10 produkti, kas jāēd, lai UZLABOTU savu VIELMAIŅU

Ēdot dažādus produktus tu savu vielmaiņu vari gan palēnināt un pat bremzēt, gan paātrināt un uzlabot. Piedāvājam tev 10 produktus, kurus vērts iekļaut savā ikdienas ēdienkartē, lai palīdzētu savai vielmaiņai kļūt ātrākai un labākai!

TĪTARA GAĻA UN ZIVIS. Baltā gaļa un zivis ir bagātīgs proteīnu avots. Proteīni savukārt palīdz veidoties muskuļiem, bet muskuļi – uzlabo vielmaiņu. Baltā gaļa un zivis arī ļauj gūt sāta sajūtu, kas saglabājas ilgstoši. Tītars ir labāks par vistas gaļu, jo satur mazāk kilokaloriju, bet vairāk proteīnu.

MANDELES. Rieksti, bet jo sevišķi mandeles, spēj uzlabot vielmaiņu un veicināt svara zudumu. Tomēr – tajās ir daudz kilokaloriju, tādēļ nepārspīlē ar to daudzumu. Ieteicamā dienas norma ir aptuveni 10 mandeles. Tās satur arī vērtīgās taukskābes.

ZAĻĀ TĒJA. Zaļā tēja ir lielisks antioksidants, tā veicina svara samazināšanos un arī uzlabo vielmaiņu. Pētījumi rāda, ka izdzerot krūzi zaļās tējas, tu savu vielmaiņu paātrini uz veselām divām stundām! Dzerot kvalitatīvu zaļo tēju regulāri, tu uzņem tās sastāvā esošos polifenolus, kas palīdz tikt galā ar to, kas lieks, kā arī uzlabo garastāvokli un pašsajūtu kopumā.

OLAS. Olas ir lielisks produkts, kas veicina ilgstošu sāta sajūtu. Pētījumi rāda, ka tie cilvēki, kas brokastīs apēd olu, turpmākajās ēdienreizēs dienas laikā uzņem mazāk kilokaloriju. Olas baltumā esošās vielas spēj arī uzlabot vielmaiņu. Speciālisti rekomendē iekļaut olas savā ēdienkartē 3 reizes nedēļā.

PĀKŠAUGI. Zirņi, pupas un lēcas ir ļoti vērtīgi produkti. Tie satur B grupas vitamīnus, kas ir ļoti būtiski labai vielmaiņai. Taču tas nav viss – tie ir bagāti arī ar dzelzi, kas labai vielmaiņai ir absolūti nepieciešams. Dzelzs trūkums spēj likt uzkrāties liekajiem tauciņiem uz tava vēdera. Pētījumi rāda, ka, piemēram, krūze lēcu satur apmēram 35% no dienā nepieciešamās dzelzs devas!

ŪDENS. Ūdens trūkums organismā jeb dehidratācija ievērojamu palēnina vielmaiņu. Pētījumi rāda – izdzerot pusotru litru tīra, kvalitatīva ūdens ik dienas, tu savu vielmaiņu uzlabo pat par 30%! Ja vēlies sadedzināt vairāk kilokaloriju – pievieno ūdenim ledu, tādējādi tavs organisms patērēs vairāk enerģijas, lai sasildītos.

AUZU PĀRSLAS. Tās satur daudz šķiedrvielu, kas veicina ilgstošu sāta sajūtu un paātrina vielmaiņu. Tajās ir arī B grupas vitamīni un citas vērtīgas vielas. Auzu pārslu regulāra iekļaušana savā ēdienkartē palīdz arī normalizēt holesterīna līmeni asinīs.

ZAĻIE LAPU DĀRZEŅI. Salāti, spināti un citi zaļie lapu dārzeņi ir īpaši vērtīgi, jo satur izteikti maz kaloriju, bet ir bagāti ar dažādām organismam nepieciešamām uzturvielām. Speciālisti uzsver – zaļajiem lapu dārzeņiem būtu jābūt tavā ēdienkartē katru dienu, turklāt – tiem vajadzētu aizņemt lielāko daļu tava šķīvja satura. Tie palīdz samazināt svaru, uzlabo vielmaiņu, stiprina veselību un uzlabo izskatu.

ČILI PIPARI. Viena no spēcīgākajām garšvielām, kas spēj uzlabot vielmaiņu līdz pat 4 stundām pēc ēdienreizes. Tie satur arī ievērojamu daudzumu C vitamīna, ko nepieciešams uzņemt katru dienu. Speciālisti iesaka ik dienas iekļaut šo garšvielu savā ēdienkartē – dienas deva ir nepilna ēdamkarote sasmalcinātu svaigu čili piparu vai tējkarote čili pulvera, ko pievieno ēdienam.

KAFIJA. Jā, kofeīns palīdz paātrināt vielmaiņu! Taču ieteicamā norma ir ne vairāk kā 2 tases kafijas dienā, lai izvairītos no atūdeņošanās, miega traucējumiem un paaugstināta asinsspiediena. Pētījumi rāda, ka rīta kafijas krūze spēj paātrināt tavu vielmaiņu par apmēram 20%.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.