15 padomi MUNDRAM rītam, jeb kā iesākt LIELISKU dienu?

Tautas gudrības vēsta – kā dienu iesāksi, tā arī to pavadīsi. Sava taisnība šajā apgalvojumā noteikti ir – mundrs un harmonisks rīta cēliens ir vislabākais garants lieliskai un pozitīvai dienai. Taču kā padarīt savu rīta cēlienu gana mundru un harmonisku, turklāt, arī tādu, lai gūtu enerģiju un labu garastāvokli visai dienai?

Dažādie veidi lieliski iesāktai dienai
Nav viena vienīga ieteikuma, kā pareizāk sākt savu dienu, lai tā turpinātos pozitīva un tu justos enerģijas pilna līdz pat pašam vakaram. Šādi ieteikumi ir daudz un dažādi, lai katra no mums tos var izmēģināt un atrast sev vispiemērotākos. Šoreiz espati.lv ir apkopojusi veselus 15 padomus, kurus vari izmantot no rīta un mēs esam droši – kaut kas no tā visa noteikti būs piemērots tieši tev. Lasi tālāk, izmēģini un iesāc savu lielisko dienu arī tu!

15 padomi harmoniskam rīta cēlienam un lieliskai dienai

Mosties kā kaķis! Vai tu esi ievērojusi kā mostas kaķis? Tas atver acis, lēnām izstaipās, izbauda mirkli, vēl brīdi pavāļājas un nesteidzīgi ceļas augšā no savas guļvietas. Un šis veids ir vispareizākais! Ieplāno arī tu savā rīta cēlienā papildus 10 minūtes, ko izmantosi nesteidzīgai ķermeņa pamodināšanai, jo lecot augšā no gultas uzreiz pēc modinātāja zvana, kā aplietai ar aukstu ūdeni, tu sagādā savam ķermenim milzīgu stresu, ko tas patiesībā neaizmirst visas dienas garumā. Kad esi pamodusies un atvērusi acis, ieklausies savā ķermenī! Varbūt tas vēlas izstaipīties pēc nakts miega? Dari to! Starp citu, kārtīga izstaipīšanās var aizstāt daļēju rīta rosmi. 

Atver logu! Dari to neatkarīgi no gada laika un laika apstākļiem! Ieelpo svaigā gaisa malku, kas ļaus atmosties tavam organismam, plaušām uzņemt kārtīgu skābekļa devu un tev pašai izbaudīt rīta neatkārtojamo svaigumu. Ārā līst? Vēl labāk – vai bieži pavadi savu laiku lietū? Bet tam taču ir neatkārtojama smarža! Pie atvērtā loga pavadi pāris minūtes un tu jutīsies krietni vien možāka, neskatoties uz to, ka esi tikko izkāpusi no gultas.

Izbaudi rīta klusumu! Ja esi no tām, kas mostas ļoti agri no rīta, tad šis ieteikums ir tieši tas, kas piemērots tev. Klusuma tveršanu vari apvienot ar pirmajiem diviem ieteikumiem – tikko pēc pamošanās vai pie atvērtā loga. Izbaudi īpašo noskaņu, kāda raksturīga vienīgi rītam, kad visa daba, pilsēta, cilvēki vēl tikai sāk savu rosību. Šis ir brīdis, kad arī tu vari apdomāt savas dienas plānus un ieceres, noskaņoties lieliskai dienai. 

Noskaņojies pozitīvi! Uzsmaidi sev spogulī, iedomājies ko tādu gaidāmajā dienā, kas rada tevī pozitīvas emocijas, uzlādējies no šīm pozitīvajām domām. Patiesībā šeit runa ir par pašiedvesmu, jo nekas tevi labāk nesagatavo veiksmīgai dienai, kā apziņa, ka šī diena tiešām BŪS veiksmīga un pozitīva! Turklāt šo noskaņu vari gūt visa rīta cēliena garumā – sākot no pamošanās brīža, līdz pat iziešanai no mājas. Lieliski noder arī, piemēram, trīs labāko iepriekšējās dienas notikumu atsaukšana atmiņā.

Pavadi brīdi ārā! Ja ir gana silts un tu dzīvo privātmājā ar dārzu, terasi vai dzīvoklī ar balkonu – izmanto to! Pavadi pāris minūtes ārā, vari apvienot to ar kafijas vai tējas dzeršanu un brokastošanu! Izbaudi dabas mošanos un mosties arī pati, jo daba ir enerģija un tu esi daļa no tās! Ja tev nav šādas iespējas, varbūt tev ir mājdzīvnieks, kas no rīta jāizved ārā? Ieganstu, lai pavadītu brīdi no sava rīta cēliena ārā, ir gana daudz!

Izvirzi savu dienas mērķi! Visi darbi veicas labāk, ja darbojies kāda noteikta un tev svarīga mērķa vārdā! Izvēlies katrai dienai kādu savu mērķi, piemēram, neļauties nekādām negatīvām domām visas dienas garumā. Turklāt, ja mērķi sasniegt izdodas, apbalvo sevi ar kaut ko, kas tev sagādā prieku!

Gūsti rīta svaigumu dušā! Ūdens mūs gan attīra no negatīvās enerģijas un domām, gan uzlādē ar pozitīvo! Izmanto to savā labā – gūsti svaigumu no rīta dušas. Lielākam efektam vari pamēģināt kontrastdušu! Jā, pie tās vajag pierast, bet tā nenoliedzami dod milzīgu pozitīvās enerģijas lādiņu tavai lieliskajai dienai! Turklāt arī šajā ziņā galvenais ir ieklausīties savā ķermenī, nevis akli veikt tik ierastos skaistumkopšanas rituālus – ātri saziepēties, noskaloties un ārā. Varbūt tavs ķermenis prasa pavadīt nedaudz vairāk laika zem ūdens strūklas? Tad neliedz sev to! 

Lieto ūdeni arī iekšķīgi! Izmanto ūdens spēku ne vien ārīgi, bet arī iekšķīgi! Ik rītu tukšā dūšā pamēģini izdzert glāzi ūdens, kam vari pievienot, piemēram, citronu. Sajūti, kā tas ielīst tavā ķermenī un ienes tajā svaigumu un spēku! Tīrs ūdens no rīta ļauj pamodināt tavu ķermeni un iedarbināt gremošanas sistēmu, kas pēc garās nakts ir daļēji aizmigusi.

Atvēli laiku arī saviem mājiniekiem! Ja dzīvo kopā ar citiem cilvēkiem – draugu vai vīru un bērniem – tad atvēli laiku savā rīta cēlienā arī tiem! Samīļoties, pateikt labu vārdu, iedot buču un novēlēt lielisku dienu viens otram, noteikti ir viens no izdevušās dienas pamatlikumiem. Šiem brīžiem noder, piemēram, kopīgi ieturētas brokastis.

Smaidi un smejies! Atrodi ko jauku par ko pasmaidīt, izlasi kādu smieklīgu joku, ko apspriest pie brokastu galda un kopīgi izsmieties! Smaidīšana un smiešanās tavu ķermeni noskaņos ļoti pozitīvai dienai, tā uzlabo tavu asinsriti, sirdi un organisma pašsajūtu kopumā.

Dzer īpašu rīta tēju vai kafiju! Lielai daļai cilvēku šis ir viens no svarīgākajiem rīta rituāliem un tas ir apsveicami! Šī gardā tējas vai kafijas krūze var palīdzēt ne vien atmosties, bet arī sakārtot domas, sagatavoties dienai, noskaņoties tai, apcerēt to utt. Galvenais ieteikums – padari šo rituālu par īpašu! Piemēram, izvēlies kādu ekskluzīvu un īpaši garšīgu tējas vai kafijas šķirni, ko lietosi tieši no rīta. Tā tu šim procesam pievienosi papildus vērtību un nevarēsi vien sagaidīt savu garšīgo rīta tējas vai kafijas krūzi!

Ēd vērtīgas un garšīgas brokastis! Šī ir viena no pašām svarīgākajām harmoniska un mundra rīta cēliena aktivitātēm. Brokastis ir dienas svarīgākā ēdienreize, kas ļauj uzņemt nepieciešamo enerģijas devu visai dienas pirmajai pusei! Taču ļoti būtiski ir izvēlēties pareizos produktus, kas dod šo enerģiju, ir veselīgi un garšīgi. Izvēloties ko veselīgu un garšīgu, tu brokastis ieturēsi ar lielu prieku un neteiksi, ka tās nav domātas tev. Pārvērt savas brokastis īpašā un garšīgā ikrīta rituālā!

Sapucējies! Protams, šis ieteikums ir lielā mērā atkarīgs no tavas dienas aktivitāšu un darba specifikas. Taču skaidrs ir viens – nekas tā neuzlabo garastāvokli, kā iziešana no mājas ar paceltu galvu un pārliecību, ka tu izskaties lieliski! Un lai pucētos nav obligāti jāgaida kāds īpašs pasākums, dari to sevis dēļ, lai justos labi! Tas vairos gan tavu pozitīvo garastāvokli, gan smaidu tavā sejā un līdz ar to dienas panākumi neizpaliks.

Klausies mundru mūziku! Vienalga vai tā ir tava iecienītākā radio stacija vai mīļākais disks, tas noteikti spēs tev dot papildus enerģiju rīta cēlienā un piešķirs tam vajadzīgo mundrumu. Ja jūti, ka gribās dziedāt līdzi – dari to! Arī tas lieliski palīdz pamodināt tavu organismu un piepilda tevi ar pozitīvo enerģiju!

Neaizmirsti par gardumiem, ko paņemt līdzi! Pirms dodies ārā no mājas, parūpējies, lai tev līdzi būtu, kas veselīgs un garšīgs, ar ko pamieloties dienas steigā, ja gadījumā nesanāks laiks maltītei un enerģijas krājumi sāks izsīkt. Šajā gadījumā lieliski noder, piemēram, pilngraudu cepumi, kas ir ne vien ļoti vērtīgi un nepieciešamo enerģiju sniedzoši, bet arī garšīgi!

Atrodi savu harmoniskā rīta cēliena recepti
Šie ieteikumi ir tikai daļa no visiem, kas iespējami harmoniskam un mundram rīta cēlienam! Tavs uzdevums – saprast, kas ir tas, kas tev dod pozitīvās sajūtas, palīdz pamosties un sākt savu lielisko dienu, jo tieši izdevies rīta cēliens ir izdevušās dienas pamatnoteikums. Lai tev veicas!    

Pateicamies par atbalstu raksta tapšanā BelVita!    

    
   

14 komentārs
  1. Ceļos no rīta 6:00. Uztaisu bērniem brokastis, saģērbju abus, lielais skrien uz skolu, mazo aizvedu uz dārziņu, tad 30 min. skrējiens, duša, ātrās brokastis un uz darbu (darbs sākas 10:00).

  2. Muu – man šķiet, ka ne jau visi uzskaitiitie punkti jaapaspeej! Izvelies tos, kuri tev sirdij tuvaaki! Ne visiem ir daarzs un ne visi dziivo ar kaadu kopaa! Katram savs! 🙂

  3. Kaut kur tepat espat.lv lasiju, ka gardumus vajagot est no rita, lidz vakaram tie tiekot parvesti energija. Varbut sada veida, savadak man “nespid” tie cepumini, jo pavasaris un dieta tacu!!!

  4. Es gan paspēju i izstaipīties, ir logu atvērt un gaisu ieelpot, i paēst, padzert, dušā ieiet un sapucēties! Rezultāts – lielisks!!!

  5. Man vislabākais veids, kā visu dienu justies spirgtai – 15 minūtes vieglās jogas, pēc tam duša. Un es lidoju! Un ja vēl saņemu sms ar rīta bučinām no mīļotā vīrieša un uzaicinājumu uz randiņu, tad ir laime pilnībā!

  6. Nevajag paspēt visus 15, bet 5 sev svarīgākos un patīkamākos:) Un tas aizņems tikai pusstundu ilgāk, bet būs daudz patīkamāk nekā pusstundu īsāks, bet dusmīgs rīts:)
    Par pucēšanos-ļoti noder iepriekšējā vakarā nākamās dienas drēbes jau nolikt vienā kaudzītē vai uz viena pakaramā! Manus rītus tas tā atvieglo un paliek pusstunda laika kam citam:)

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.