5 FORŠĀKĀS lietas tajā, ka palieku VECĀKA

Man vairs nav 20 un arī ne 30 gadi. Jā, laiks skrien, daudzi par to sūdzās, taču es domāju, ka nav vērts. Skaists ir katrs vecums, ja pieņem to un izdzīvo. Un laiks ir neapstādināms, tas taču ir skaidrs katrai. Bet ir lietas, kas man patīk, varētu pat teikt – ko es mīlu – tajā, ka kļūstu vecāka. Varbūt pat tik ļoti, lai teiktu – es negribētu atgriezties savos 20 gados…

PIEREDZE. Tā sajūta, ka tu kaut ko vienkārši zini, nav salīdzināma ne ar ko. Jo tu zini, ka ir/būs tieši tā, jo tu to jau esi pieredzējusi. Un šo pieredzi tev neviens nevar atņemt, tā būs tava vienmēr. Tās ir gan visas kļūdas, no kurām esi mācījusies, gan visas labās lietas, kas pieredzētas, kas mainījušas uzskatus un vērtības. Tās ir visas situācijas, ka pieredzētas darbā, visas attiecības, visas diētas un citas trakās skaistumam veltītās izdarības, viss, kas piedzīvots bērnus audzinot utt. Jā, es joprojām vēl mācos, es nekad nepārstāšu to darīt, bet vienalga – man ir mana pieredzes bagāža un tā padara mani bagātu. Atdot to man negribētos ne par kādu naudu.

SAPROTU, KO GRIBU. Es zinu to, kas man patīk, es zinu to, kas man nepatīk. Un līdz ar to es skaidri zinu, ko gribu, kas der man un otrādi – ko es noteikti negribu. Ja savos 20 gados es par daudz ko šaubījos un mētājos savās domās, tad tagad viss ir skaidrs. Un zini, tā sajūta ir ideāla – tas ir miers un skaidrība. Un dzīvot ir kļuvis daudz vieglāk… Es vairs par katru cenu nedarīšu to, kas man neliek justies īsti labi, bet ko it kā vajadzētu darīt, jo tā ir pieņemts. Es dzīvoju sev un tam, lai mana dzīve patiktu man pašai, lai es tajā justos labi. Un ar katru gadu tas paliek vieglāk un – baudāmāk!

PĀRLIECĪBA PAR SEVI. Es zinu, ko es varu. Es zinu, kas ir tās lietas, kas man tiešām izdodas lieliski – gan darbā, gan attiecībās un ģimenē, gan bērnu audzināšanā. Un tas dod pārliecību par sevi. Es zinu, kas ir mans spēks, manas stiprās puses. Un tajā pašā laikā – arī vājās. Tas viss kopā man ļauj dzīvot produktīvi un pārliecinoši. Es neuzsāku lietas, ja zinu, ka tās neizdosies, jo nespēšu tikt galā. Un – es nebaidos uzsākt kaut ko jaunu, ja esmu pārliecināta, ka tikšu galā, ka man tas izdosies. Tās ir manas spējas, ko man neatņems neviens. Man patīk šī apziņa, ka manī ir spēks, ka es zinu, kur tas ir!

LABĀKIE DRAUGI. Tie, kas ir mani draugi, tādi tiešām ir. Ir daudz pieredzēts un kopā piedzīvots, daudz kam iziets cauri. Tie, kas atkrituši, ir atkrituši, bet tie, kas palikuši – tie tiešām ir labākie. Tā vairs nav tā labākā draudzene, kas bija blakus 20 gados, ar kuru kopā varēja iet puišu medībās un darīt trakās lietas. Šī draudzība, kas ir tagad, ir citāda. Un jā – daudz labāka. Tā ir tāda, par kuru man nav nekādu šaubu. Tā ir laika un situāciju pārbaudīta, jo ilgst jau gadu desmitiem. Viņu man nav daudz, bet tie, kas ir, tie tiešām ir zelts!

IZMAIŅAS ĶERMENĪ. Es novecoju un – pieņemu to. Un tieši tas man patīk, ka to spēju. Es vairs neuztraucos par katru lieko gramu, par katru sirmo matu. Nu – lai taču ir! Es lutinu sevi, es kopju sevi, kur nu bez tā. Man patīk labi izskatīties, bet vairs nav tā, ka es dzīvoju tikai tam – kā notievēšu, ko vilkšu mugurā, kā sataisīšu matus. Man pat liekas, ka man tagad tas ir savā ziņā atļauts un piedodams – nebūt 100% perfektai. Es zinu, ka dzīvē ir daudz vairāk ineresanta, kam vērts veltīt laiku. Un zini – man liekas, ka arī novecošanās ir skaista, ja māk ar to sadzīvot. Es jūtos skaista tieši tāda, jo tieši tādi taču ir mani gadi!

5 komentāru
  1. Lieliski! Katram šīs apziņas atnāk laikam citā laikā. Kam 28, kam 50 gados, bet galvenais jau, ka atnāk 🙂

  2. Jā… man 25 gados šķita ka tad kad būšu veca, tad tā būs katastrofa… Tagad kad ir tuvu 40, tā galīgi vairs nešķiet. Es laikam pievienojos tam, kas teikts rakstā – atpakaļ 20 gados es vairs negribētu atgriezties!

  3. Pilnīgi piekrītu! Prātā nāk citāts, neatceros, kur tiku to dzirdējusi: “Vecums nav nekāds netikums, un jaunība nav nekāds nopelns”! Katram vecumam savs skaistums.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.