29 lietas, kas Tev jāpaveic šogad!

Jauno gadu sākam ar jauniem solījumiem.  Un ir labi, ja tie nepaliek tikai kā gaisā virmojošas idejas, bet arī materializējas labos darbos, veselīgos paradumos un ienesīgās zināšanās. Tā, lai jūti, ka šis gads noteikti būs labāks, veiksmīgāks un ražīgāks nekā iepriekšējais.
Kā jau katra jauna ceļa sākumā, arī šajā vajag palīgu – pirmo solīti (kaut vai pavisam maziņu), pamudinājumu, uzmundrinājumu, lai viss sāktu kustēties uz priekšu. Tāpēc espati.lv piedāvā ideju un arī lietu sarakstu, ar kurām jaunais ceļš būs vieglāks. Kopā mums izdosies!

1. Atrodi savu jauno stilu
 
Apmeklē stilistu
Lai ko teiktu Šlesers par skaistumu, kas nāk no iekšām, pirmais iespaids rodas, cilvēku uzlūkojot. Nozīme ir gan tam, kas tev mugurā (cik glīts ir apģērbs, kā saskaņots un vai atbilstošs situācijai), gan tavai frizūrai, meikapam un uzvedībai. Tāpēc, ja neesi vēl atradusi savu ģērbšanās stilu vai arī neesi pārliecināta par sava imidža iederīgumu vidē, ir laiks meklēt stilista pakalpojumus.
Labs stilists ir zelta vērts, un tāds ir atrodams Weyergans High Care centrā Antonijas ielā 10. Turklāt pirmā konsutlācija pie stilistes Daces Mūsiņas pieejama par velti. Bet labāk izlasi pati www.weyergans-hcc.lv.

Dodies pie friziera – stilista
Cilvēka vienīgā dabiskā  rota ir mati. Tev var būt lētāks apģērbs, vienkāršākas kurpes, bet, ja frizūra būs nevainojama, arī pati izskatīsies uz visiem 100. Tāpēc dodies nevis uz parastu frizētavu, bet vietu, kur meistars spēj ieraudzīt cilvēku un atrast tieši tev piemērotāko matu griezumu. Salonos Maija, www.maija.lv, strādā frizieri stilisti, kuri izveidos tev piemērotāko matu griezumu un ieveidos to. Šis prieks maksā no Ls 25 līdz Ls 35.
Salona Maija meistari mājo:
Sergejs Sarkisovs – artdirektors ar pieredzi un perfektu tehniku, strādā Republikas laukumā 3, Maija Deluxe  
Sergejs Aļešins – viss jaunais un ekstravagantais ir viņš! Meklējams salonā Valdemāra ielā 16
Jurijs Poļikašins – izcils stilists, Kerastase produktu eksperts, savu darbu veic Republikas laukumā 3, Maija Deluxe.  

Dodies iepirkties

Ja tev apnicis būt pelēkai pelei un vēlies ko krāsaināku, dzīvespriecīgāku un saulaināku, skaties uz itāļu zīmolu pusi. Par nelaimi, kā jau vienmēr, īsti zīmoli maksā ļoti dārgi, bet neveikli pakaļdarinājumi jau pa gabalu kliedz par savu lētumu.
Bet nenokar degunu, beidzot arī pie mums iespējams nopirkt dizaineru zīmolu tērpus un aksesuārus par pieņemamām cenām. Tev tikai jādodas uz outlet BAZAAR, kas atrodas Ogrē, Mālkalnes prospektā 30, tel. 29192219, un tu noteikti nepaliksi bešā.
Te ko stilīgu un izsmalcinātu atradīsi gan sev, gan savam vīrietim. Brīdinam! Labi iepirkumi uzlabo garstāvokli!

 
2.Atmet kaitīgos ieradumus!

Izlasi, kā atmest smēķēšanu un ierobežot alkohola lietošanu
Bieži gadu mijas naktī apņemamies vienreiz un par visām reizēm tikt galā ar saviem kaitīgajiem ieradumiem… Kaut vai tāpēc, ka, cigaretes apēd milzīgu daļu budžeta. Bet kā jau parasti – pateikt ir vieglāk, nekā izdarīt. Kā teicis Marks Tvens: „Nav nekā vieglāka par to, kā atmest smēķēšanu, es to esmu darījis simtiem reižu.” (Lieki piebilst, ka visas neveiksmīgi.) Lai arī tevi nepiemeklē šāds liktenis, apbruņojies ar zināšanām. Noderēs grāmata, kas stāsta par to, Kā viegli atmest smēķēšanu un izdarīt to uz visiem laikiem.
Otrs nejaukais paradums, ko bieži vien apņemamies sakaut, sākot jaunu gadu, ir pārmērīga alkohola lietošana. Cik gan netīkami, kad pēc liekas glāzītes baļļukā esi pateikusi šefam to, ko nu nekādi nedrīkstēja, sabojājusi attiecības ar draudzeni un vēl dienu pēc pasākuma nespējusi tikt galā ar paģirām. Atkarības nemanāmi, bet ļoti mērķtiecīgi grauj mūsu dzīvi, tāpēc labāk tās iznīcināt pašā saknē. Un arī šeit tev var palīdzēt unikālā Alena Karra izstrādātā metodika, par kuru var lasīt grāmatā Kā viegli kontrolēt alkohola lietošanu.
Grāmatas vari iegādāties internetā vai arī dodies pa taisno uz apgāda Atēna redakciju Blaumaņa ielā 16/18 – 2a, Rīgā, darbdienās no plkst. 10:00 līdz 18:00. Abu lielisko izdevumu cena ir tikai Ls 6,50. Lai tev izdodas!

        
 

Atmet smēķēšanu
Cik gan daudz naudas katru mēnesi izkūp cigaretēs… Turklāt tas ir neērti – pat ziemas salā meklēt vietu, kur mierīgu prātu vari ievilkt dūmu. Tiesa gan, atmest nav tik vienkārši, kā varētu domāt. Tāpēc meklē profesionālu atbalstu pie speciālista, kas palīdzēs atrast vieglāko, tieši tev piemērotāko veidu. Nebrīnies, ir ārsti, kuri specializējušies tieši šajā jomā. Vairāk par to lasi šeit. Aptuvenā cena smēķēšanas atmešanas programmai klīnikā Premium Medical – Ls 50.


 
 
3. Iemācies relaksēties

Apgūsti jogu
Ja esi šo gadu nolēmusi iesākt, izzinot savu ķermeni un mācoties saskaņot prātu ar ķermeni, lūkojies pēc jogas nodarbībām.
Anahat jogas centrā piedāvā pat īpašas pretstresa jogas nodarbības, kas palīdzēs tikt galā ar nedēļas laikā uzkrātajām negatīvajām emocijām un uztraukumiem. Pie pieredzējušiem jogas pasniedzējiem varēsi atrast savas nodarbības gan tad, ja šajā mākslā sper pirmos soļus, gan tad, ja ar jogu esi labi pazīstama.
Par jogas nodarbības norises vietām un laikiem vairāk lasi www.anahata.lv . Lai tev izdodas sekot savas sirds balsij!


 

Guli saldi
Miegs ir vienīgais veids, kā atpūsties pēc smagas darba dienas. Guļot tavs prāts risina dienā nepabeigtās problēmas, bet ķermenis atgūst skaistumu un enerģiju. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai gulēšanai tiktu nodrošināti komfortabli apstākļi.
Viens no traucējošākajiem faktoriem relaksējošai atpūtai ir apkārt esošais apgaismojums. No tā nevar izvairīties ne dienā, ne naktī, kur nu vēl tad, ja jādodas tālākā ceļojumā ar lidmašīnu vai autobusu. Tieši tāpēc cilvēki ir izdomājuši Miega maskas.
Pateicoties mīkstajiem spilventiņiem, kuri neitralizē gaismas starus, kā arī ērtām, regulējamām gumijām, tu jutīsies ērti un to nejutīsi.  
Savu Miega masku tu vari pasūtīt pa e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 27402404.

 
4. Iepazīsti sevi


Trenē smadzenes
Vai zināji, ka vari trenēt ne vien muskuļus un ķermeni, bet arī smadzenes!? Tāds treniņš tev ļaus ātrāk tikt galā ar intelektuāliem uzdevumiem, lietderīgāk izmantot laiku un justies labāk fiziski. Trenējot smadzenes, varēsi atbrīvoties vai vismaz samazināt līdz minimumam netīkamas emocijas, piemēram, agresiju, niknumu, dusmas vai nomāktību. Uzlabojas arī miega kvalitāte, izzūd ēšanas traucējumi, mazinās migrēna un trauksmainība. Tie ir nopietni iemesli, lai šogad izmēģinātu smadzeņu treniņu. Vairāk lasi www.smadzenes.lv un 23. janvārī no 13.00 līdz 19.00 dodies uz atvērto durvju dienu Vecrīgā, Tirgoņu ielā 11, otrajā stāvā.

 
Piedalies seminārā sievietēm
Nepalaid garām iespēju pavadīt  trīs brīvas dienas Latvijas laukos brīvdienu mājā, lai atpūstos, iepazītos ar domubiedrenēm, risinātu interesantas sarunas, dalītos savā pieredzē un iegūtu jaunu, baudītu pirts priekus un fitoterapiju, ļautos masāžai un uzdrošinātos sākt rītu ar enerģētisko vingrošanu, kā arī izjustu jaukus kopā būšanas mirkļus.
No 15. līdz 17. un no 26. līdz 28. februārim profesionālās izaugsmes un meistarības skola ALTER EGO viesu mājā Ābelītes Ogres rajonā piedāvā izbraukuma semināru Sievietes būtība. Semināra tēmas ir:
·       Sajūti savu attieksmi un attiecības, iemācies tās tulkot
·       Atbrīvojies no iegūtajiem aizliegumiem
·       Vairo pozitīvas emocijas un dalies tajās ar pārējiem
·       Atklāj savas slēptās rezerves, rodi jaunus risinājumus
Dalības maksa Ls 90 (Ls 60 par nodarbībām un Ls 30 par nakšņošanu, ēdināšanu un pirtiņu viesu mājā).


 
 
Lasi par mīlestību
Mīlestība liek griezties pasaulei! Bet kā gan ir patiesībā – vai tā nāk kā pērkona grāviens no skaidrām debesīm vai arī, lai justu īstu mīlestību, ir smagi jāstrādā?
Ja vēlies patiesi izbaudīt mīlestību kā mākslu, saprast, kā tā darbojas, kāda tā ir starp vecākiem un bērniem, partneriem, zināt par mīlestības sairšanas procesiem un citas svarīgas šo noslēpumaino jūtu nianses, tev noteikti jāizlasa slavenais Ērika Fromma darbs Mīlestības māksla.
Dodies tam pakaļ uz apgāda Jumava telpām Dzirnavu ielā 73 vai iegādājies internetā http://www.jumava.lv . Cena Ls 4,45.


5. Pavadi laiku kopā ar bērniem 


Aizved bērnu uz rotaļu lakumu
Kas gan var iepriecināt bērnu vairāk par jautru izplosīšanos ar slidkalniņiem aprīkotā  rotaļu laukumā? Vietā, kur bērni var izskraidīties spēļu laukumā, bet atpūtas brīžos zīmēt vai krāsot? Ja mazais vēlēsies, parka darbinieki izkrāsos viņa sejiņu. Visas šīs izklaides piedāvā Fantasy Park, kas atrodas Riga Plaza telpās. Pēc tam visi kopā varēsiet nobaudīt picas. Un, kas zina, ja iepatiksies, šeit var sarīkot arī bērnu ballīti. Papildu informācija www.fantasypark.lv.


 
Lasot par dzīvniekiem
 Aukstajos vakaros, kopā ar savu atvasi, tā vien gribas ieritināties zem siltas segas un kopā lasīt grāmatas. Uzvāriet jums abiem pa lielai kakao krūzei, lai nekas netraucētu iedziļināties aizraujošā stāstā, kas māca mazajiem ētiskas vērtības un stāsta par to, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās. Kopā lasīto bērni atcerēsies pat vēl tad, kad paši jau būs kļuvuši par vecākiem, tāpēc grāmata jāizvēlas pārdomāti. Šoreiz vakarēšanai iesakām grāmatu Džeimsa Heriota vēl citi suņu stāsti. Četrkājaino draugu raksturi un likstas, slavenā veterinārārsta rūpes un piedzīvojumi,  uzticēšanās un savstarpēja  mīlestība rosina ar atbildību izturēties pret dzīvniekiem. Grāmatu var iegādāties internetā (www.jr.lv), grāmatnīcās vai izdevniecību Nordik un Tapals grāmatu bāzē Rīgā, Elijas ielā 17 (1. stāvā), tālr. 67225669. www.nordik.lv.


 
 
Uz slidām
Ja vēlies, lai tavs bērns izklaidētos aktīvi, nevis dīki sēdētu pie televizora, izvēlies sportiskas aktivitātes svaigā gaisā.
Pozitīvas emocijas gan lieli, gan mazi var gūt atpūšoties LIDO slidotavā Rīgā, Krasta ielā 76.
Slidotava piedāvā slidu un „Pingvīniņa” nomu. „Pingvīniņš” paredzēts mazākajiem slidotājiem, kuriem vēl pašiem grūti noturēties uz slidām.
Pēc kārtīgas slidošanas turpat LIDO Atpūtas centrā varēsi padzert karstu tēju un baudīt siltas pusdienas. Mazajam slidotājam brīvdienās iespēja izvēlēties speciālu LIDO komplektu bērniem.
Līdz 21. februārim darbojas akcija – paēdot LIDO 4 x 4 LVL iespēja saņemt 1 stundu slidošanu un slidu nomu par brīvu.

 
6. Pavadi laiku kopā ar ģimeni
 
Spēlējot boulingu
Spēle, kas aizrauj gan lielu, gan mazu. Turklāt tev nevajadzēs gaidīt, kad ārā uzsnieg sniegs, vai baidīties, ka kārtējais atkusnis to nokausēs. Vienīgais mīnuss, spēlējot boulingu kopā ar bērnu – mazais ātri vien var zaudēt prieku, ja nevar trāpīt ķegļiem. Tāpēc, lai tev nebūtu jāmet garām, lai iepriecinātu savu atvasi ar uzvaru, dodies uz boulinga zāli, kurā celiņi aprīkoti ar speciālām barjerām. Tās ļaus mazajam nogāzt ķegļus katrā metienā un patiesi iepriecinās viņa sirsniņu ar panākumiem. Šādus celiņus vari meklēt boulinga centrā Spāre. Ja mazajam spēlētājam apniks ripināt bumbas, viņš varēs izmēģināt bezmaksas atrakciju centru ar slidkalniņiem un bumbām. Boulingot vari Spāres ielā 3, tālr. 6789080. Cena no Ls 3,50 līdz Ls 5,90 stundā.

Skatoties kino
Dienā, kad neesi gatava nekam vairāk kā laiskai izklaidei mīkstos krēslos ar popkorna tūtu rokā, izpēti, ko rāda kinoteātri, un kopā ar savu otro pusīti un atvasi dodies uz kādu īsteni jauku filmiņu vai multfilmu visai ģimenei. Pašlaik kinoteātrī Cinamon rāda patiesi jaukas filmiņas pat pašiem mazākajiem. Alvins un burunduki: Turpīkstinājums ir stāsts par simpātisku burunduku mūzikas karjeru, savukārt meitenēm īpaši patiks multfilma Princese un varde, kas ir jauna vecās pasakas versija. Ja tavs bērns sasniedzis jau septiņu gadu vecumu, varat kopā noskatīties Avataru.
Pērkot biļeti ģimenei katru dienu līdz pulksten 19:00, varēsi ietaupīt līdz pat 5 Ls.
Bet pirms un pēc filmas varēsiet izklaidēties neazartspēļu zālē bērniem un pieaugušajiem Playxone.


 
Uz slēpēm
Ja tevi un tavu atvasi vairāk aizrauj ātrums un vēja sajūta sejā, kad traucies no kalna, kopīgai atpūtai izvēlies kalnu slēpošanu. Tikai iepriekš lūkojies, lai tevis noskatītajā vietā būtu arī bērniem piemērots kalniņš.
Par mazajiem slēpotājiem padomāts Lido kalnā Vidzemes augstienes sirdī – Gaiziņa pakājē. Šeit pieejams 80 metrus garš bērnu kalniņš, kas aprīkots ar īpašiem, mazajiem slēpotājiem piemērotiem pacēlājiem. Iespējams sarunāt arī instruktora apmācību, kas mazos slēpotājus iepazīstisnās ar šo nodarbi.
Bet, ja iepatīkas tik ļoti, ka ar vienu dienu šķiet par maz, kopā ar ģimeni varat palikt turpat blakus esošajā viesnīcā un slēpošanas priekus baudīt arī nākamajā dienā.


7. Apceļo dzimto valsti
 
Apskati Lavijas āres
Lai ieraudzītu kaut ko jaunu, atklātu neredzētas vietas un baudītu vientulīgu atpūtu, nav nepieciešams doties uz tālām zemēm.
Iespējams, tieši šis gads ir piemērotākais, lai dotos apskatīt dzimtās Latvijas nostūrus, Latgales ezerus, Vidzemes kalnus, Zemgales līdzenumus un Kurzemes mežus. Bet, lai ieraudzītu, vajag zināt, kur meklēt. Un to vislabāk tev palīdzēs ceļojumu aģentūras Spāre konsultanti. Patīkami arī tas, ka šeit izstrādās tieši tavām vēlmēm atbilstošu maršrutu, nevis piedāvās jau gatavus ceļojuma plānus ar garlaicīgiem apskates objektiem.
Pēc sava piedzīvojuma dodies uz ceļojumu aģentūru Spāre Rīgā, Spāres ielā 3, tālr. 67629121, 67629119.


 
Izvēlies pašmāju SPA
Kas gan var būt tīkamāks par dienu, kas pavadīta SPA centrā un ļauj atgūt izjūtu, ka esi Sieviete. Lai palutinātu sevi ar patiesi patīkamām procedūrām un relaksētos, tev nebūt nav jādodas uz kādu no kaimiņzemēm. Šo prieku vari baudīt arī Latvijā. Tā kā SPA ir īpaši tīkams, ja aiz loga pārslo sniegs, espati.lv tev iesaka doties uz Latvijas ziemeļiem. Vistālāk šai pusē atrodas Dikļu pils SPA.
Ja vēlies baudīt ne tikai miesiskus, bet arī garīgus priekus, turpat pilī katru mēnesi notiek koncerti un teātra izrādes.
Lai tev baudpilns šis ceļojums!


 

Baudi aktīvu atpūtu visur Latvijā
Cik gan bieži rūpēs par darbu, saviem mīļajiem un tuvajiem aizmirstam par sevi… Bet tikai tad, ja pati būsi laimīga, atpūtusies un dzīvespriecīga, spēsi labas emocijas dāvāt arī citiem. Tāpēc izdomā, kā palutināsi sevi.
Ja nekādi nevari izlemt, ko vēlies darīt šajā nedēļas nogalē – lidot ar paraplānu, lidināties aerodiumā, plunčāties ūdensatrakcijās, jāt ar zirgu gar jūras krastu vai darīt vēl ko citu, nopērc WeekendBox. Kā solījumu sev, ka šonedēļ nepaliksi mājās pie televizora. Un uzdāvini tādu pašu iespēju savai labākajai draudzenei!
Izpēti iespējas, ko sniedz noslēpumainā kaste internetā www.weekendbox.lv un dodies pēc savas brīnišķīgo iespēju lādes uz Stockmann. Cena tikai Ls 30.


 
 
8. Ievies veselīgus paradumus

Lasi, kā atbrīvoties no liekā svara
Mums visām ir savi trūkumi, ar kuriem nemitīgi cīnāmies. Un tā nu sanācis, ka vairākumam daiļā dzimuma pārstāvju galvassāpes sagādā liekais svars.  Ko tik sievietes izdomājušais, lai tiktu vaļā no nīstajiem liekajiem!? Mēs atsakāmies no saviem iecienītākajiem našķiem, ieturam stingras diētas, kas laupa dzīvesprieku un enerģiju, neskaitāmas stundas pavadām sporta zālē un vēl, un vēl… Bet pats sāpīgākais, ka (kā jau jebkura uzspiesta un sāpīga lieta) arī netīkams režīms parasti beidzas ar noraušanos un lieko kilogramu atgriešanos. Tāpēc ir jāmaina domāšana. Kā to var izdarīt, lasi Alena Kreiga grāmatā Kā viegli nomest lieko svaru.
Grāmatu vari iegādāties internetā vai arī dodies pēc sava izdevuma uz apgāda Atēna redakciju Blaumaņa ielā 16/18 – 2a, Rīgā, darbdienās no plkst. 10:00 līdz 18:00. Grāmatas cena ir Ls 6,70. Bet tas noteikti ir tā vērts.

 
Atrodi citus, kas mēģna atbrīvoties no liekā svara
Cik reizes esi mēģinājusi atbrīvoties no liekā svara? Ja šajā cīņā neesi iesācēja, dorši vien zini, ka tā nav viegla kauja. Un, kā jau katrā grūtā ceļā, arī šjaā daudz vieglāk doties tad, ja neesi viena.
Tieši tāpēc visā pasaulē tik populāras ir dažādas domubiedru grupas. Nu arī Latvijā pieejama atbalsta grupa cilvēkiem, kuri atbrīvojas no svara. Savas cīņu biedres un biedrus atradīsi Antonijas ielā 10 Weyergans High Care centrā. Nodarbības, kuru laikā varēsi apgūt psiholoģiju, veikt praktiskus vingrinājumus un aprunāties ar sev līdzīgajiem, notiks reizi nedēļā, un tās vadīs geštaltterapeite Dace Mūsiņa. Visa kursa cena Ls 50.
Pieteikties vari  Weyergans High Care centrā Antonijas ielā 10, tālr. 67331198.

 
Sāc rītu ar ūdens glāzi
Sāc dienu ar glāzi ūdens. Tas ir vislabākais veids, kā atmodināt vēl snaudošo organismu un remdēt slāpes. Vai zināji, ka ūdens ļoti bieži palīdz novērst galvassāpes un ir neaizstājams, ja vēlies notievēt? Un atceries par astoņām glāzēm ūdens, apmēram tieši tik daudz nepieciešams, lai tavs organisms spētu funkcionēt veselīgi. Svarīgi, lai ūdens, kuru lietosi, būtu kvalitatīvs – Stelpes ūdeni iegūst tepat Latvijā, Nīzeres avotā, kas izplūst no pazemes ūdens atradnes. Tātad šis ūdens piesātināts ar mūsu Latvijas zemes spēku un enerģiju, bez ķīmiskiem piejaukumiem. 1,5l cena 0,49Ls. Ieskatīties arī www.stelpes.lv.


 
 
9. Apgūsti jaunas prasmes

Mācies valodu
Nav nekā vērtīgāka par svešvalodu zināšanām – tās paver plašas iespējas gan tavām izklaidēm (padomā, cik interneta lappušu varēsi izlasīt), gan darbam (cik skaisti ķeksītis valodu ailē izskatīsies tavā CV) un izglītībai (cik grāmatu varēsi izlasīt oriģinālvalodā vai augstvērtīgi tulkotas). Tāpēc lielisks iesākums jaunajam gadam ir pasaules intelektuāļu vidū visvairāk lietotās (angļu) valodas apguve.
Tikai nešķied laiku un naudu lētiem un apšaubāmas kvalitātes kursiem, izvēlies labākos! Tu taču negribi būt skopais, kurš maksā divreiz?!
Espati iesaka RBS angļu valodas kursus, kuru maksa (iekļauti arī mācību materiāli) ir 330 latu. Turklāt pēc semestra galapārbaudījumu nokārtošanas iegūsi dāvanu –  daiļliteratūras grāmatu angļu valodā, kas atbildīs tieši tavam prasmju līmenim. Sīkāk par kursiem lasi šeit. Un neaizmirsti reģistrēties savu zināšanu pārbaudei pirms kursu uzsākšanas.
Good luck!


 

Meistaro rotas
Janvāris ir uzdrīkstēšanās mēnesis. Turklāt kā viens no gada tumšākajiem mēnešiem tas prasa pozitīvas un gaišas emocijas. Tāpēc, iespējams, tieši šis ir brīdis, kad meklēt kaut ko sirdij tīkamu. Piemēram, apgūt tik sievišķīgo rotu gatavošanas mākslu. Kā no stieplītēm, pērlītēm, filca gabaliņiem un citiem niekiem radīt oriģinālu un tavai būtībai atbilstošu rotu? To nevar izstāstīt, bet var parādīt! Tieši tāpēc ir domāti kursi Žagatas bodē. Vari sākt ar iesācējiem domātām nodarbībām, kas ierādīs tev pašus pamatus, bet, ja pirmos soļus rotu gatavošanas jomā jau esi spērusi, izvēlies kādu sarežģītāku tehniku apmācību kursiem. Pēc nodarbībām saņemsi radīto rotu komplektu no kvalitatīviem materiāliem, ko varēsi nēsāt pati vai dāvāt draudzenei. Patīkamā ziņa – tas nemaz nemaksā dārgi, turklāt līdz februārim Žagatas bode visām nodarbībām piedāvā 15 procentu atlaidi. Ielūkojies arī mājaslapā http://www.zagatasbode.lv/ .


 

10. Velti laiku kultūras pasākumiem  

Skaties kino
Ja nevēlies doties uz teātri un operu, bet baudīt kaut ko skaistu par salīdzinoši lētu naudu, tad dodies uz Cinamon skatīties kino, izmantojot bonusu karti, cena, sākot no Ls 1,80. Ietaupīt palīdzēs arī bezmaksas autostāvvieta.
Laba filma var būt patiess kulturāls baudījums, bet, ja skatīsies to kopā ar mīļoto vai labu draudzeni, arī labs veids kopābūšanai. Pašlaik vari baudīt filmu Dokotora Parnasa iedomu pasaule, kas pilna ar aizraujošiem piedzīvojumiem. Bet varbūt tevi uzrunās jaunā kinoversija ar slaveno detektīvu Šerloks Holmss. Vai arī vēlies izsmieties skatoties komēdiju Viss ir sarežģīti.
Garšīgāku šo gājienu vari padarīt turpat esošajos restorānos Il Patio un Planeta Sushi vai kafejnīcā Coffee Break.


 
Lasi grāmatas

Vai zini, kāda ir kulturāla cilvēka pazīme? Viņš lasa. Un, ja arī tev nav svešs šis prieks, kas ļauj, neizkāpjot no dīvāna, apceļot tālas pasaules, izdzīvot svešus likteņus, baudīt uzvaras un apraudāt zaudējumus, tu noteikti būsi priecīga uzzināt par Jumavas grāmatu antikvariātu.
Te var atrast gan sensenus izdevumus, kuru vērtība sniedzas simtos latu, gan pavisam lētus, nesen iznākušus izdevumus. Varbūt kādā plauktā tevi gaida bērnības mīļākā grāmata. Un zini, te mājo ne tikai latviešu, bet arī svešās mēlēs runājošas grāmatas. Bet, ja tavā plauktā jau ilgāku laiku balo kāds izdevums (sena grāmata, žurnāls vai pastkarte), par kuru īsti nezini kur likt, vari to atvest uz antikvariātu, lai šeit tas satiktu savu jauno īpašnieku.
Antikvariāts atrodas Dzirnavu ielā 73, Rīgā. Darblaiks no plkst. 10.00 līdz 18.00, tālrunis 67282596. Vairāk informācijas –  http://www.jumava.lv.


 
Apmeklē teātri
Labs teātris ir kā medusmaize kulturālai dvēselei. Tāpēc šogad apņemies katru mēnesi noskatīties pa izrādei. Un, lai vēlāk varētu apspriest redzēto, paņem līdzi arī mammu, tēti un draudzeni.
Pērkot biļetes laikus, šis kultūras gājiens nemaz nemaksās dārgi, jo katru mēnesi Dailes teātris piedāvā īpašu izrādi, uz kuru visas biļetes maksā vien Ls 3. Vari izmantot arī nakts kasi internetā un saņemt 20% atlaidi vsām pārējām biļetēm.
Esi soli priekšā citiem – piesakies Dailes teātra jaunumu saņemšanai www.dailesteatris.lv un uzzini pirmā par aktuālām izrādēm un piedāvājumiem.
Tiekamies Dailes teātrī!


 

11. Uzsāc savu biznesu

Izvēlies profesionālus padomdevējus
Pirmie soļi vienmēr ir visgrūtākie. Palūkojies, cik uzmanīgi mazulis sper pirmos patstāvīgos solīšus, raugoties pēc droša balsta! Tāpat arī, uzsākot biznesu vai izraugoties citu tev nozīmīgu mērķi, ir labi, ja blakus ir profesionālis, kas var palīdzēt pašai saprast, kāds ceļš ir labākais un piemērotākais, un kā pietuvoties savām potenciālajām iespējām. Šis profesionālis var būt koučs.
Koučings ir māksla paaugstināt cilvēka rezultativitāti. Galveno uzmanību koučings pievērš tam, kurā punktā cilvēks atrodas šobrīd un ko viņš ir gatavs izdarīt, lai nokļūtu tur, kur viņš grib būt rīt. Koučings nav problēmu risināšana, bet gan jaunu iespēju apzināšana un radīšana sevī.
Savu kouču tu vari atrast ICF Latvia, asociācijā, kas apvieno Latvijas koučus. Ja vēlies uzzināt vairāk, lasi šeit. Vienas sesijas cena no Ls 25 līdz Ls 100.  

Izveido unikālu fitnesa studiju
Vai zināji, ka ik gadu pieprasījums pēc fiziskām aktivitātēm pieaug par aptuveni 6%. Tas nav maz, tāpēc fitnesa studjas atvēršana varētu būt lielisks sākums tavam biznesam.
Lielo fitnesa klubu Latvijā  ir pietiekami, tomēr daudzas daiļā dzimuma pārstāves jūtas neērti, tāpēc neapmeklē tos. Te nu vieta tavai fitnesa klubu franšīzei. énergie fitnesa studijas sievietēm ir izveidotas tā, lai ar 30 minūšu garas aerobo un muskuļus tonizējošo vingrinājumu programmas palīdzību sasniegtu graujošus rezultātus.
Lai atvērtu savu fitnesa studiju, nepieciešamais kopējais minimālais investīciju apjoms sākot no 19 000 Ls (tu iegūsi pilnu uzsākšanas un darbības atbalstu, mārketinga plānus un apmācību.
Apskati savu iespēju šeit.

 
 

18 komentārs
 1. Uz mani varetu attiekties 12 no seit pieminetajam lietam, kas butu sogad jaizpilda :). Jasamekle tikai finansejums :).

 2. Par smadzeņu trenēšanu dzirdu (lasu) pirmo reizi. Interesanti vai reāli darbojās. Kāda varbūt ir izmēģinājusi?

 3. Iesaku ar bērnu aiziet uz Princesi un vardi, riktīgi labs gabals bija. Un mani personīgi interesē tā miega brille. Kādai tāda ir bijusi? Ar to var pagulēt?

 4. Par miega masku – pieļauju, ka svarīgākais ir tas, ka tā maska palīdz iemigt (netraucē gaisma, vai kas cits), bet vēlāk, kad iegrimsti miegā, tev jau vienalga un var arī noņemt pa miegam

 5. O, man draudzene dzīvo Ogrē, pajautāšu par outletu! Varbūt tur lētāk nekā Rīgā, kāds zina?

 6. Sazvanīju Miegu masku taisītājus, tas notiekas diezgan ātri, no rīta pasūta, vakarpusē vai otrā dienā jau var dabūt. Varot izšūt arī iniciāļus. Man liekas šitā lieta var būt gan noderīga pašam, gan arī būt kā laba dāvana. Nemaz nezināju, ka Latvijā ko tādu var dabūt, paldies par priekšā pateikšanu!

 7. Cik labi ir izlasīt, ka iet uz kino un lasīt grāmatas ir svarīgas apņemšanās!!!!!:) Man patika!

 8. Man arī likās, ka vienīgais grūtais, no kā šajā sarakstā ir atteikties ir smēķēšana. pašai gan šķiet, ka es nemaz tā šiti neesmu nekāda smēkētāja, bet piektidienas vakaros, kad tiek dzerts vīns, nu grūti ir neuzsmēķēt. Droši vien tā tomēr ir sava veida atkarība, par kuras atmešanu šogad vērts padomāt.

 9. Heriota grāmatas ir lieliskas! Sen sen, kad tās vēl ne tuvu nebija izdotas latviski, lasīju vieņa ārsta piezīmes krieviski. Brīnišķīgs, sirsnīgs autors. Iesaku visiem, lai vairotu labestību!

 10. Oi, mani aizķēra tā sadaļa, ka vairāk jādzer ūdens. Vispār, kad regulāri lieto kādu noteiktu pudelēs noērkamu minerālūdeni un tad pagaršo parastu, novārītu krāna ūdeni, ir TĀĀĀDA starpība. Un kas smieklīgākais – pirms gadiem 10 mēs pat iedomāties nevarējām, ka pirksim ūdeni pudelēs:)

 11. Varu tikai izteikt profesionālas simpātijas Maijas frizieriem – vīriešiem. Ar viņu frizierēm nav bijusi darīšana, bet vŗirieši viņiem kaut kā ļoti labi jūt, ko un kad ar tiem darīt – kā nokrāsot, kā nogreizt!

 12. Es savukārt par tām jauno prasmju apgūšanām – kaut kur lasīju, ka tas noteiktā vecumā pat ir ļooooooti svarīgi. Man gan valodas nepadodas, tādēļ varu padalīties ar savu šī gada apņemšanos – sākt mācīties spēlēt klavieres. Tāds nepiepildīts bērnības sapnis:) Esmu atradusi privāskolotāju – tagad tik jāsaēnams, jāpiezvana un jāsāk.

 13. A man kaut kā tās “rotu” taisīšanas akcijas diez kā nesimpatizē – nezinu kā jums. Protams, rotas nav tikai dārgi metāli un skaisti akmeņi, bet nu šitie knibulīši, ko tik daudzas tagad Taisa …- laikam kaut ko radošu cilvēkā atver, bet tos darbiņus, man šķiet, labāk paturēt pie sevis, nevis iekārt ausīs un piespraust pie žaketes… Lai nu piedod man radošās.

 14. Klau, a jums tā autletu mājas lapa veras vaļā? Man – ne? Kāds ir bijis Ogrē tajā veikalā? Un kā? – ja esat?

 15. Re ku viens pozitīvs un optimistisks raksts! Paldies! Citādi visā tajā kāmja pelēkumā, kur katrs cenšas kaut ko atādināt par nebūšanām, traks var palikt. A te – vienkārši pamīlēsim pašas sevi un izmēģināsim vismaz 26 veidus kā to izdarīt:) ĻOti labi! Paldiessss!

 16. Es visu laiku mēģinu izprast, kas tad ir tas koučings. Psihoterapija it kā nē, tāda uzlikšana uz pareizā ceļa, vai?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.