4 neveiksmes FRIZĒTAVĀ – KO lai IESĀK?

Ir pierasts uzskatīt, ka friziera apmeklēšana ir viena no sievietes baudām – pēc šāda pasākuma sieviete kļūst par sevi pārliecinātāka, starojošāka un visādi citādi laimīgāka. Taču dzīvē ne vienmēr viss noris tik gludi un skaisti. Diemžēl gadās arī situācijas, kad vienīgās sajūtas pēc friziera apmeklējuma ir kamols kaklā un acis pilnas asaru. Pārāk īsi, sabojāti vai absolūti ne iecerētajā krāsā nokrāsotie mati, ir tikai daži no iemesliem, kas skaisti iesākušos dienu var pārvērst katastrofā…
 
Kurš vainīgs?
Situācijas var būt daudz un dažādas, taču populārākie iemesli neveiksmēm frizētavās ir divi – neveiksmīgi izvēlēta frizētava (būsim godīgas, frizētavu ir daudz, taču, vai visās tik tiešām strādā profesionāli frizieri?) un nesaprašanās ar konkrēto frizieri. Pirmajā variantā ieteikums ir viens – pirms apmeklē jaunu un līdz šim neizmēģinātu frizētavu, ievāc par to visas iespējamās atsauksmes! Labākais padoms, protams, ir doties uz frizētavu, ko izvēlies pēc uzticamu cilvēku ieteikumiem, piemēram, ja tava draudzene tikusi pie lieliskas frizūras konkrētajā frizētavā, tad tas tomēr ir zināms garants, ka arī tu, dodoties pie šā paša friziera, nepaliksi bešā.
Otrais gadījums gan ir problemātiskāks – nesaprašanās ar konkrēto frizieri. Šādā situācijā ir visai grūti atrast vainīgo, jo frizieris, ļoti iespējams, visu izdarījis pēc labākās sirdsapziņas, taču rezultāts tevi neapmierina, jo viņš vienkārši nav īsti sapratis, ko tu vēlējies. Lai izvairītos no šādām situācijām, vienmēr dodies pie friziera jau skaidri izdomājusi, ko vēlies panākt un centies skaidri un saprotami to izstāstīt savam frizierim. Ļoti ieteicams ir atrast, piemēram, internetā attēlus ar vēlamo frizūru, griezumu vai krāsu, lai frizierim būtu uzskatāms materiāls, kas ļautu maksimāli izprast tavas vēlmes.

 
Pirmā neveiksme – ne tā krāsa, ko vēlējos
Pamatā šai neveiksmei ir divi iespējamie scenāriji – mati rezultātā izskatās vai nu tumšāki, vai gaišāki, nekā plānots. Ja tonis sanācis gaišāks, tad bēda ir mazāka – vari lūgt frizierim tos ietonēt tumšākus, tas nekādu lielo skādi taviem matiem nenodarīs. Savukārt, ja mati sanākuši tumšāki, kā biji iecerējusi, tad problēma ir lielāka – gaišākus tos padarīt var vien esošo krāsu ņemot nost ar balināšanas metodi, kas, protams, nozīmē matus pamatīgi traumēt. Otrais, un nedaudz, bet tomēr saudzīgākais variants, ir laist matos iekšā gaišākas šķipsnas, kas arī kopskatu padarīs gaišāku.
Vienmēr atceries, ka to, kāda konkrētā krāsa izskatīsies tieši tavos matos, ir grūti paredzēt pat visprofesionālākajam frizierim, ja tavi mati pirms krāsošanas ir bijuši krāsoti citā krāsā, balināti vai kā citādi ķīmiski apstrādāti. Visbiežāk ir tā, ka konkrēto krāsas toni nav iespējams iegūt vienā friziera apmeklējuma reizē, bet gan pakāpeniski, laika gaitā. Tā tas ir gadījumos, ja vēlies ļoti tumšus matus padarīt gaišus (piemēram, melnus par blondiem), rudus par pelēkiem, vai balinātus nokrāsot tumšus (krāsa sākotnēji var neturēties matos). Tātad secinājums ir viens – izrunāties ar frizieri, kura uzdevums ir brīdināt tevi par to, ka pirmajā reizē vēlamais rezultāts var arī netikt sasniegts, kā arī mainīt matu krāsu pakāpeniski, neuzstādot ļoti radikālus mērķus, kas pašai var sagādāt tikai asaras un kreņķus.
 
Otrā neveiksme – ķīmiski apstrādāti mati, kas sabojā matus
Dzīvē lielākoties gadās tā, ka tām sievietēm, kurām no dabas mati sprogojas, par visu varu gribas padarīt tos taisnus, savukārt tām, kurām tie ir nevainojami taisni, gribās tos viļņainus un kuplākus. Paradokss? Tieši tā, un tādēļ arī frizētavās ir pieejamas gan ķīmiskas matu taisnošanas, gan sprogošanas procedūras (ilgviļņi). Abos gadījumos tās ir ieteicams izmēģināt tikai tad, ja tavi mati iepriekš nav nekādā veidā ķīmiski ietekmēti – ne krāsoti, ne balināti. Pretējā gadījumā kārotā efekta vietā tu riskē iegūt sadedzinātus un bojātus matus, kurus atveseļot varēsi tikai nogriežot un ataudzējot jaunus.
Ja tomēr esi izmantojusi vienu vai otru no šīm procedūrām, bet iecerētais efekts nav gluži tāds, kādu biji plānojusi – mati ir taisni vai viļņaini, taču palikuši nespodri un trausli, tad ieteikums ir viens – apbruņojies ar labu devu pacietības un pēc iespējas labākiem matu kopšanas un veidošanas līdzekļiem. Šādi ķīmiski apstrādāti mati – ilgviļņoti vai taisnoti – pieprasa dziļi barojošas maskas vismaz divas reizes nedēļā, balzāmu pēc katras mazgāšanas reizes, kā arī par ļaunu nenāks dažādi izsmidzināmie serumi, kas iespēju robežās atjauno matus un neļauj tiem izskatīties sausiem un neveseliem. Turklāt būtiski ir atcerēties, ka nekādā gadījumā nav vēlams matus, kuros ir ilgviļņi, vai, kuri ir ķīmiski taisnoti, krāsot, jo rezultātu paredzēt ir ļoti grūti!
 
Trešā neveiksme – mati nogriezti īsāki, nekā biju domājusi
Protams, tāda brīnumlīdzekļa, kas tavus matus ataudzētu vēlamajā garumā pāris nedēļu laikā, nav (mūs neņemam vērā mākslīgo matu pieaudzēšanas metodes). Taču ir daudz un dažādi ieteikumi, kas tik tiešām palīdz, ja tu pielieto tos sistemātiski un mērķtiecīgi – piemēram, matu aplīdzināšana augošā mēness fāzē, regulāra galvas ādas masāža asinsrites uzlabošanas nolūkos, augšanu aktivizējošu serumu lietošana, iekšķīgi lietojami vitamīni u.c. Lasi arī – KĀ ataudzēt GARUS matus?
Tomēr, lai izvairītos no šādām nepatīkamām situācijām pie friziera, kad attopies ar pārlieku īsu galvas rotu, ieteicams pirms matu griešanas izdomāt konkrēti, cik garus matus vēlies, un izskaidrot to frizierim. Nepietiks vien ar to, ka pateiksi, lai frizieris nogriež pāris centimetrus, jo viņam pāris centimetri var izrādīties vairāk nekā tu esi iedomājusies. Tas, protams, nav ļaunprātīgs mēģinājums no friziera puses tev kaut kā kaitēt, visbiežāk tas ir saistīts ar friziera tā saucamo profesionālo aci, kas aplīdzinot tavu matu galus, vēlas nogriezt vairāk – visu to, kas ir sašķēlies un bojāts. Taču, ja tava vēlēšanās ir matus izaudzēt garākus, tad zini, ka nāksies matu galu aplīdzināšanu veikt vien reizi divos, trijos mēnešos un pārējā laikā ļoti rūpīgi kopt savu matu galus, lai tie nelūztu, nešķeltos un nespurotos.
 
Ceturtā neveiksme – mati tiek pārbalināti
Lai gan nu jau gaišo matu mode pamazām atkāpjas, vēl arvien ir sievietes, kas dodas pie friziera ar cerību kļūt par ultra gaišām blondīnēm. Un šādu efektu panākt ir iespējams praktiski tikai un vienīgi ar balinātāja palīdzību. Reizēm sievietes gan krata galvu un apgalvo, ka pie savas baltās galvas rotas ir tikušas ar krāsas palīdzību, bet jāatceras viens – jebkurai krāsai, kura sola matus padarīt gaišākus, visticamāk ir pievienots balinātājs un, jo mati kļūst gaišāki, jo balinātāja ir vairāk. Balināšana pēc savas būtības ir ķīmiska procedūra, kuras laikā matiem tiek atņemti visi dabīgie pigmenti, tādējādi padarot tos sausākus, trauslākus un grūtāk ķemmējamus.
Pārbalināt matus iespējams visai viegli – visbiežāk tas notiek, ja balināšanas laikā matiem netiek klāt skābeklis, piemēram, galvā tiek uzlikta plastikāta cepurīte. Tas pats attiecas uz šķipsnu balināšanu ar folijas palīdzību – arī šīs procedūras laikā frizierim ik pa brīdim jākontrolē skābekļa piekļūšana balinātajām šķipsnām. Pretējā gadījumā mati gluži vienkārši var sadegt un rezultātā nolūzt.
Ja arī tu esi tikusi pie ļoti gaišas galvas rotas, taču šīs procedūras rezultātā tavi mati kļuvuši sausi un trausli, tad zini, ka vizuāli iespējams to izskatu padarīt acīm tīkamu, ar ļoti lielo pieejamo matu kosmētikas līdzekļu klāstu, kas paredzēti blondo matu kopšanai un veidošanai. Rūpīgi un neatlaidīgi kopjot savas gaišās matu cirtas, tu vari panākt to, ka no malas neviens pat nepateiks, ka ar taviem matiem kaut kas nav kārtībā. Taču savā būtībā balināti mati vienmēr ir un paliks bojāti mati.

10 komentārs
  1. Mana lielā “problēma” ir tā, ka parasti nezinu ko tieši man gribās, tamdēļ arī parasti neesm apmierināta ar rezultātu. Nav smuki un viss…

  2. Jā esmu saskārusies ar to, ka nogriež tik daudz, ka asaras šķīst! Bet friziere paskaidroja, ka gali bijuši traki sabojāti – es gan uzskatu ka man ir tiesības ar saviem galiem staigāt kādiem gribu!!

  3. Man vēl nekad nav paveicies ar frizūru, tā kā pati nezinu, ko tieši jāgriež, ļauju viņiem būt profesionāļiem “ieraudzīt mani ar savu spečuka aci”, parasti “neierauga” :(.

  4. Man šķiet, problēma ir tā, ka liela daļa frizieru tiešām nav profesionāļi pēc savas būtības! Nepietiek jau vien ar sertifikātu par frizierskolas beigšanu, ja nav tās acis un neredz, kas klientam var piestāvēt, kas nevar, tad nu neko. Sliecos domāt, ka frizierim ir jābūt cilvēkam ar talantu šajā jomā.

  5. Vienreiz no gribeta melna tona, tiku pie zalja, tad gan bija janem bezmaz vai atvalinajums, lai atkoptos no sada “skaistuma” 🙂

  6. Jā, man arī ir bijusi lielum liela pieredz ar frizētavām, bet mani ļoti iepriecēja, kad aizgāju uz EKO frizētavu, iegādājos [cenzēts]ikuku.lv bonu un to ļoti veiskmīgi izmantoju. drīz plānoju atkal uz turieni iet 🙂

  7. Jā, šī ar` mana tēma (: Taču nav ļaunuma bez labuma. Kad vienā nedienā mana ilggadējā friziere pilnīgi sabojāja griezumu (ko pati pēdējos gados bija izkopusi), tad nākamajā dienā pie citas tiku pie sen kārotiem samērā īsiem trakulīgi ieveidotiem matiem. Savu 7 gadu slapjā suņa efektu (balinātas šķipsnas matos pāri pleciem) iemainīju pret mirdzoši zeltaini brūnu matu griezumu. Tā tomēr bija mana laimīgā diena!

  8. Es ieteiktu atrast savu frizierīti un iet tikai pie viņas nevis staigāt pa vairākiem saloniem:)

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.