5 ārstniecības AUGI, kas jāievāc tieši TAGAD

Vasara ir laiks, kad vari sagādāt sev dabīgo veselības krātuvi pašas spēkiem – dažādus ārstniecības augus. Lai to iedarbība būtu efektīva, svarīgi augus ievākt pareizā laikā. Šoreiz par svarīgākajiem ārstniecības augiem, kas ievācami pirms Jāņiem!
 
Asinszāle. Jūnijs ir īstais laiks, kad jāievāc asinszāle. Asinszāļu tēju vēlāk varēsi lietot uztraukuma un bezmiega gadījumā. Uzlējumam esot arī pozitīva ietekme uz sirds veselību. Asinszāles varēsi atrast krūmājos un pļavās.


 

Piparmētra. Laiks pirms Jāņiem ir īstais brīdis doties uz dārzu vai pļavu apdzīvotu vietu tuvumā, lai ievāktu vienu no populārākajiem ārstniecības augiem – piparmētru. Piparmētru tējas pazīstamākais efekts ir tās nomierinošā iedarbība, taču vēl piparmētra lietojama arī pret gremošanas traucējumiem. Piparmētru tēju iesaka dzert arī saaukstēšanās laikā. Turklāt – tā ir arī vienkārši ļoti garda!
 

Islandes ķērpis. Islandes ķērpis ir viens no iedarbīgākajiem tautas medicīnas līdzekļiem cīņā pret klepu un pat bronhītu. Islandes ķērpjus atradīsi galvenokārt sausos priežu mežos.
 

Deviņvīru spēks. Arī teiksmām apvītais deviņvīru spēks ir vērtīgs ārstniecības augs. Tējās izmanto tā ziedus, kas palīdz cīņā ar klepu un elpceļu iekaisumiem un darbojas kā dabīgs pretsāpju līdzeklis. Visbiežāk atrodams mežmalās, upmalās un citās saulainās, atklātās vietās.
 

Mārsils. Mārsils ir augs, kura uzlējums glābs zobu sāpju, kā arī plaušu un elpceļu slimību gadījumā. Novārījumu iesaka lietot arī ādas izsitumu ārstēšanai. Mārsilu atradīsi mežmalās un sausās, atklātās vietās. Ārstniecības nolūkos ievācams tikai ziedēšanas laikā.
 

Atceries! Dodoties pēc dabas veltēm, esi uzmanīga – nevāc augus, kurus skaidri nepazīsti. Ja augu pasaulē orientējies slikti, iegādājies ārstniecības augu rokasgrāmatu! Augus vāc tikai vietās, kas nav tiešā ceļu tuvumā.

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.