5 ieteikumi, kas neļaus tavam tēlam SOCIĀLAJOS TĪKLOS sabojāt tavu KARJERU

Mūsdienās sociālie tīkli un to lietošana, protams, ir pazīstama lielākajai daļai no mums. Vienas tos izmanto ļoti aktīvi, citām tas nav tik būtiski. Un tomēr – meklējot darbu, vienmēr atceries, ka tieši sociālie tīkli ir tā vieta, kur potenciālais darba devējs nereti gūst pirmo priekšstatu par tevi – vai tas ir tāds, kādu tu to vēlies radīt? 

RELIĢIJA, POLITIKA UN CITAS JŪTĪGAS TĒMAS.
Sociālie tīkli nav tā labākā vieta, kur paust savus uzskatus par reliģiju, politiku un tamlīdzīgām tēmām. Šādās tēmās, iesaistoties pārāk aktīvi un emocionāli, tu vari par sevi atstāt ne to labāko iespaidu. Katrā ziņā – nekad nesaki un neraksti ko tādu, kas varētu raisīt asas diskusijas un izraisīt pretenzijas.

PĀRĀK LIELA ATKLĀTĪBA – NEVĒLAMA.
Labāk mazāk, nekā vairāk – zelta likums, kuru izmantot sociālajos tīklos. Un tas attiecas uz pilnīgi visu – gan informācijas publicēšanu par sevi, gan dalīšanos savos uzskatos un domās. Jo mazāk par sevi pateiksi, jo neitrālāka būsi.

NESŪDZIES UN NENOMELNO.
Sociālie tīkli noteikti nav vieta, kur sūdzēties, čīkstēt par dzīvi, vai nomelnot kādu, kas tev nodarījis pāri (piemēram, iepriekšējo darba devēju). Tie, kas nemitīgi sūdzās un čīkst vai vēl jo trakāk – aprunā un nomelno, noteikti neiekļūs potenciālā darba devēja izvēlētajā listē ar tiem pretendentiem, kurus aicināt uz darba pārrunām.

FOTOGRĀFIJAS – PROTAMS, SVARĪGAS.
Šis noteikti ir gana apspriests temats – fotogrāfijas, kuras ievietojam savos sociālo tīklu kontos. Jo mazāk – jo labāk un jo neitrālākas, jo draudzīgākas tavai karjerai. It kā pašsaprotami un tomēr – kādēļ ne vienmēr šo principu ievērojam? Der atcerēties, ka fotogrāfija parasti ir pati pirmā, kas tiek novērtēta atšķirot tavu sociālā tīkla profilu.

TAVS KONTS – TAVA DZĪVE.
Jebkuram darba devējam, atverot tavu sociālā tīkla profilu, rodas pirmais iespaids par tevi un tavu dzīvi. Te vislabākais ieteikums ir palūkoties uz savu sociālā tīkla profilu it kā no malas – ko tas pauž par tevi, un vai šis vēstījums ir tieši tāds, kādu vēlies par sevi nodot arī potenciālajam darba devējam?

8 komentāru
  1. Un vislabāk ir padarīt savu profilu privātu un apskatāmu tikai tiešajiem draugiem. Pilnīga neitraitāte arī nav risinājums, ne visiem darba devējiem tas patiks, jo dažkārt uzņēmumi tieši meklē personības, kas iederētos kādā noteiktā kolektīvā. Profilam ir jābūt personalizētam, nav nekādu iemeslu nepaust savu viedokli tik ilgi, kamēr vēlamais darbs sakrīt ar cilvēka pausto ideoloģiju.

  2. Piekrītu – labāk būt maksimāli neitrālai un datba devējs lai iepazīst uzaicinot uz interviju, jo tikai tiešs pirmais iespaids būs tas pareizākais. Es, piemēram, sociālajos tīklos iztieku vien ar zolīdu foto un viss, neko vairāk, nekādu personisku fotogrāfiju aprakstu par sevi utt. Tas ir piestāv pusaudžiem, ne pieaugušām sievietēm.

  3. Pilnīgas glupības. Populārie sociālie tīkli nav paredzēti sava profesionālā tēla veidošanai, bet gan komunikācijai ar draugiem un domubiedriem, līdz ar to pielāgot savu informāciju kāda x cilvēka vēlmēm ir vairāk nekā muļķīgi. Turklāt neviena normāla darba devēja uzmanību un interesi absolūti pelēki neitrāla persona nepiesaistīs + daudz vairāk par potenciālo darbinieku pasaka nevis informācija sociālajos tīklos, bet gan tas, ko par cilvēku – profesionāli – un viņa sasniegumiem var sameklēt google.

  4. Z – nenoliedzami, taču pēc pieredzes varu teikt, ka, Jā, darba devēji “skenē” sociālos tīklus. Par to, cik tas ir pareizi un vajadzīgi, es nekomentēšu. Tomēr tieši attiecībā uz darbu ir jāpietur mēle aiz zobiem, ja draugiem pievienots kāds kolēģis, nedod dievs vēl šefs.

  5. Heh, ir redzēti gadījumi, kāds par darbu sūdzas Feisbukā un pēc tam saņem komentāru no šefa, kas arī ir kontaktu sarakstā :D. Kolēģus un darba devējus turu “izstieptas rokas attālumā” darbam paredzētos sociālajos tīklos.

  6. Njā… es arī uzskatu, ka populārie sociālie tīkli būtu jāizmanto brīvajam laikam, kas nozīmē – daru tur, ko gribu. TAČU – darba devēji tos vienmēr pārbauda. Tā ir kā lieta nr 1 ko dara, lai gūtu pirmo priekšstatu un izlemtu – ir vērts ar šo cilvēku runāt vai nav. Jā var teikt, ka ir taču arī profesionālie sociālie tīkli, bet – vai tad mēs visi tur netaisāmies baltāki par tādiem kā esam? Tapēc jau darba devējs tur neskatās.

  7. Tapēc pārstāvu viedokli, ka nav ko reģistrēties visur pēc kārtas, pietiek ar vienu soc.tīklu un viss. Pārējos esmu izdzēsusies un ziniet – tādēļ mana dzīve nav kļuvusi mazāk sociāli aktīva. Kāda jēga ka manas bildes un info ir visur internetā?

  8. Ieteikums – vērtīgi ir ierakstīt savu vārdu un uzvārdu tomēr googlē un paskatīties, ko rāda tīmeklī un ko pie bildēm… Reizēm var pārsteigt pats sevi 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.