5 iemesli, kādēļ ir vērts SAMĪĻOT sevi pašai

Cilvēki dalās divās lielās grupās – vieni ir tie, kuriem pašapmierināšanās ir tabu tēma – par to netiek runāts, un kur nu vēl darīts (vismaz darīšana netiek atzīta), un otri ir tie, kuri pret pašapmierināšanos izturas kā pret normālu un dabisku parādību, jo kas gan varētu būt dabiskāks, kā samīļot pašam sevi? Šoreiz espati.lv nerunās ne par vienu, ne par otru no šīm cilvēku grupām. Šoreiz mēs tev sniegsim ieskatu tajā, kādēļ pašapmierināšanos, kā iespējamo opciju, ir vērts ņemt vērā jeb vienkārši sakot – ko vērtīgu tu iegūsi nododoties sevis pašiepriecināšanai? Mēs uzrunājām 5 drosmīgas sievietes, kas mums atklāja savus iemeslus, kādēļ viņas regulāri samīļo sevi.

Neviens nerunā, bet lielākā daļa dara
Pašapmierināšanās ir tēma, kas cilvēkus ir mulsinājusi teju visos laikos. Šis ir jautājums, par kuru it kā nav pieņemts runāt, un lielākā daļa cilvēku to arī nedara. Taču anonīmie pētījumi rāda, ka lielākā daļa cilvēku ir sevi pašiepriecinājuši vismaz vienu reizi mūžā. Turklāt veseli 82% sieviešu un 95% vīriešu to dara regulāri! Aptaujas dati liecina par to, ka vīrieši no sievietēm atšķiras ar to, ka uzsāk pašapmierināšanos daudz agrāk – vidēji no piecpadsmit gadu vecuma, taču sievietes vidēji tikai no divdesmit gadu vecuma. Runājot par regularitāti – vīrieši vidēji sevi mēdz iepriecināt divas līdz trīs reizes nedēļā, kamēr sievietes daudz neatpaliek – tās šiem priekiem ļaujas vidēji vienu līdz divas reizes nedēļā. Protams, vislielākais sevi regulāri samīļojošo cilvēku procents ir tie, kuriem uz aptaujas brīdi nav pastāvīga partnera, taču daudz neatpaliek arī tie, kuriem ir partneris pie sāniem.

5 iemesli kādēļ ir vērts sevi samīļot – sieviešu viedoklis
Pašapmierināšanās uzlabo garastāvokli.
Marija, 34 gadi: „Es uzskatu, ka nav lieliskāka veida, kā uzlabot sev garastāvokli, par sevis pašiepriecināšanu. To atklāju jau pasen – ap divdesmit gadu vecumu, kad pirmo reizi pamēģināju iepazīt sevi un sapratu, ka man šis process patīk un sniedz labas emocijas. Protams, tagad man blakus ir lielisks vīrietis un sekss ar viņu ir labs, taču tas vienalga neietekmē tos brīžus, ko pavadu tikai ar sevi – parasti tas notiek dušā vai vannā. Neteikšu, ka daru to ļoti regulāri, drīzāk balstos uz garastāvokli – reizēm ir tā, ka jūtu – vajag! Tās var būt gan vairākas reizes nedēļā, gan arī tikai kāda reize mēnesī. Mans vīrietis zina šo manu mazo noslēpumu un viņu tas ļoti uzbudina. Viņš ir arī pie vainas faktam, ka esmu tikusi pie sava vibratora – lieliska palīga gan vienai esot, gan kopā ar vīru. Par pašapmierināšanos un laimes sajūtas veidošanos esmu daudz lasījusi – zinu, ka šā procesa rezultātā asinīs izstrādājas tā saucamais laimes hormons serototnīns, kas tiešām spēj aizdzīt slikto garastāvokli. Neuzskatu, ka šā ir lieta, par ko būtu jākautrējas, drīzāk – jāizmēģina, ja tas tiešām vēl nav darīts! ”


Pašapmierināšanās aizdzen stresu un ir vislabākās miega zāles.
Jana, 29 gadi: „Es esmu sieviete, kurai kvalitatīvs miegs ir nepieciešamība numur viens. Ja neesmu izgulējusies, esmu kašķīga, nejauka pret visiem un arī darbi vairs nesokas no rokas. Šobrīd man nav pastāvīgu attiecību, arī seksuālās dzīves. Un tieši visi šie apstākļi kopā man ir devuši jaunu atklāsmi – sevis apmierināšana ir lielisks veids, kā aizdzīt dienas stresu un uztraukumus, un nodrošināt sev dziļu un kvalitatīvu miegu. Patiesībā šo lietu izmēģināt man ieteica draudzene, ar kuru mums ir visai atklātas attiecības un varam runāt par jebko. Viņas iniciatīvas rezultātā arī pirmo reizi mūžā paviesojos intīmpreču veikalā un iegādājos šādus tādus nieciņus, kas man ļauj sevi iepriecināt. Runājot par to, cik bieži sevi apmierinu, varu teikt, ka tas atkarīgs no garastāvokļa – ir periodi, kad varu to darīt teju katru vakaru, pēc kuriem var iestāties pilnīgas klusuma pauzes. Vienkārši neprasās un viss. Tas jau laikam ir tāpat kā ar seksu, ja blakus ir partneris. Sievietei man šķiet viss ir atkarīgs no garastāvokļa un apkārtējiem notikumiem kā tādiem. Taču manā gadījumā skaidrs ir viens – sevis samīļošana garantē lieliskas sajūtas, pozitīvas emocijas un labu miegu, lai otrā rītā pamostos moža un laimīga!”

Pašapmierināšanās piešķir pikantumu seksuālajai dzīvei ar partneri. Laura, 34 gadi: „Es esmu no tām sievietēm, kas nebaidās no savas seksualitātes un man ir paveicies ar vīrieti blakus – šajā ziņā esam ļoti līdzīgi. Arī pašapmierināšanās tēma mums nav sveša – viņš zina, ka to daru es, es savukārt zinu visu par viņu. Uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāli un pat labi. Mums ir gadījušies arī brīži, kad nākas pavadīt kādu laiku bez otra, piemēram, ārzemēs. Tad pašapmierināšanās ir lielisks veids kā pārdzīvot šos brīžus. Šiem gadījumiem esmu pat uzdāvinājusi vīram pikantas fotogrāfijas ar sevi galvenajā lomā, lai ir par ko domāt un ko vizualizēt! Ir bijuši arī gadījumi, kad samīļojam sevi esot blakus viens otram – ārkārtīgi uzbudinoši un viss beidzas ar savienošanos vienā veselā… Galu galā – kā gan citādi var iepazīt savu ķermeni, ja ne izpētot to pašai? Un arī vīrietim ir vieglāk sagādāt tev baudu, ja pati zini, kur to meklēt! Protams, vēlams nekautrēties uz padalīties ar viņu šajās zināšanās.”

Pašapmierināšanās atvieglo sāpes. Nellija, 39 gadi: „Nekautrēšos atzīt, ka sevi samīļoju visai regulāri un man tas šķiet ļoti labs pasākums. Man lielākais atklājums ir tāds, ka sevis samīļošana ļauj aizdzīt dažādu veidu sāpes. Vislabāk tas noder tieši pret galvassāpēm, kas manā dzīvē diemžēl ir visai biežs viesis. Strādāju ļoti atbildīgā amatā, lielā un starptautiskā kompānijā. Manā darbā bez stresa un milzīgas atbildības iztikt nav iespējams. Tas viss nereti noved pie tā, ka dienas beigās nejūtos labi un mani bieži piemeklē galvassāpes. Taču esmu atklājusi savu veidu, kas palīdz ar tām tikt galā vislabāk – tā ir pašapmierināšanās. Manuprāt, daudz veselīgāka alternatīva pretsāpju zālēm! Lai gan man ir pastāvīgs partneris, es nekautrējos samīļot arī pati sevi, jo tā es visātrāk varu sniegt sev baudu un līdz ar to arī aizdzīt dienas stresu, nogurumu un galvassāpes tajā skaitā. Protams, bieži vien pēc tam pasākums turpinās kopā ar vīru, kas, starp citu, ir labs variants – pašapmierināšanās, kā priekšspēle!”

Pašapmierināšanās palīdz kļūt jutekliskākai. Anna, 29 gadi: „Līdz kādu divdesmit piecu gadu vecumam es biju diezgan kompleksu mākta būtne, kas atstāja iespaidu uz visu manā dzīvē – arī attiecībām ar vīriešiem. Savu vīru satiku īsi pēc savas divdesmit piektās dzimšanas dienas, un varu pateikt vienu – tieši viņš ir atbildīgs par to, ka esmu laimīga sieviete, jūtos seksuāli pievilcīga un jutekliska. Sākās, protams, viss ar to, ka es nevarēju atbrīvoties arī kopā ar viņu esot. Un tieši viņš bija tas, kas man ieteica vienu – lai es pamēģinot iepazīt pati sevi, jo tad arī viņam būšot vieglāk, jo zināšot īstās pogas, uz kurām jāspiež! Sākumā gandrīz vai apvainojos, bet tomēr paklausīju viņam. Un es atklāju ko tādu, ko iepriekš nebiju ne mēģinājusi, ne arī domājusi par to. Sevis samīļošana tiešām ļauj izprast pašai sevi un savu ķermeni. Tā man palīdzēja pārvarēt savu kautrību un bailes, kā arī tikt pie vīra! Neskatoties uz to, ka man tagad ir pastāvīga un regulāra seksuālā dzīvē, es tik un tā ik pa laikam samīļoju pati sevi, jo tas sniedz patiešām lieliskas emocijas.”

8 komentāru
  1. Ūja, ūja, kāda vēl pašapmierināšanās no divdesmit gadiem, lielie meles un meļi ;). Atceros, ka mani ar šo nodarbi iepazīstināja blakusgultiņas biedrene bērnudārzā, mums laikam tad bija četri vai pieci gadi…

  2. Re kā Freilene laiž !!! Es gan domāju, ka tas par tiem 20 gadiem ir pareizi, jo bērnudārzā jau tu to nedari, lai sasniegtu orgasmu…

  3. neticu, ka ir tadi, kas to vispar nekad nav darijusi. Tie kas sito noliedz, ir TO darijusi divtik 🙂 🙂 🙂

  4. hehe, nu taa jau ir. man pirmais kaifs bija seksualas lomu speles ar draudzeni, padsmit gados, abas bijam plikas un es teloju veci, bikses bija zekje, kas berzejas ari pret mani un bija taaaads kaifs… pec tam jau to saku darit ljoti apzinati. ari draugam tagad patik, kad seksa laika ar sevi paspelejos. 😉

  5. to dara pat bērni 4-5 gadu vecumā, nezinu kā ar orgasmu, sasnieds vai nē. bet es pati to darīju ap gadiem 6.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.