4 padomi, kas palīdzēs UZVEIKT nogurumu

Lai apkarotu  nogurumu, pamēģini šādā secībā
1. Starp visiem darbiem un ikdienas skriešanu atrast laiku kvalitatīvai atpūtai. Tik tiešām atpūtai – nedarot neko, nedomājot par darbu vai jebko citu, kas izraisa satraukumu. Pārnākot no darba, izslēgt to arī no domām (un tici – tas ir iespējams!). Izgulēties vismaz 8 stundas, turklāt doties gulēt laikus. Šādā režīmā iesākumam un izmēģinājumam pietiks ar nedēļu – ja iemesls nogurumam bijis miega trūkums vai pārpūle – rezultātiem jau vajadzētu būt manāmiem pēc nedēļas. Ja neizdodas aizmigt, lasi rakstu: 13 paņēmieni kā aizmigt, ja pa galvu maisās simts un viena doma

2. Aizkaitinājumu neizgāz pār cilvēkiem, kuri pie šīm dusmām nav vainīgi. Nevajag nest mājās dienas gaitā uzkrātās dusmas, un tur tās izlādēt. Jāmācās tikt galā ar dusmām – neapslāpēt tās sevī, bet izlādēt atrisinot konfliktu, vai izlādējoties fiziskā darbā, sportojot.

3. Ja vēl nogurums neiet mazumā – jāsāk ēst vēl veselīgāk un jāpadomā par fiziskajām aktiviātēm vismaz 2 – 3 reizes nedēļā pa 30 minūtēm. Jāpapildina sava ēdienkarte ar dārzeņiem un augļiem, zivīm, zaļumiem. Jālieto liesāki un dabīgāki produkti, kā arī jāsamazina sāls patēriņš. Jāēd spēcinošas brokastis, siltas pusdienas un vakariņas, pa vidu ietverot nelielas, bet veselīgas uzkodas, piemēram, augļus. Jādzer daudz šķidruma – vislabāk ūdens.

4. Jādomā par vitamīnu, minerālvielu, īpaši dzelzs līmeni organismā. Visvieglāk gan to ir noskaidrot veicot asins analīzes (tās būs bez maksas, ja ģimenes ārsts iedos norīkojumu). Analīzes drīkst veikt arī pēc paša vēlēšanās, tāpēc ārstam nav obligāti jāpaskaidro, kāpēc ir nepieciešams šis nosūtījums. Katram ir tiesības būt informētam par nepieciešamo vielu līmeni organismā savas intereses un veselības rūpju dēļ. Taču, ja ir vēlēšanās un/vai nepieciešamība, ārsts palīdzēs izskatīt analīžu rezultātus un ieteikt labākos vitamīnus lietošanai.

Ja nesanāk ar pirmo ieteikumu, mēģini nākošo, ja atkal neizdodas, mēģini aiznākošo. Ja beigu beigās izrādās, ka nav palīdzējis itin nekas un nogurums vēl joprojām tirda, tad nu gan jāmeklē ārsta palīdzība, jo iemesls tam var būt pavisam cits – individuāls un ārstējams. Lai veicas un izdodas būt možai un dzīvespriecīgai!

Saistītie raksti: 
Ja visu laiku jūties nogurusi – kur vaina?
Enerģijas lādiņš nogurušajām

 
6 komentāru
  1. ja netraucēs aizmigt, tad uzaugs “stratēģiskajās vietā” gan, a no tā papildus stress 🙂 🙂 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.