3 vērtīgākās EĻĻAS tavai veselībai, prātam un skaistumam

Lai stiprinātu imūnsistēmu, uzlabotu pašsajūtu un aktivizētu veselīgu smadzeņu darbību, visbiežāk papildus uzturam izvēlamies lietot zivju eļļu. Bez šaubām, lēmums ir apsveicams un veselībai vērtīgs, taču vai zināji, ka arī augu eļļas spēj sniegt mūsu organismam spēcīgu stimulu, lai uzturētu veselību tonusā? Tās ne tikai palīdz līdzsvarot nervu sistēmu, uzlabot sirds un asinsvadu sistēmas darbību, bet sniedz arī enerģijas lādiņu un aktivizē vielmaiņu, kas ir noderīgi svara kontrolei, un strādā arī mūsu skaistuma labā!

AUGU EĻĻAS – KĀDĒĻ?
Ja ir vēlme pievērsties veselīgam dzīvesveidam un uzturam, kā arī rūpēties par sava ķermeņa labsajūtu un izskatu – lai cik tas nebūtu savādi, atteikšanās no tauku lietošanas uzturā nav vēlama. Taču jāņem vērā, ka dzīvnieku izcelsmes tauku vietā mērenā daudzumā labāk izvēlēties augu eļļas – taukus, kas izspiesti no noteikta eļļas auga. Cilvēka organisma šūnas ir veidotas no taukiem, tieši tāpēc tie mums sniedz vislielāko enerģiju, turklāt vairāki vitamīni spēj izšķīst tikai mūsu organisma taukaudos. Visveselīgāk ir lietot nerafinētu eļļu, kas iegūta, izmantojot aukstās spiešanas metodi, tādējādi neiznīcinot vērtīgās sastāvdaļas. Kvalitatīva augu eļļa nesatur konservantus un mākslīgos aromatizētājus, turklāt, lai eļļa nezaudētu savu vērtīgumu, to nevajadzētu turēt gaismas un karstuma tuvumā. Šoreiz – par veselībai trim visnotaļ noderīgām augu eļļām.
 
SEZAMA SĒKLU EĻĻA – GARĪGAJAM LĪDZSVARAM
Sezama sēklu eļļā sastopamas vērtīgās taukskābes, Omega 6 un Omega 9, un bioloģiski aktīvās vielas, no kurām būtiskākās – E vitamīns un sezamīns. Arī dzelzs, cinks, magnijs, kalcijs un B6 vitamīns, kas atrodami eļļā, ir vitāli nepieciešami organisma veselīgai funkcionēšanai. Antioksidanti palīdzēs kontrolēt cukura līmeni asinīs, tāpat samazināt sliktā holesterīna rašanos organismā. Sezama eļļu dēvē arī par dabisko antidepresantu, kas palīdz uzlabot garīgo pašsajūtu, koncentrēšanās spējas un sniegt dzīvesprieku. Eļļai piemīt nomierinošs efekts, turklāt zīdaiņiem tā palīdz stimulēt smadzeņu un nervu sistēmas attīstību. Lietojot gan iekšķīgi, gan ārēji, tā baro nagus un matus, spēcīgi mitrina un aizsargā ādu pat no saules apdeguma, kā arī ieeļļo locītavas un uzlabo mutes gļotādas stāvokli. Pirms sākt lietot sezama sēklu eļļu, pārliecinies, vai nav vērojama alerģija pret sezama sēklām!

LINSĒKLU EĻĻA – ASINSRITEI, SLAIDUMAM UN SKAISTUMAM
Ne velti linsēklu eļļu uzskata par vienu no vērtīgākajām augu eļļām – tās sastāvā ir līdz 80% neaizvietojamās taukskābes – alfa-linolēnskābe (Omega 3) un linolskābe (Omega 6). Kopā ar minerālvielām (dzelzs, magnijs, kalcijs, kālijs, fosfors un cinks), kā arī C un B grupas vitamīniem, šī eļļa kļūst par neaizvietojamu līdzekli veselības uzturēšanā. Vērtīgās taukskābes ar uzviju spēj apturēt vai samazināt sliktā holesterīna rašanos, līdzsvarot asins recēšanas procesus organismā, normalizējot arī asinsspiedienu. Tāpat linsēklu eļļa labvēlīgi ietekmē reproduktīvo un centrālo nervu sistēmu, kā arī uzlabo ādas, nagu un matu stāvokli, kas ir īpaši svarīgi sievietes skaistuma uzturēšanā. Ja ir vajadzība pēc svara kontroles, arī tad linsēklu eļļa būs pareizā izvēle, jo tā spēj aktivizēt vielmaiņu, regulēt cukura līmeni asinīs, veicināt sāta sajūtu un mazināt vēlmi pēc neveselīgu tauku un saldumu lietošanas uzturā. Lai nezaudētu vērtīgās taukskābes – cepšanai eļļu labāk neizmantot.

NAKTSSVECES EĻĻA – SIEVIETES LABSAJŪTAI
Ir kāda vēl tikpat vērtīga taukskābe, un tā ir gamma-linolēnskābe, kas atrodama naktssveces eļļā, līdz pat 14%. Tieši šī sastāva dēļ – tā var palīdzēt mazināt gan premenstruālā sindroma, gan reimatoīdā artrīta simptomus, atvieglot sliktu pašsajūtu osteoporozes un diabēta gadījumā, kā arī uzlabot veselību grūtniecības (mazinot šķidruma aizturi organismā) un menopauzes laikā. Ņemot vērā, ka naktssveces eļļa līdz 80% satur arī Omega 6 taukskābi, grūtniecības laikā, kamēr notiek embrija šūnu, audu un orgānu veidošanās procesi, tā būs īpaši vērtīga (pirms lietošanas vēlams konsultēties ar savu ginekologu).
Naktssveces eļļa palīdz ne tikai rūpēties par sirds un asinsvadu sistēmu, bet arī intensīvi mitrina ādu, aizsargājot to no baktērijām un iekaisuma procesiem.

4 komentāru
  1. Es dzeru linsēklu eļļu – ļoti jūt, ka āda paliek labāka un arī mati! Bet nevaru iedzert šķidro, dzeru kapsulās!

  2. Esmu lietojusi naktssveci – āda paliek ļoti laba! Noregulē arī hormonus. Par sezamu gan neko nebiju dzirdējusi!

  3. ir aizmirsts Latvijas zelts – kaņepju eļļa . No Latvijā audzētām un lolotām kaņepēm.

  4. Man ļoti patīk naktssveces eļļa, pēc 6 mēnešu lietošanas jūtami uzlabojās sejas āda, nagu un matu stāvoklis arī.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.