10 patiesības, kas palīdz SAGLABĀT skaistumu, dzīvesprieku un enerģiju

Katrs cilvēks vēlas pēc iespējas ilgāk saglabāt jaunības skaistumu un veselību. Vairums cilvēku pēc trīsdesmit uzstāda sev mērķi – otrajā mūža pusē izskatīties jaunākiem par saviem gadiem un mazāk slimot. Lai gan medicīna un citas zinātnes šajā jomā ir spērušas milzīgu uz soli uz priekšu, daudziem šis uzdevums ir grūti izpildāms. Espati.lv apkopoja vairāku speciālistu padomus, kas vienkāršā veidā palīdzēs tev saglabāt jaunību un dzīvesprieku. 

 • Izvairies no pārēšanās. Labāk, lai tavs uzņemto kaloriju daudzums nepārsniegtu 1500-1600 diennaktī. Pateicoties tam, tavas šūnas strādās dzīvespriecīgāk, atjaunosies ātrāk, bet organisms visu laiku būs formā.
 • Lieto savam vecumam atbilstošu pārtiku. Piemēram, lai aizkavētu grumbu rašanos 30 gados, savā ēdienkartē iekļauj riekstus un aknas. 50 gados ir svarīgi, lai tavs organisms uzņemtu pietiekošu daudzumu kalcija un magnija, bet vīriešiem pēc 40 nepieciešams selēns, ko satur siers un nieres.
 • Pievērs uzmanību savam darbam. Labs darbs, kas rada gandarījumu un patīkamu nogurumu ir viens no veselīga dzīvesveida svarīgākajiem elementiem.
 • Vairies vientulības. Mīlestība un maigums ir vislabākās zāles pret vecumu, turklāt mīlestība veicina endorfīna izstrādi tavā organismā. Laimes hormons ļauj cilvēkam justies labi un nostiprina imūnsistēmu.
 • Trenē sevi. Pēc iespējas vairāk kusties. Pilnīgi pietiek ar 20 minūtēm dienā, lai nostiprinātu muskuļus, skeletu,  sirds un asinsvadu sistēmu, kā arī uzlabotu garastāvokli.
 • Neaizmirsti seksu. Tie, kas mīlējas un dara to regulāri, mazāk slimo, izskatās (un ir) apmierinātāki ar dzīvi un notiekošo visapkārt. Viņi nezaudē mirdzumu acīs, kas taču ir galvenais, kas padara cilvēku pievilcīgu un patīkamu, vai ne?
 • Vēdini telpu, kurā guli. Zinātnieki ir pierādījuši, ka cilvēki, kuri guļ 17-18 grādu temperatūrā, izskatās jaunāki. Kāpēc? Tāpēc, ka vielmaiņa organismā un vecuma īpatnību izpausmes ir atkarīgas no apkārtējās temperatūras.
 • Paralēli ķermenim trenē savas smadzenes. Mini krustvārdu mīklas, spēlē prāta spēles, mācies valodas vai rēķini galvā…izmanto jebkādu iespējamo metodi.
 • Neturi sevī negatīvās emocijas. Cilvēki, kas ļaujas negatīvajām domām, emocijām, gan biežāk slimo, gan sliktāk izskatās un, protams – ātrāk noveco.
 • Atļaujies palutināt sevi. Šad un tad, ne pārāk bieži, bet arī ne par retu – atļauj sev gabaliņu no tik kārotā aizliegtā augļa! Tamdēļ taču dzīve ir domāta – lai dzīvotu un, lai BAUDĪTU!
7 komentāru
 1. Tu esi belašs.
  A par smadzenēm, laikam jau taisnība, lai gan visi tie profesori izskatās tik veci tomēr…

 2. ee,e nu kamōn, kas ir VECA??? Vecs ir vecums vai tas, kā Es jūtos? Manuprāt arī 35 nav vecs! viss ir iekšās, sajūtās un sirdī!

  p.s. līdz ar to es NEesmu belašs 😀

 3. Es nezinu, kā tu izskaties, bet vecumu jau principā rāda tava seja:D Tad tev arī dod tos gadus, vairāk vai mazāk. Es gribētu vienmēr izskatīties jauna, jo būt jauna es tik ilgi nevarēšu. Vienkārši gribētu būt jauna saviem gadiem 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.