5 gardas un veselīgas SMŪTIJU receptes

Smūtiji ir lielisks veids, kā panašķēties, vienlaikus uzņemot lielu daudzumu organismam nepieciešamo vitamīnu. Piedāvājam 5 gardāko smūtiju receptes arī tev!

BROKASTU SMŪTIJS
Sastāvdaļas – 1 glāze piena, 1 banāns, 2-3 ēdamkarotes auzu pārslu, 2 tējkarotes medus.

Banānu sagriež šķēlītēs. Visas sastāvdaļas saber kopā, aplej ar pienu un blenderē līdz kokteilis kļūst viendabīgs.

VESELĪGAIS ĶIRBJU SMŪTIJS
Sastāvdaļas – ½ glāze sablenderēta ķirbja, 1 glāze nesaldināta mandeļu piena, 1 ābols, žāvētas vai svaigas dzērvenes, kanēlis pēc garšas.

Sagriez ābolu, aplej to ar pienu, pievieno ķirbju biezeni un kanēli. Blenderē, līdz kokteilis kļūst viendabīgs. Pēc tam smūtiju pārkaisi ar dzērvenēm.

GARDAIS AUGĻU SMŪTIJS
Sastāvdaļas – 1 mango, 1 banāns, 1-1,5 kivi, gurķis, 1 glāze nesaldināta mandeļu piena, rieksti pēc izvēles.

Sagriez augļus un gurķi, pārlej sastāvdaļas ar mandeļu pienu un blenderē līdz kokteilis kļūst viendabīgs. Gatavo smūtiju pārkaisi ar sasmalcinātiem riekstiem.

UZMUNDRINOŠAIS ZAĻAIS SMŪTIJS
Sastāvdaļas – 1-2 saujas saldētu gaišo vīnogu, 1 sauja spinātu, 1/2 glāze atdzesētas zaļās tējas (vislabāk Matcha zaļā tēja), 1/2 glāze nesaldināta mandeļu piena, ¼ avokado, 1-2 tējkarotes medus.

Gatavo tāpat kā iepriekšējos smūtijus.

MELLEŅU-BANĀNU SMŪTIJS
Sastāvdaļas – 1 banāns, sauja melleņu (saldētu vai svaigu, ja nav melleņu, var izmantot arī jebkuras citas ogas!), 1 glāze Grieķu jogurta vai cita bezpiedevu jogurta.

Gatavo tāpat kā iepriekšējos smūtijus.

Piebilde – Ja gribi, lai kokteilis ir atspirdzinoši auksts, tam vari pieblenderēt ledus gabaliņus. Receptēs minēto mandeļu pienu vari aizstāt arī ar parasto pienu, taču ar mandeļu pienu izdosies veselīgāki un diētiskāki smūtiji.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.