10 pasaules visu laiku SLAVENĀKĀS KĀZU KLEITAS

Jūlijs un augusts nenoliedzami ir gada karstākie mēneši ne vien laika apstākļu, bet arī rīkoto kāzu skaita ziņā. Kādas ir tavas asociācijas, kad runa ir par kāzām? Lielai daļai no mums pirmais, kas nāk prātā ir skaistā, baltā, un, īpaši šim notikumam veidotā, līgavas kleita. Vienām patīk garas un kuplas, citām pieguļošas, vēl citām īsākas un netradicionālākas kāzu kleitas. Kuru izvēlētos tu? Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojusi, mūsuprāt, pasaulē visu laiku slavenāko kāzu kleitu top 10 – skaties, vērtē, baudi un gūsti iedvesmu!
 
10 pasaules visu laiku slavenākās kāzu kleitas

 

Čelsija Klintone (Chelsea Clinton) – bijušā ASV prezidenta Bila Klintona meita Čelsija mija gredzenus ar Marku Mezvinski 2010. gada 31. jūlijā, Ņujorkā. Līgavas kleitas veidotāja bijusi slavenā amerikāņu dizainere Vera Vanga (Vera Wang), kuras specialitāte ir tieši kāzu kleitas, turklāt viņai tiek piedāvāta ļoti detalizēti sievišķīga un moderna pieeja šo kleitu radīšanā. Čelsijas kleita gan tikusi radīta salīdzinoši klasiskā stilā – korsetes veida augšdaļa, ziloņkaula baltā krāsa, kupla, princeses cienīga apakšdaļa, kurai tills nav ticis žēlots. Modernais šīs kleitas akcents – Veras Vangas veidotā krāšņā josta. Arī garais tradicionālais plīvurs ir šīs pašas dizaineres roku darbs.

Viktorija Adamsa (Victoria Adams) – nu jau vairāk pazīstama ar uzvārdu Bekhema, Viktorija savam izredzētajam slavenajam futbolistam Deividam Bekhemam vārdu teica jau 1999. gada 4. jūlijā, Dublinā, Īrijā. Arī šīs līgavas kāzu tērpu darinājusi amerikāņu dizainere Vera Vanga. Viktorijas kāzu tērps bijis īstas karalienes cienīgs – šampanieša krāsas kleitas pamanāmākais akcents bijusi teju divdesmit pēdas garā šlepe, turklāt Viktorijas matos gozējies astoņpadsmit karātu zeltīts kronītis, kas rotāts ar dimantiem, tā autors ir slavenais mākslinieks un juvelieris no Londonas Slims Barets (Slim Barrett).


Megana Foksa (Megan Fox) – Megana Foksa ar Ostinu Grīnu salaulājās 2010. gadā Havaju salās. Protams, arī aktrises kāzu tērps ir vairāk piemērots laulībām pludmalē – gaisīga, balta zīda šifona kleita, kas vējam pūšot liegi pieskaras aktrises lieliskajam augumam. Šīs kleitas autors nav neviens cits kā Džordžio Armani, turklāt kleita ir radīta īpaši Meganai. Izteikti baltā kleitas krāsa lieliski kontrastē ar aktrises mirdzošo iedegumu, turklāt gaisīgo tālu papildina arī tikpat gaisīgs plīvurs.


Zviedrijas Kroņprincese Viktorija (Crown Princess Victoria of Sweden) – šīs karaliskās kāzas notika 2010. gada 19. jūnijā, kad vārdu viens otram deva Zviedrijas Kroņprincese Viktorija un Daniels Vestlings. Līgavas iespaidīgais tērps ir zviedru dizainera Pāra Engšedena (Par Engsheden) lolojums. Kleita veidota klasiskā stilā, ar atkailinātu plecu daļu, taču īsām rociņām. Audums – augstākās kvalitātes satīns, tā krāsa – dzidri balta. Lielākais kleitas akcents – šlepe, kuras garums sasniedzis sešdesmit ar pusi pēdas! Kleitas piegriezums vērtējams kā klasiski atturīgs, taču tajā pat laikā ļoti sievišķīgs un elegants – īsts princeses cienīgs kāzu tērps!


Ketrīna Zeta-Džounsa (Catherine Zeta-Jones) – Ketrīna Zeta-Džounsa un Maikls Duglas salaulājās 2000. gada 18. novembrī Ņujorkā. Kāzu ceremonija bijusi grandioza, viesu skaits – veseli 350! Ketrīnas kāzu tērps ir iegājis vēsturē un nu jau dēvējams par klasiskas, elegantas un īsti sievišķīgas kāzu kleitas paraugu. Šīs kleitas autors ir slavenais franču dizaineris Kristians Lakruā (Christian Lacroix). Kleita veidota maigā ziloņkaula tonī no skaista satīna auduma. Lai gan pati kleita veidota ļoti atturīgā un elegantā stilā, tās nozīmīgākais akcents arī bijusi sešas pēdas garā šlepe. Starp citu, šā kleita ir iekļauta visu laiku pasaulē dārgāko kāzu kleitu sarakstā!


Ivanka Trampa (Ivanka Trump) – miljonāra Donalda Trampa meita Ivanka ar savu izredzēto Džeredu Kašneru mija gredzenus 2009. gada 25. oktobrī Ņūdžersijā. Protams, neskatoties uz to, ka kāzu ceremonija bijusi grandioza un viesu skaits sasniedzis veselus piecus simtus, šā pasākuma galvenā zvaigzne bijusi Ivanka ar savu ekskluzīvo kāzu tērpu. Kleitas autore bijusi populārā amerikāņu dizainere Vera Vanga, kas šūdinājusi Ivankas tērpu iedvesmojoties no pasaules slavenās Greisas Kellijas kāzu kleitas. Kleitā tikuši izmantoti trīs dažādu ziloņkaula toņu nokrāsu audumi, kā arī vairākas iespaidīgas mežģīņu kārtas. Pati Vera Vanga par šo kleitu teikusi: „Es priecājos par iespēju ietērpt līgavu, kura nevēlas būt kaila!” Ar šo frāzi dizainere domājusi to, ka Ivankas kāzu tērps bijis tik tiešām atšķirīgs no ierastajām korsetēm, kuras tik bieži izvēlas līgavas – Ivankas plecus sedza izsmalcināta mežģīņu kārta.


Greisa Kellija (Grace Kelly) – Monako princis Rainers III un Holivudas aktrise Greisa Kellija vārdu viens otram teica 1956. gada 19. aprīlī. Kopš tās dienas Greisas Kellijas kāzu kleita ir iekļauta ne vien pasaulē skaistāko, populārāko un krāšņāko, bet arī dārgāko kleitu vidū. Kleitas autore bijusi amerikāņu kostīmu māksliniece Helēna Rouza (Helen Rose), kura kleitas radīšanā izmantojusi teju simts metrus zīda un aptuveni divdesmit piecus metrus ekskluzīvu mežģīņu. Kleita tikusi veidota klasiskā princešu kleitas stilā – šaura kleitas augšdaļa, uzsvērts lapsenes viduklis un, protams, kupla apakšdaļa.


Mārsija Krosa (Marcia Cross) – slavenā TV seriāla „Bīstamās mājsaimnieces” zvaigzne Mārsija Krosa ar savu izredzēto Tomu Mahoniju gredzenus mija 2006. gada 24. jūnijā Kalifornijā. Lai gan šā kleita nav viena no dārgākajām slavenību kāzu kleitām pasaulē, tā tomēr tiek minēta kā viena no gaumīgākajām, sievišķīgākajām un skaistākajām. Kleitas autore ir amerikāņu modes dizainere Rāma Akra (Reem Acra), kura šo kleitu radījusi īpaši Mārsijai. Kleita pamatā ir veidota kā klasiska kāzu kleita – korsetes veida augšdaļa un kupla svārku daļa, tomēr šīs kleitas akcents ir skaistie korsetes izšuvumi un, protams, mazā, elegantā bante, kas uzlūkojot kleitu pirmā piesaista skatienu.


Žaklīna Buvjē (Jacqueline Bouvier)protams, plašāk pazīstama kā Žaklīna Kenedija, ar savu izredzēto Džonu Kenediju salaulājās 1953. gada 12. septembrī, un kļuva par jaunāko 20. gadsimta ASV pirmo lēdiju. Žaklīnas kāzu tērps ir kļuvis teju par ikonu un vienu no visu laiku pazīstamākajām līgavas kleitām pasaulē. Tās autore bijusi amerikāņu modes dizainere Anna Lova (Anne Lowe), kura šīs kleitas radīšanā izmantojusi aptuveni piecpadsmit metru ziloņkaula krāsas zīda. Iespaidīgais mežģīņu plīvurs gan bijis mantots no Žaklīnas vecmāmiņas. Interesanti, ka šīs kleitas autorei Annai Lovai, nu jau par ikonu kļuvusī kleita, neatnesa slavu, jo atbildot uz žurnālistu jautājumu par to, kas ir kāzu tērpa autors, Žaklīna atbildējusi īsi: „Krāsota sieviete” (Anna Lova bijusi tumšādaina).


 

Dita Von Tīsa (Dita Von Teese) – kā pēdējā šo populāro un iekārojamo kāzu kleitu izlasē tiek ierindota skandalozi slavenā dziedātāja Merilina Mensona bijušās sievas Ditas Vons Tīsas kāzu kleita, kas, protams, ļoti atšķiras no ierastajām līgavas kleitām, taču neskatoties uz to ir iekļauta unikālo un skaistāko slavenību kāzu kleitu topos. Merilins Mensons un Dita Von Tīsa salaulājās 2005. gada 3. decembrī Īrijā. Šīs neparastās līgavas tērpa autore ir neviena cita kā slavenā britu modes dizainere Viviana Vestvuda (Vivienne Westwood), kura izvēlējusies šo kleitu radīt īpašā retro stilā, kas ekscentriskajai līgavai nenoliedzami piestāv perfekti. Galvenā šīs kleitas atšķirības zīme ir līgavas kleitai tik neierastā violetā krāsa, kas arī padara šo kleitu vēl īpašāku. 

Saistītie raksti: 10 pasaules bezgaumīgākās kāzu kleitas

15 komentārs
  1. Nū kur ta Diānas kāzu tērpu! Tas jau šogad novazāts pa visurieni saistībā ar karaļnama kāzām! Un patiesībā tā kleita nemaz nebija smuka… Labi, ka tā te nav iekļauta!

  2. Ak Diāna un Keita taču tā nodrāztas pa visiem medijiem, ka fuuu … Labi, ka nav, ar to jau visas avīzes bija pilnas …

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.