un laikam nevar arī izkalt ;).

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.