10 soļi, lai BEIGTU par sevi ŠAUBĪTIES

Uzsākot kaut ko jaunu, bieži vien pēc kāda laika piezogas šaubas – vai tas bija pareizi? Vai tas ir (būs) tā vērts? Vai es vispār varu to paveikt? Tas ir tāpat, kā radikāli mainīt matu griezumu vai krāsu – tev uzreiz šķiet, ka visi uz tevi skatās, lai gan, ļoti iespējams, tās ir tevis pašas šaubas par sevi. Lai kā arī nebūtu, šaubas reizēm spēj būt ļoti spēcīgs traucēklis, kas velk mūs atpakaļ. Lūk, 10 soļi, ko vērts spert, lai tiktu galā ar savām šaubām.

ATSKATIES. Vai tā vieta, situācija, kurā atradies pirms tam, tevi apmierināja? Visticamāk nē, jo tieši tādēļ sāki ko jaunu. Vai tiešām vēlies tur atgriezties? Atgriezties un palikt? Vai tomēr ieguldīt pūles un laiku, bet rezultātā saņemt to, ko tiešām vēlies?

APRUNĀJIES AR UZTICAMU CILVĒKU. Katram ir vajadzīgs kāds, uz kuri vari paļauties, ar kuru vari no sirds izrunāties, zinot, ka saņemsi objektīvāko un konstruktīvāko viedokli. Ļoti iespējams, ka noskaidrosi, cik daudz no tavām šaubām ir pamatotas, cik – iedomātas. No malas tas bieži ir redzams labāk.

IZVEIDO SARAKSTUS. Uz vienas lapas saraksti, ko iegūsi, ja turpināsi iesākto ceļu uz ko jaunu. Uz otras – ko zaudēsi. Salīdzini šos sarakstus. Ļoti iespējams, ka redzēsi – plusu ir vairāk, kā mīnusu. Ļauj, lai tas kalpo par tavu šaubu slāpētāju!

DARBOJIES. Reizēm vienkāršākais veids, lai tiktu galā ar savām šaubām, ir vienkārši turpināt darboties. Neatlaidīgi un enerģiski virzoties uz nosprausto mērķi. Jo cītīgāk darbosies, jo mazāk laika paliks, lai domātu un vēlreiz pārdomātu visus par un pret, kas bieži vien ir par iemeslu, lai rastos jaunas un jaunas šaubas.

IEDOMĀJIES, KAM VĒLIES LĪDZINĀTIES. Tev noteikti ir cilvēki, kurus tu savā ziņā apbrīno, cieni. Tādi, kuriem vēlētos līdzināties. Ja iespējams, aprunājies ar viņiem. Ja tas nav iespējams, papēti viņu biogrāfijas – ļoti iespējams, ka arī šie cilvēki kādreiz par kaut ko savās dzīvēs ir ļoti šaubījušies. Taču tikai šaubu pārvarēšana ir ļāvusi kļūt par tiem, kas tie ir tagad!

ŠAUBAS PIEDER PIE LIETAS. No vienas puses skatoties, šaubas patiesībā ir laba lieta. Kādēļ? Tās parāda, ka tu jau esi spērusi soli uz priekšu! Tu esi sapratusi, ka vēlies ko mainīt. Un, kā zināms, ideja un mērķa nospraušana jau ir daļa no panākumiem. Patiesībā – šaubas pieder pie lietas. Bez tām ir gandrīz neiespējami iztikt, tikai ir jāmāk tās pārvarēt, neļaujot gūt virsroku.

ŠAUBAS NEĻAUJ STREBT KARSTU. Šaubas visbiežāk mums uzmācas tieši, kad esam nonākuši kādas situācijas krustcelēs. Kad mums ir jāizdara kādas izvēles. Šaubas bieži vien liek mums nesteigties, pieņemot lēmumus. Ieklausīties sevī un paskatīties uz situāciju no malas. Izmantot to.

SAŅEMIES. Patiesībā jau viss ir atkarīgs tikai no tevis. Ja saņemsies un gūsi virsroku pār savām šaubām, tad spēsi sasniegt ne vienu vien savu nosprausto mērķi. Un bieži vien, atskatoties, šķiet, ka tie šķēršļi nemaz nebija tik lieli, vai ne? Lielus tos padara mūsu šaubas.

SPER MAZUS SOLĪŠUS. Jo lielākas pārmaiņas, jo vairāk laika tām nepieciešams. Jo mazākus solīšus spersi, jo lielāka iespēja, ka tiešām sasniegsi mērķi. Jā, arī ar milzu soļiem mērķi var sasniegt, bet tad arī pastāv lielāka iespēja pa ceļam nogāzties. Katrā ziņā – šaubas visvairāk uzmācas tieši ceļa sākumā, jo tālāk būsi tikusi, jo vairāk un vairāk arī šaubas attālināsies.

ZINI, UZ KO EJ. Kas ir vislabākais, lai sasniegtu kādu konkrētu mērķi? Apziņa, cik ļoti to vēlies un, cik apmierināta, priecīga, laimīga būsi, kad kārotais būs rokā. Iedomājies to un ļauj šīm domām būs galvenajām, kas aizgaiņā jebkuras šaubas, kas varētu tevi novirzīt no mērķu sasniegšanas ceļa! Zināt uz ko ej un cik ļoti vēlies to sasniegt, ir jau vismaz puse no panākumiem.

2 komentāru
  1. Pilnīgi piekrītu – arī mana kouča trenere saka, ka šaubas esot pirmais rādītājs, ka esi gatava pārmaiņām!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.