5 iemesli, kādēļ diētas ne vienmēr dod gaidīto rezultātu

Visdažādākās diētas lielu daļu sieviešu vilina, kā kaķus piena bļoda. Diētas ir vispazīstamākais un populārākais veids, kā mēs cenšamies sasniegt savu ideālo svaru, izskatu un uzlabot savu pašapziņu. Viss jau būtu skaisti un labi, ja vien realitāte atkal neizskatītos citādāka – diētas ne vienmēr dod gaidīto un cerēto rezultātu. Gluži pretēji – parasti šis rezultāts vai nu izpaliek pavisam, vai arī ir tik īslaicīgs, ka noteikti neatsver to laiku, kas tika pavadīts īpaši piedomājot pie savas ēdienkartes. Kādēļ tas tā notiek – kādēļ diētas ne vienmēr dod gaidīto rezultātu? Par to runāsim šoreiz!
 
5 iemesli, kādēļ diētas ne vienmēr dod gaidīto rezultātu
Modernās diētas ir īslaicīgas un nav saistītas ar ilgstošām izmaiņām uzturā. Tās ir radītas, lai ierobežotu kādu noteiktu produktu lietošanu, kādā noteiktā laika periodā, un strikti norāda, ko, cik daudz un kā mums ir jāēd, neatkarīgi no mūsu personīgās gaumes. Šīs diētas neņem vērā faktu, ka ikviens cilvēks ir individualitāte, katram ir sava vielmaiņa, gremošana un atkritumvielu izvadīšana. Un tā visa rezultātā tiek panākta situācija, ka pārtraucot attiecīgo diētu, mums nereti rodas nepārvarama vēlme tieši pēc tiem produktiem, kas bijuši liegti, turklāt ievērojami lielākos daudzumos, kā tas bijis pirms diētas. Moderno diētu gadījumā visbiežākās sekas ir zaudētā svara atgūšana ar uzviju, kam nereti pievienojas arī pamatīgi traumēta, un no ierastā ritma izsista vielmaiņa.

Lielākā daļa diētu ir ļoti vienpusīgas.
Tās nenodrošina pietiekamu vitamīnu, minerālvielu, neaizvietojamo aminoskābju un taukskābju uzņemšanu. Par to vienkārši netiek domāts, jo galvenais ir izslēgt no ēdienkartes visus tos ēdienus, kas dod pārlieku daudz kaloriju vai tauku. Ievērojot vienpusīgu diētu, apmēram nedēļu vai divas, tavs organisms spēj kompensēt trūkstošos vitamīnus  no savām rezervēm, taču arī tās reiz izsīkst, un tad esam nonākušas līdz situācijai, kad kopā ar svaru zaudējam arī savu skaistumu un veselību… Slaidā auguma efektu ātri vien sāks nomākt lūstoši nagi, ārā krītoši mati, pelēka sejas āda, liels nogurums, novājināta imūnsistēma utt. Turklāt, pārtraucot diētu, svars ātri vien atgriezīsies, taču, lai atjaunotu vitamīnu, minerālvielu u.c. rezerves komplektā ar labu izskatu, vajadzēs stipri vien pacīnīties.

Diētas palēnina mūsu vielmaiņu.
Vielmaiņa diētas laikā palēninās par 10 – 30%, lai taupītu tik nepieciešamo enerģiju, jo organisms pastāvīgi jūtas izsalcis. Un brīdī, kad diēta tiek pārtraukta, organisms gluži vienkārši nav spējīgs momentāni atgriezt vielmaiņu vecajā režīmā, tā turpina darboties palēnināti, bet mēs sākam ēst vairāk. Ar to arī skaidrojams fakts, ka zaudētie kilogrami atgriežas un ar skaistu uzviju, kas nereti izpaužas arī celulīta veidā, ar kuru ir visai grūti cīnīties.

Zaudējam ne tikai taukus, bet arī muskuļus.
Diētas laikā tikai pusi no zaudētā svara veido tauki, otra puse ir audi, piemēram, muskuļaudi. Būtiskākais fakts, kas šajā ziņā jāņem vērā – diētu pārtraucot, mēs ātri vien atgūstam zaudētos taukus (un ar uzviju), bet ne zaudētos muskuļaudus. Rezultāts – augums iegūst vēl nepatīkamākas aprises, kā tas bijis pirms diētas uzsākšanas, jo tas ir zaudējis stingrumu, par kuru rūpējas muskuļaudi, bet to vietā atguvis vēl vairāk tauku.

Liekais svars un aptaukošanās ir hroniski stāvokļi.
Īslaicīgi pasākumi šādos gadījumos nepalīdzēs. Lai sasniegtu vēlamo ķermeņa masas samazināšanos, jāmaina viss savs dzīvesveids un ēdienkarte pašos tās pamatos. Neiztikt arī bez fiziskām aktivitātēm. To visu, protams, visieteicamāk ir uzsākt, konsultējoties ar attiecīgajiem speciālistiem, kas spēs palīdzēt daudz efektīvāk, kā īslaicīgas diētas.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.