10 tievēšanas TRIKI, kurus vērts aizgūt no CITU valstu iedzīvotājiem

Nav noslēpums, ka katrā valstī ir gan savas produktu izmantošanas un ēdienu gatavošanas, gan pašu maltīšu ieturēšanas tradīcijas. Protams, ir gan labi, gan ne tik labi piemēri, taču mēs esam apkopojuši to valstu trikus, kurus vērts zināt un ņemt vērā, jo kaut ko no tā var ieviest arī savā ikdienā, lai palīdzētu sev iegūt un saglabāt slaidu un veselu ķermeni!

HOLANDIEŠI. Holandieši pārvietošanos ar auto vai sabiedrisko transportu aizvieto ar riteni. Un tas nav svētdienas izbrauciens, bet ikdienas aktivitāte – uz darbu, no darba, uz veikalu, no veikala. Riteņbraukšana ļauj intensīvāk nodarbināt savu ķermeni, kā rezultātā tiek patērētas gan vairāk kilokaloriju, gan arī prāts priecīgāks un ķermenis možāks.

FRANČI. Franči ēd visu, bet ļoti mazās porcijās, un lēnām, izbaudot. Ne velti tieši franču sievietes ir izslavētas ar savu trauslo slaidumu. Noslēpums – parasti neapēst visu līdz pēdējai karotītei, vairāk izbaudīt, bet ne pārēsties. Kā arī – glāze laba sarkanvīna vakariņās, kas veicinot vielmaiņu un sekmējot ēdiena pārstrādi.

POĻI. Poļi esot slaveni ar to, ka maz ieturot maltītes ārpus mājām – sabiedriskajās ēstuvēs. Un tas ir viens no galvenajiem slaiduma trikiem, jo tieši tā iespējams izvairīties no pārlieku liela sāls, eļļas un pārtikas piedevu uzņemšanas. Mājās gatavotā ēdienā šīs lietas iespējams kontrolēt, un rezultāti neizpaliek.

SPĀŅI. Spāņi, tāpat kā grieķi, itāļi un citi silto zemju iedzīvotāji dienas vidū nestrādā, bet ievēro siestu – atpūšas un nereti paguļ diendusu. Un ir izpētīts, ka šāda sevis palutināšana, samazina apetīti, stiprina imūnsistēmu, sniedz možumu un visādi citādi labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka ķermeni. Un, protams, te vietā ir arī teiciens – kas guļ, tas negrēko (lasi – neēd).

ISLANDIEŠI. Islandiešu noslēpums ir tajā, ka viņi uzturā patērē ļoti daudz zivju – procentuāli krietni vairāk, kā gaļas. Līdz ar to viņi uzņem tik nepieciešamās Omega taukskābes, kas uzlabo gan sirds un asinsvadu veselību, gan sniedz savu artavu labam izskatam un pašsajūtai kopumā. Un ir pierādīts, ka patērējot jūras veltes vairāk kā gaļu un citus produktus, arī slaidums ir vieglāk sasniedzams un saglabājams.

LATĪŅAMERIKAS VALSTIS. Latīņamerikas valstu iedzīvotāji daudz vairāk laika pavadot savu tuvo cilvēku kompānijā – draugu un ģimenes lokā. Arī ēdienreizes pieņemts ēst kopā, kas savukārt garantē to, ka tās ir ilgas, taču vairāk nevis ar ēdienu, bet ar sarunām, jokiem un smiekliem pilnas. Līdz ar to cilvēka smadzenēs izstrādājas vairāk laimes un apmierinātības hormona, kas samazina apetīti un pasargā no negausīgas pārēšanās, kā tas gadās ēdot vienam vai TV kompānijā.

MEKSIKĀŅI. Meksikāņu noslēpums ir bagātīgas pusdienas un ļoti pieticīgas vakariņas. Viņi to pamato ar to, ka tad vakarā labāk nākot miegs, vieglāk aizmigt, labāk izgulēties un no rīta prāts možāks un enerģijas vairāk. Lieki teikt, ka šāds paradums ļoti pozitīvi ietekmē arī slaidās līnijas sasniegšanu un saglabāšanu.

INDIEŠI. Indieši izmanto daudz asu garšvielu. Un tam ir vairāki plusi attiecībā uz slaidu figūru – pirmkārt, pikantu ēdienu ir iespējams ēst tikai lēnām, jo pēc katras otrās karotes nākas apstāties un padzerties, otrkārt, šādu ēdienu vienkārši nevar daudz ieēst, un tas ātrāk rada sāta sajūtu, un, treškārt, asās garšvielas veicina arī asinsriti un uzlabo vielmaiņu.

JAPĀŅI. Japāņiem ir trīs noslēpumi – pirmkārt, viņi ēd ļoti lēnām un parasti pabeidz maltīti tad, kad vēl nedaudz gribas ēst. Otrkārt, viņi tradicionāli ēd ar irbulīšiem, kas vienkārši fiziski neļauj pieēsties lūdz ūkai, un, treškārt, arī japāņi uzturā patērē daudz zivis, kā arī rīsus un dārzeņus.

ĀFRIKAS TAUTAS. Tālās Āfrikas tautu slaiduma triks slēpjas tajā, ka viņi uzturā ļoti daudz patērē riekstus. Tie tiek lietoti gaļas vietā, jo gluži vienkārši ir pieejamāki par gaļu. Un nav noslēpums, ka rieksti ir ļoti sātīgi, jā, arī barojoši, taču tos nav iespējams apēst lielā daudzumā. Rieksti sniedz organismam tik nepieciešamās taukskābes, olbaltumvielas, kā arī uzlabo vielmaiņu.

 

4 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.