10 SKAISTU un STIPRU attiecību patiesības

Attiecības visa mūža garumā ir … māksla? Jā, varbūt. Bet drīzāk – tas ir darbs. Darbs, kas jādara, ko nevajag atstāt pašplūsmā. Taču vai tas ir tik grūti? Lūk 10 lietas, kurām jābūt attiecībās. Tad tās ir stipras un spēj būt tādas vienmēr.

10 attiecību NOSLĒPUMI no pāriem, kas nodzīvojuši kopā VISU MŪŽU:

VIŅI STĀSTA VIENS OTRAM, KO DOMĀ UN JŪT. Izrunāšanās ir visa pamatā. Nav iespējams uzbūvēt attiecības mūža garumā, ja nestāsti otram to, ko jūti un domā. Nē, tām nav jābūt sarunām n-to stundu garumā katru dienu, jo ne visi cilvēki ir runātāji, bet ar svarīgo ir jādalās. Jo jebkas, ko vajadzēja pateikt, bet kas paliek nepateikts, grauž un bojā attiecības no iekšienes.

VIŅI NEAIZMIRST PAR BŪŠANU DIVIEM VIEN. Viss nāk un iet, bet jūs abi paliekat viens otram. Un jūs viens otram esat tie svarīgākie. Un to nekad nevajag aizmirst. Būšana diviem vien ir jāsarūpē regulāri. Lai neaizmirstu, kas tad ir tas, ko mīliet viens otrā, kas ir tas, kādēļ esat kopā. Mīliet un lutiniet viens otru, neaizmirstiet to arī parādīt. Nekad!

VIŅIEM IR BĒRNI. Savi vai pieņemti, bet ir. Jo pāris, kas izaudzinājis bērnu, ir vēl spēcīgāks. Tā ir jauna attiecību dimensija, kurai ir iziets cauri. Tā ir jauna pieredze, viens otra ieraudzīšana citā lomā, citā gaismā. Bērni pārus stiprina. Tos pārus, kuri spēj būt kopā visu mūžu. Tie, kurus bērni izšķir, nebūtu nodzīvojuši kopā arī tad, ja bēni nebūtu…

VIŅI STRĪDAS, JA IR IEMESLS, NEVIS PAŠI MEKLĒ TO. Strīdi ir neizbēgami un tiem ir jābūt. Taču – strīdēties vajag, ja tam ir iemesls. Bet bieži vien iemesla nemaz nav, mēs paši to meklējam, piesienamies sīkumiem, uzkasāmies otram cilvēkam. Un jā – krītam uz nerviem. Nav vērts strīdēties par sīkumiem, jo lielās lietas tāpat būs. Saudzējiet viens otru.

VIŅI NESŪDZAS, JA NAV PAR KO. Par ko sūdzēties kādreiz noteikti būs, tādēļ nesūdzieties par sīkumiem. Par lietām, par kurām nemaz nav pamata sūdzēties. Ne par to, ka viņš atkal ir zeķes ne tur nolicis vai aizmirsis nopirkt veikalā biezpienu. Tie ir dzīves sīkumi. Noliec tos malā un neņem galvā. Pašai vieglāk un attiecībām veselīgāk.

VIŅI ZINA – LAULĪBA IR PIRMAJĀ VIETĀ. Nevis darbs, nevis draugi, nevis vecāki un jebkas cits. Protams, dzīvē ir vēl miljons lietu, kas ir svarīgas. Bet visam pāri esat jūs – jūsu savienība. Vienalga vai tā ir oficiāli reģistrēta vai nav. Un tā tam ir jābūt vienmēr. Tas ir tavs stiprais balsts, tavs mugurkauls, tavs patvērums. Saudzē un rūpējies par to.

VIŅIEM IR KOPĪGAS INTERESES. Viņi tās meklē visa mūža garumā. Vienalga vai tas ir sportiskas aktivitātes, dārza darbi, ceļošana vai jebkas cits. Kaut kam kopīgam ir jābūt. Ja ir kopīgs kāds hobijs – ideāli. Ja nav – padomājiet, kas jūs abus interesē? Kaut kas noteikti ir. Kopīga darbošanās ļoti tuvina cilvēkus.

VIŅI UZTICAS UN SPĒJ PIEDOT. Uzticība un spēja piedot ir lietas, ko nereti mācāmies visu mūžu. Bet – bez tām nav iedomājama arī veiksmīga kopdzīve. Lai vai kādi negaisa mākoņi nāktu pār jūsu galvām, jums jāmācās ar tiem tikt galā, tos pārdzīvot. Un reizēm tas krupis vienkārši ir jānorij, jo citas izejas nav. Un jāpiedod, un jāaizmirst…

VIŅI MĀK PATEIKT OTRAM „PALDIES”. Un neizmirst to darīt. Jā – arī par ikdienas mazajām lietām. Jo viņa obligātais pienākums nebija tev uztaisīt kafiju no rīta vai pieskrūvēt to plauktiņu. Jā, viņš to izdarīja, tad kādēļ nepateikt paldies? Tu taču arī justos novērtētāka, ja viņš pateiktu paldies par izgludināto kreklu vai izmazgātajām zeķēm, vai ne?

VIŅI APSKAUJAS. Viņi neaizmirst fizisko kontaktu, jo tas stiprina attiecības. Un nē, te nav runa par tīru seksu, kas, protams, arī ir būtisks. Fiziskais kontakts ir apskaušanās, sadošanās rokās, samīļošanās. Katru dienu. Tā, lai jūti otru cilvēku, savu cilvēku. Viņa smaržu, viņa ķermeņa siltumu, viņa rokas. Jūs esat viens otram un tikai jūsu spēkos ir tas, lai nekas to nespētu izjaukt…!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.