4 veidi kā ĀTRĀK sadedzināt kalorijas STAIGĀJOT

Kaloriju dedzināšanas veidi ir daudz un dažādi, taču arī vienkārša pastaiga var kļūt par līdzekli cīņā ar liekajiem kilogramiem. Pakāpeniski palielinot pastaigas slodzi un mainot tempu, iespējams reizē gan dedzināt kalorijas, gan baudīt atslodzi no ikdienas darbiem. Pastaiga svaigā gaisā ir ne vien relaksējoša un baudāma nodarbe, bet arī efektīvs treniņš tavam ķermenim!

GARAS PASTAIGAS
, kaut arī lēnā solī, labi palīdz sadedzināt kalorijas. Jo garākas pastaigas, jo vairāk kaloriju tiek sadedzināts. Ja nepietiek laika vai nav vēlmes garām pastaigām ikdienā, to var ieviest kā izklaidi reizi vai divas nedēļā, arī tas būs lieliski, īpaši, ja dzīvesveids ir mazkustīgs. Pastaiga būs ne tikai labs līdzeklis cīņā ar kalorijām, bet reizē arī lielisks atpūtas un relaksācijas laiks sev, turklāt atrašanās svaigā gaisā dos papildu skābekli smadzenēm, kas ļaus justies možāk. Ideālais variants, ja pastaigu iespējams izvērst pa mežu, parku vai citu līdzīgu vietu. Ja Tava ikdiena jau piepildīta kustībām, šo pastaigu var pārvērst par lēnu skrējienu, taču jāatceras, ka sākumā nedrīkst pārspīlēt ne ar ilgumu, ne ceļa garumu, tas jādara lēni un pakāpeniski.

TEMPA PAĀTRINĀŠANA
 labi ievingrina muskuļus un palīdz sadedzināt kalorijas vēl ātrāk. Piemēram, desmit minūšu pastaiga vai lēns skrējiens jāsadala pa minūtei – vienu minēti lēna iešana vai skrējiens, vienu minēti ātra iešana vai skrējiena tempa palielināšana, tad atkal minūte lēni, atkal ātri un tā desmit minūtes. Kad pierasts pie šāda veida tempa paātrināšanas, var sākt paātrinājumu ieviest pa divām minūtem – minūte lēni, divas ātri utt.

IEŠANA AUGŠUP
 palīdz vēl vairāk sadedzināt kalorijas, tāpēc ideāli, ja pastaigām vai skrējieniem iespējams atrast maršrutu, kurā ir vairāki uzkalni, vai viens salīdzinoši lielāks kalns uz augšu. Iešana uz augšu vairāk sasprindzina un nodarbina muskuļus, tāpēc kalorijām neatliek nekas cits kā sadegt vēl ātrākos tempos, kā ejot pa līdzenu virsmu. Vēl ātrāks un labāks rezultāts būs tad, ja kalns augšup ir ar pakāpieniem, kas liek vēl vairāk saspringt muskuļiem.

DUBULTSLODZE
, kad ir pierasts pie pastaigām, var palīdzēt vēl vairāk, taču ar to nevajag sākt, bet šo treniņa veidu izmantot tikai tad, kad muskuļi ir pieraduši pie pastaigām vai skrējieniem. Šajā gadījumā dubultslodze nozīmē – pēc pastaigas vai skrējiena uzreiz ķerties pie vingrojumiem, ko var veikt iekštelpās vai vasaras periodā arī ārā – vēdera preses, pietupieni, palēcieni, lokanības vingrojumi utt. Darīt to uzreiz ir svarīgi, jo ķermenis vēl nav atslābis, sirds darbojas ātri, tas kalorijām liek sadegt īpaši ātri.
Lai izdodas palielināt pastaigu intensitāti, neļaujot liekajām kalorijām kļūt par traucēkli!

4 komentāru
  1. Uhhh, pa kuru laiku ta staigās, ja jāstrādā un pēc tam uz mājām “skriešiem vien” ar tramvaju – bērni gaida vakariņas!

  2. Ir izmeginats! samera viegli un nepiepuloties, apmeram 2 menesu laika var zaudet lidz pat 6kg! Protams, svara zaudesana ir ari atkariga no esanas paradumiem. Es saaku ar to, ka samazinaju ediena porcijas, jo biezi vien cilveki medz paresties un tadejadi izstaipa kungi. Tapec iesaku samerot sata sajutu ar skivja lielumu 🙂 Vel palidz tas, ka ed vakarinas pie galda, nevis sedot pie televizora, jo tad ari gribas apest vairak. Vel esmu lasijusi un ari pati ieveroju to, ja pec pastaigas gribas kaut ko apest, tad vajadzetu nogaidit vismaz 40 minutes. to parasti iesaka pec visam fiziskajam aktivitatem. Ja pastaigas notiek vakara, tad pec tam ir patikami mazgaties kontrastdusa, tad ejot gulet var just ka kajas patikami knud.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.