5 iemesli, kādēļ ir vērts dzert dabīgi GĀZĒTU minerālūdeni

Parasti tiek uzskatīts, ka gāzēta minerālūdens lietošana uzturā ir gaumes jautājums – vieniem patīk dzirkstošums, ko sniedz šāds ūdens, citi izvēlas negāzētu minerālūdeni. Taču izrādās, ka pateicoties savām īpašībām, gāzēts minerālūdens var kļūt ne vien par maltītes papildinātāju un slāpju veldzētāju, bet arī par organismu attīrošu un tonizējošu produktu. Cik labvēlīgi tas spēj ietekmēt gremošanas sistēmu, kā arī mūsu vispārējo veselību un skaistu figūru? Par to šoreiz!

DABĪGI GĀZĒTĀ MINERĀLŪDENS BURVĪBA
Dabīgi gāzēts minerālūdens savu dzirkstošumu iegūst plūstot cauri augsnes un minerāliežu slāņiem, kas bagāti ar oglekļa dioksīdu. Dažādie minerāliežu slāņi, piedod tam arī unikālās minerālūdens īpašības – tā sastāvā nonāk dažādi cilvēka organismam vērtīgi mikroelementi, piemēram, magnijs, kalcijs, fluors, bikarbonāts.
Vēl – dabīgais minerālūdens tiek vērtēts arī pēc tā mineralizācijas pakāpes. Dabīgā minerālūdens vērtību nosaka minerālvielu daudzums, kas ir tā sastāvā – vāji, vidēji vai stipri mineralizēts. Ar stipri mineralizētu ūdeni aizrauties nevajadzētu, to parasti izmanto jau medicīniskos nolūkos. Toties vāji līdz vidēji mineralizētu ūdeni mēdz saukt par galda minerālūdeni, turklāt arī tam ir savi ārstnieciskie faktori – tas palīdz izvadīt no organisma dažādas nevajadzīgās vielas, tādējādi lieliski attīrot to.


5 IEMESLI, KĀDĒĻ DZERT GĀZĒTU MINERĀLŪDENI
Gāzēts minerālūdens spēj mazināt apetīti. Negāzēts minerālūdens jau pats par sevi spēj radīt pilnuma sajūtu kuņģī, bet ar gāzēta minerālūdens palīdzību šī sajūta top vēl spēcīgāka. Turklāt dzirkstošā ūdens struktūra samazina uzņemto ūdens daudzuma iespējamību, jo arī ūdeni ieteicams dzert pamazām un pakāpeniski, lai pārāk nenoslogotu kuņģa darbību. Maltītes laikā lietots gāzēts ūdens (vēlams – minerālūdens – dēļ organismam vērtīgajām minerālvielām tajā) ierobežos uzņemto pārtikas daudzumu, tādējādi palīdzēs nepārēsties. Sevišķi būtiski un noderīgi ir visām, kuras vēlas notievēt un koriģēt sava auguma aprises. Tāpēc, ja pašlaik ievēro veselīga uztura principus vai diētu, gāzētais minerālūdens būs īstais palīgs šajā procesā.
 
Gāzēts minerālūdens atvieglo gremošanu. Gāzēta minerālūdens lietošana maltītes laikā palīdz mazināt spiedienu kuņģī, palīdz labāk sagremot uzņemto ēdienu, kā arī palīdz novērst dažādus gremošanas traucējumus. Ja zināt, ka gaidāmas svinības ar bagātīgi klātu svētku galdu, šādā gadījumā noteikti ieteicams maltītes laikā dzert viegli gāzētu dabīgo minerālūdeni, jo tas palīdzēs veicināt gremošanas procesus un veiksmīgi sagremot apēsto.
Gāzēts minerālūdens sniedz organismam vērtīgas vielas. Tā lietošana uzturā sabalansē organismā esošo sāļu daudzumu. Viens no būtiskākajiem elementiem, ko satur gāzēts minerālūdens, ir magnijs. Ja cilvēks ievēro diētu, magnija līmenis organismā bieži mēdz kristies, tāpēc magnija uzņemšana ar gāzētu minerālūdeni ir viens no veiksmīgākajiem un veselīgākajiem veidiem. Viens litrs gāzēta minerālūdens satur apmēram 108mg magnija, kas ir 29% no dienā nepieciešamās magnija devas organismam!
 
Gāzēts minerālūdens palīdz attīrīt organismu. Ja, piemēram, kādu svinību laikā ir gadījies vairāk patērēt alkoholiskos dzērienus, vēlams lietot gāzētu minerālūdeni, lai palīdzētu atjaunot gremošanas procesus un izvadītu nevēlamās vielas. Tas pats attiecas uz smaguma sajūtu vēderā, kas nereti mūs pavada pēc dažādiem svētkiem – gāzēts minerālūdens palīdzēs gan atjaunot veselīgu gremošanu, gan arī attīrieties un ātrāk atbrīvoties no visa tā, kas lieks.
 
Gāzēts minerālūdens un ēdiena garša.
Gāzēts dabīgais minerālūdens spēj piedot ēdienam īpašu garšu un uzlabot to. Šo ūdeni var gan pievienot ēdieniem parastā ūdens vietā, gan arī dzert maltītes laikā. Dabīgi gāzētā minerālūdens burbulīši atmodina ēdienu un liek garšas kārpiņām to sajust vēl spēcīgāk. Pievienots ēdieniem tas arī padara spilgtāku maltītes tekstūru un aromātu, kas notiek pateicoties šī ūdens burbulīšiem.

MĪTI UN PATIESĪBA PAR GĀZĒTA MINERĀLŪDENS DZERŠANU
Gāzēts minerālūdens un zobu veselība. Pastāv mīts, ka gāzēts ūdens spēj negatīvi ietekmēt zobu veselību. Izrādās, ka sodas dzēriens tik tiešām var negatīvi ietekmēt zobu emalju, bet tikai tādā gadījumā, ja tas tiek lietots regulāri un lielā daudzumā. Jā, arī gāzēts minerālūdens ir līdzīgs sodas dzērienam (dēļ oglekļa dioksīda tajā), taču vērts zināt, ka tā lietošana zobiem nenodara absolūti nekādu kaitējumu. Tādēļ – nelieto uzturā tādus minerālūdeņus, kam ir niecīgs minerālvielu daudzums, bet ir pievienots cukurs, mākslīgie saldinātāji, piedevas un krāsvielas.
Nav atšķirības starp parasto un gāzēto minerālūdeni. Jau daudzus gadsimtus gāzētu minerālūdeni lieto, lai samazinātu gremošanas funkciju traucējumus. Gan oglekļa dioksīda burbuļi, gan minerālvielu esamība (kālijs, soda, sulfāts, fluorīds, magnijs un kalcijs), kas atrodami tajā, ļoti labi spēj veicināt gremošanas darbību. Ir veikts arī kāds interesants eksperiments, kurā piedalījās cilvēki ar gremošanas traucējumiem. Viena daļa no tiem 30 dienu laikā dzēra 1,5l negāzētu ūdeni dienā, bet otra daļa – tādu pašu daudzumu gāzēta minerālūdens. Apkopojot rezultātus, tika secināts, ka daudz labāka pašsajūta un gremošanas funkciju uzlabojumi bija vērojami tiem, kas dzēra gāzēto ūdeni. Negāzētā ūdens lietotājiem pašsajūta lielākoties bija palikusi nemainīga.
 
Gāzētais ūdens veicina celulīta rašanos. Šis mīts patiešām ir un paliek tikai mīts. Celulīta rašanos (un pat liekā svara rašanos) gāzēts šķidrums var ietekmēt tikai tādā gadījumā, ja tu regulāri lieto cukurotas, gāzētas un saldas limonādes. Savukārt tīra, dabīga gāzēta minerālūdens lietošana tieši palīdz cīnīties ar šīm, sievietēm tik netīkamajām problēmām – celulītu un lieko svaru.

12 komentārs
  1. Ļoti jau jāskatās uz iepakojuma, lai būtu patiešām dabīgi gāzēts minerālūdens, lielākoties veikalos pērkams – ūdens ar gāzi.

  2. O, labi ka atgādinājāt, taisīšu šajā nedēļas nogalē šašliku gāzētā minerālūdens marinādē!!!

  3. Es arī nemaz nezināju, ka ir šādi dabīgi gāzēti ūdeņi! Man vienmēr likās, ka gāzēts ūdens tiek uztaisīts ražošanas procesā, tāpat kā limonādes. Un tādi man negaršo, jo tās gāzes liekas baigi asās. Būs jānomēģina kā tad garšo dabīgs.

  4. Cepējai – šašliks gāzēta minerālūdens marinādē izklausās ļoti interesanti! Padalīsies ar recepti?

  5. Gāzētā minerālūdens šaslika receptes var būt ļoti dažādas, nemainās tikai viena sastāvdaļa – gāzētais minerālūdens :). Respektīvi, gaļa – pēc ieskatiem (vista, cūkgaļa, liellops utml.), jauc kopā ar sev patīkamām garšvielām, var ņemt jau gatavus šašlikam domātus maisījumus, tāpat esmu marinējusi kopā ar melleņu vai jāņogu ievārījumu, protams sāls un pats galvenais – gāzēts minerālūdens. Iemarinē uz kādām 1-3h, var atstāt uz nakti un tad cept. Kopā ar minerālūdeni, gaļa kļūst savādāka, daudz mīkstāka, salīdzinot ar “klasisko marinādi”, droši vien burbuļu ietekmē notiek kaut kādi papildus ķīmiski procesi, kas cepamo padara riktīgi garšīgu.

  6. Varu apstiprināt – dabīgi gāzēti ūdeņi eksistē, esmu pat tādu no avota dzērusi tiesa Čehijā, ne Latvijā. “Gāzējums” šķiet daudz maigāks nekā pudelēs nopērkamajam minerālūdenim – vairāk kā “atšālējies” minerālūdens, kas nedaudz kņudina, bet nesit degunā.

  7. Laiku pa laikam nopērku šo te Badoit, garša viņam ir ļoti maiga, grūti pat salīdzināt ar parastajiem gāzētajiem ūdeņiem. Vienīgi, katru dienu šādu ūdeni nenopirksi, tamdēļ gaidu, kad ir cenu akcijas un tad 😉

  8. Kā veikalā, stāvot pie plaukta var zināt, ka konkrētais ūdens ir dabīgi gāzēts? Man vakar to neizdevās atkost!

  9. To Pššš – veikalā jāskatās vai nu uz cenu zīmes vai etiķetes, jo parasti ražotājs norāda to, ka ūdens ir dabīgi gāzēts – tā ir kā pievienotā vērtība ar kuru lepojas 🙂

  10. Tas arī man ir jaunums, ka ir divu veidu gāzētie minerālūdeņi. Esmu dzirdējusi par to, ka gāzētie minerālūdeņi no organisma izvada kalciju, tāpēc to noteikti nedzrīkst dzert tie, kam ‘pavāji kauli’ , kas man esot un arī gastrīts, nereti dzēru Borjomi ķuņģa darbibas uzlabošanai. Tagad nesaprotu, vai tie tie dabīgie minerālūdeņi reizē ar visām šlakvielām neizvada arī kaciju?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.