4 SLIKTI paradumi, kas tev TRAUCĒ sasniegt vēlamo DARBA jomā

Kas tad sunim asti cels, ja ne pats. Regulāri konstatēt, ka tev piemīt arvien jaunas labas īpašības, pati par sevi ir sasodīti laba īpašība. Personīgas atklāsmes, ka esi atjautīga, gudra vai sabiedriska, bruģēs tavu ceļu augšup gan personīgajā dzīvē, gan karjerā. Tomēr lai pašanalīze būtu pilnīga, būs jāpārrevidē arī savi ne tik labie paradumi…

Kā teikts latviešu literatūras klasikā, neviena dimanta oliņa nav bez melnumiņiem, tāpēc, lai no tiem atbrīvotos, tie no sākuma ir jāatrod. Ja veicot sava rakstura auditu pēkšņi konstatē kādu no tālāk minētajām īpašībām, esi modra, jo, iespējams, tieši šis ir tas traucēklis, kas jau gadiem tev neļauj sasniegt vēlamo.

NERĀDĪTIES ACĪS. Būt īstajā laikā un īstajā vietā sastāda 80% no panākumiem, un Vudijam Alenam var tikai piekrist. Šo principu var izmantot visās dzīves jomās. Ja tev nepieciešams uzlabot savu fizisko formu, īstā vieta būs sporta zāle, laiks – četrreiz nedēļā. Ja vēlies iegūt paaugstinājumu darbā, tad muļķīgi būtu to kavēt vai meklēt iemeslus, lai dotos mājās ātrāk. Diemžēl vai par laimi, biznesā parasti vinnē tie, kas droši kāpj uz skatuves, nevis čakli strādā aizkulisēs, tāpēc aizmirsti par latviešu gēniem raksturīgo biklumu un ko tad es sindromu un reizē ar saviem darbiem prezentē arī to autoru.

ALIKT SVARĪGĀKOS DARBUS UZ VĒLĀKU LAIKU. Viena no īpašībām, kas ātri pielīp, bet no kuras ir grūti tikt vaļā. Bīstams ieradums, jo pastāv risks, ka, atliekot nozīmīgākos darbus uz dienas otro pusi, tu tos vispār nepaspēsi paveikt, kā rezultātā tos nāksies darīt pēc darba laika vai pārcelt uz nākamo dienu. Lai nenokļūtu iekavēto darbu noburtajā lokā, sāc darba dienu ar sarežģītākajiem darbiem. Par piemēru vari ņemt Pareto principu 20/80. 80% savu rezultātu tu iegūsti ar 20% darba. Tāpēc koncentrējies uz nedaudzajiem svarīgajiem darbiem, no kuriem atkarīga tavas  dienas produktivitāte, bet nenozīmīgos ar vieglu sirdi paveic pēc tam.

PĀRĀK DAUDZ DOMĀT. Un rezultātā pārāk maz izdarīt vai arī izdarīt pārāk vēlu. Dziļas pārdomas spēj izniekot tavas dzīves dienas, mēnešus vai pat gadus. Protams, tautas gudrība par septiņu reižu mērīšanu vēl jo projām darbojas, tomēr tās ir septiņas reizes nevis septiņdesmit. Pirmkārt, ne vienmēr pirms darba paveikšanas ir nepieciešams apdomāt katru sākumu vai uzskaitīt visas iespējamās sekas tā neizdošanās gadījumā. Tas aizņems pārāk daudz laika vai pat atņems drosmi tam vispār pieķerties. Otrkārt, vislabāk iemācīties peldēt var … peldot, citiem vārdiem sakot, vienkārši darot, tava produktivitāte būs daudz lielāka, nekā grimstot pārdomās.

SKATĪTIES UZ PROBLĒMU TIKAI NO NEGATĪVĀS PUSES. Ja uz visu skatīsies tikai no negatīvās puses, drīz vien no tavas motivācijas čiks vien paliks. Tu saskatīsi neveiksmes un izgāšanos pat tur, kur tās neeksistē un darbs, visticamāk, stāvēs uz vietas. Pat neņemot vērā to, ka paveikt izdosies ļoti maz, tu sūdzēsies par savām likstām visiem pēc kārtas. Rezultātā tas viss var pārtapt par sava veida nākotnes pareģojumu, jo, kā zināms, tu esi tāda, kādu sevi redzi tu pati, un tava dzīve būs tāda, kādu tu to uztver šobrīd. Problēmas risinājums slēpjas attieksmē. Pamēģini septiņas dienas pēc kārtas uz visu skatīties tikai no saulainās puses, pat ja izskatās, ka tas nav iespējams, mēģini atrast kaut vienu pozitīvu aspektu jebkurā problēmu mudžeklī. Redzēsi, kā pēc nedēļas būs izmainījusies pasaule, kurā tu dzīvo un darbs, ko tu dari.

11 komentārs
  1. Nu šis un tas par šo un to. Baigi ražīgi te tiek publicēti gabaliņi par darba psiholoģiju.

  2. Vai šī meitee uz bildītes arī ir piedalījusies L’Oreal blondo matu krāsu testā?:)))))

  3. Man savukārt ir ļoti raksturīgi, LIELĀS problēmas atstumt uz “pēc tam” un tā padarīt viņas vēl lielākas:( Jāpiekrīt Ilžukam, ka ir druksu ko padomāt par savu rīcību, iemelsiem un sekām.

  4. Kad jau tā labi apzinās savas spēcīgās, labās īpašības un tic sev, tad jau visas šitās lietas nenotiek, kas te aprakstītas. Tas ir savstarpēji saistīs.

  5. Laika pārāk daudz domāt ir tad, kad nav, ko darīt. Ja darbu ir daudz, nav laika apcerei.

  6. Negatīvā uztvere vispār ir viena traka latviešu īpatnība. Esmu zināmu laiku stradājusi un dzīvojusi Zveidrijā. Tur cilvēkiem ir pilnīgi savādāks piegājiens darbam un problēmām. A mēs aiz visa jau saskatam kaut ko sliktu, neizdošanos – neticam ne sev, ne citiem.

  7. Man, dana, tā pat kā tev. Arī gribas lielākās nepatikšanas risināt kaut kad pēc tam, lai gan zinu, ka, ja ķeras klāt tikko tās parādījušās, ir vieglāk un aiztaupās nervi, kreņķējoties par to.

  8. Ir tādi noskaņojumi, kad grozies kā gribi – strādāšana sanāk nekāda – neefektīva. Tad labāk vispār paņemt mazu off – izdarīt jebko citu, bet saturisku – un tad atkal atgriezties pie strādāšanas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.