20 ikdienas lietas, kas palīdz vairot ENERĢIJU, kad esi NOGURUSI

Darbā galds pārlādēts ar nepadarītajiem darbiem, mājas dzīve prasa savu, un vēl jāpaspēj apciemot sasirgusī ome. Un spars un enerģija no tevis aizplūst gluži kā gaiss no pārdurta balona. Žēl, ka cilvēku nevar kā tālruni uz stundiņu uzlādēt, tu nodomā šādā brīdī. Bet varbūt tomēr var?

Nav liela māksla būt enerģiskai pēc kārtīgas atpūtas. Bet, ko darīt, ja līdz atvaļinājumam vēl vairāki mēneši, taču darba vairāk nekā vajag? Te būs daži padomi, kā uzlādēties ātrāk!

 • Ļaujies saulītei! Rudens un ziema mūs nelutina ar saulīti, tāpēc, saprāta devās to vajag sameklēt pašām. Izraujies uz 15 minūtēm no darba pienākumiem un pasildies solārija saulītē. Reizi divās nedēļās tu šādi sevi palutinot, nekaitēsi savai veselībai, bet enerģijas krājumiņi kļūs pilnāki un arī garastāvoklis uzlabosies!
 • Paklačo ar draudzenēm! Ja neizlaidīsi emocijas no sevis ārā, tās sagulsies uz pleciem, atņemot daudz spēka. Bet spēku taču tev vajag – tas noderēs citur! Un meiteņu sarunas reizēm par ko svarīgu, un reizēm par neko, tiešām spēj uzlabot gan omu, gan pavairot enerģiju!
 • Izvairies no īgņām! Nav svarīgi, tici vai ne enerģētiskajiem vampīriem, bet negatīvi lādēti cilvēki spēj atņemt gan enerģiju, gan dzīvesprieku. Un cik ilgi tu starosi, ja visapkārt vieni nīgruļi! Tā vietā uzturies pozitīvu un smaidīgu cilvēku sabiedrībā, cik vien iespējams.
 • Labās emocijas! Nekas nav spēcīgāks uzlādētājs par labām emocijām. Ja neviens neparūpējas par patīkamu pārsteigumu tev, sagādā to citiem. Uzliec mazu kārumiņu uz kolēģes rakstāmgalda, nosūti elektronisku puķi draudzenei vai jautru SMS  vīram! Redzēsi – atbildi parādā viņi nepaliks!
 • Oranžais! Noliec redzamā vietā trauku ar sulīgiem oranžiem apelsīniem vai mandarīniem vai vāzi ar oranžiem un dzelteniem ziediem. Vari arī kaut ko priecīgi oranžu iekļaut savā garderobē – nu kaut vai lakatiņu. Oranžā krāsa ir optimistu sabiedrotā!
 • Našķīši! Ja, sēžot pie datora spēki izsīkst, uzgrauz riekstiņus! Bet ne sāļos un arī ne kurus katrus!Vienā mandelē vai grieķu riekstā ir tik daudz enerģijas, ka tā spētu uzsildīt pusglāzi ūdens. Gan jau ar nelielu sauju pietiks arī tev!
 • Vēl našķīši! Tikpat labi noderēs žāvēti augļi. Rozīnes, aprikozes un plūmes ir dabiski enerģijas batoniņi. Tikai nepārspīlē. Pārāk daudz žāvētu augļu un riekstiņu var uzkrāties tur, kur nevēlamies.
 • Palutini sevi! Šokolāde un alkohols ir lieliski uzmundrinātāji, bet, tikai lietojot mēreni. Pārāk daudz šokolādes drīzāk nogurdina, jo organisms velta visus spēkus tās šķelšanai. Par alkohola pārmērīgas lietošanas kaitīgumu droši vien zini pati… Taču, kas ir saprāta robežās, tas nevienam vēl nav kaitējis – un kādēļ lai šad un tad nepalutinātu sevi ar glāzi kvalitatīva vīna un pāris gabaliņiem gardas šokolādes?
 • Nepārēdies! Pārāk daudz vai smaga maltīte ir nopietns darbs tavam organismam. Nekam citam spēka nepaliks.
 • Ūdens spēks! Sēžot pie datora, dodoties uz sporta zāli vai atpūšoties, vienmēr turi blakus negāzēta ūdens glāzi vai pudelīti. Ja aizmirsīsi padzerties un tavs organisms atūdeņosies, aizplūdīs arī spēki.
 • Kafijas enerģija! Kā tonizējošs līdzeklis strādā tasīte kafijas. Tikai arī te jāievēro mērenība, jo pārāk daudz kofeīna var izraisīt pretēju efektu. Ja pie kafijas esi pieradusi, pamēģini tasīti melnās tējas.
 • Izvēdini telpas! Svaigs un vēss gaiss telpās rada uzmundrinošu efektu.
 • Pastaiga! Ja ar telpu vēdināšanu nepietiek, dodies pastaigā. Pāris kilometru raitā solī un… staigāšanai veltīto laiku atgūsi, ražīgi strādājot. Pastaigas laikā tavās asinīs ieplūst skābeklis, bet ķermenī – enerģija. Tas pats attiecas arī uz regulārām, vēl enerģiskākām fiziskajām aktivitātēm – kā fitnesa klubā, tā svaigā gaisā.
 • Nosnaudies! Nedaudz veselīga miega ir labākās enerģijas zāles. Arī naktī centies izgulēties pilnvērtīgi, bet nelietojot miega zāles. Taupot uz gulēšanas rēķina, zaudēsi laiku, nespējot koncentrēties darbiem dienā. Turklāt, hroniski neizguļoties, vari aizmirst par novājēšanu.
 • Izdzer tasi zaļās tējas! Tā tonizēs, apgādās tavu organismu ar daudziem nepieciešamajiem vitamīniem, antioksidantiem un uzlabos imunitāti. Tātad arī darbspējas.
 • Uzrīko sev miniatvaļinājumu!  Diemžēl īstais atvaļinājums pienākas vien reizi gadā, bet atpūsties nepieciešams krietni vien biežāk. Tāpēc nedēļas nogalē mācies atslēgties no ārpasaules un baudīt atpūtu pilnu krūti. Ja vien iespējams, atslēdz tālruni un dodies prom no pilsētas. Jo tuvāk dabai, jo labāk.
 • Ļaujies masāžas glāstam! Labs masieris ir zelta vērts, jo izmīcīta un izglaudīta tu jutīsies kā no jauna piedzimusi. Turklāt šādi pieskārieni uzskatāmi par lielisku enerģijas nodošanas veidu no cilvēka cilvēkam. Tikai – lūkojies pēc sev tīkama masiera. Jo, ja šis cilvēks tev šķiet antipātisks, procedūra var rezultēties ar mīnuszīmi.
 • Sekss! Labs un kvalitatīvs sekss ir ideāls līdzeklis gan imunitātes stiprināšanai, gan enerģijas un labas omas vairošanai.
 • Magnijs! Ja jau ilgstoši jūties nogurusi, iegādājies vitamīnu kompleksu ar magniju. Šis mikroelements ir tieši atbildīgs par stresa pārvarēšanu un labu omu.
 • Vitamīni! Tikpat svarīgs enerģijas krājumiem un spējai koncentrēties ir B12 vitamīns. Tas palīdzēs uzlabot arī atmiņu. Tāpēc, ja nevari atcerēties vismaz piecus padomus no šā raksta, steidz uz aptieku pēc vitamīniem!

 • 4 komentāru
  1. solārijs patiešām ir lielisks antidepresants. eju uz turieni, kad galīgi vairs nevar bez saules. vēl superīgi, ja solārijā klāt ir normālas mūzikas izvēles iespēja + aromterapija, tad vispār kaifs 🙂

   un jā. prom no pilsētas arī došos! rīt pat! šito rakstu vispār vajag izdrukāt un nolikt sev priekšā, lai justos priecīgāk šajā tumšajā laikā.

  2. Es rezi ar tiem vitamīniem iebraucu tādās auzās! sapirkos visu ko – gerimaksus, zivju eļļeas un citus zvērus, bet…kad tos visus kādu laiciņu lietoju, kļuva drausmīgi nelabi ap dūšu, beigu beigās noskaidrojās, ka kaut ko ar kaut ko kopā dzert nemaz nedrīkst 😀 Solārijā ātri miegu ciet, bet tik un tā patīkami.

  3. kaut kads sviests par solāri :@ kapec jaraksta muļķibas,solārijs un D vitāmīns??var jau uzrakstīt daudz ko,bet nevajag rakstīt tik absurdas lietas.

  4. solaariijaa vitamiins nav, toties uz 10 min juuties kaa kipraa :))) un paliek tik labs noskanjojums no taa :))

  Komentēt

  Tava e-pasta adrese netiks publiskota.