10 pārtikas produkti no kuriem jāizvairās, ja ciešat no vēdera uzpūšanās

https://www.istockphoto.com/

9 pārtikas produkti no kuriem jāizvairās, ja ciešat no vēdera uzpūšanās

Ja jūs cīnāties ar vēdera krampjiem un vēdera uzpūšanos, dažu pārtikas produktu izslēgšana no uztura var palīdzēt mazināt sāpes.

Ikviens, kurš cieš no šīs problēmas, gandrīz pēc katras ēdienreizes sapratīs, cik grūti tas var būt, sākot no nebeidzamiem krampjiem un beidzot ar vēdera uzpūšanos kā balonam.

Lai sniegtu jums padomus kā atvieglot šo situāciju, espati.lv sadarbībā ar uztura speciālistiem un dietologiem noteica, no kādiem pārtikas produktiem un dzērieniem vajadzētu izvairīties.

Mēs jau iepriekš esam dzirdējuši, ka noteiktu pārtikas produktu izslēgšana no uztura ne vienmēr palīdz izvairīties no vēdera uzpūšanās. Ir svarīgi saprast, ka vēdera problēmas var izraisīt dažādus simptomus dažādiem cilvēkiem. Cilvēki, kuri cīnās ar šo problēmu var reaģēt uz dažādiem pārtikas produktiem, tāpēc nav vienas universālas diētas. Pat tad, ja kādam ir noteikta pārtikas nepanesamība, viņam būs tolerances līmenis. Ir svarīgi to apzināties, lai viņu uzturs varētu palikt pēc iespējas daudzveidīgāks, piemēram, kāds var paciest vienu maizes šķēli, bet divas šķēles var izraisīt simptomus.

Ja jums ir jutīgas zarnas, pastāv iespēja, ka jūs reaģēsit uz lielāko daļu pārtikas produktu, taču pārtikas dienasgrāmatas sastādīšana ir labākais veids kā noteikt, kuri no tiem var izraisīt vēdera problēmas vairāk nekā citi. Ne visi reaģēs uz katru ēdienu, kas norādīts zemāk esošajā sarakstā, tāpēc cilvēkiem nevajadzētu pilnībā izslēgt šo visu, jo tas var likt jums ievērot ļoti ierobežojošu diētu.

Šeit ir daži no vissliktākajiem pārtikas produktiem (un dzērieniem), kad runa ir par vēdera uzpūšanos:

  1. Sīpoli

Sīpoli ir izcelti, jo tie visbiežāk veicina gāzu veidošanos zarnās, taču tie nav vienīgais dārzenis, kas pie tā vainojams – arī ziedkāposti un Briseles kāposti. Problēmas rodas tāpēc, ka dažiem cilvēkiem ir grūtības pilnībā sagremot šos pārtikas produktus, kas nozīmē, ka tie nonāk resnajā zarnā, kur tos sagremo baktērijas, kas mums visiem dzīvo zarnās. Šīs gremošanas blakusprodukts ir gāze, kas var izraisīt vēdera uzpūšanos un sāpes.

  1. Pikanti ēdieni

Viens no zināmākajiem faktiem. Čili var kairināt zarnu gļotādu, taču tas arī paātrina zarnu darbības laiku, palielinot caurejas un sāpju risku.

  1. Gāzētie dzērieni

Gāzētie dzērieni = gāze. Gāze = paaugstināts vēdera uzpūšanās risks.

  1. Pārtika ar augstu šķiedrvielu saturu

Pārtika ar augstu šķiedrvielu saturu ir bēdīgi slavena ar zarnu kustīgumu, kas vairumā gadījumu ir labi, bet ne vienmēr. Lēcas, ceptas pupiņas, pilngraudu maize un pilngraudu graudaugi ir pārtikas produktu ar augstu šķiedrvielu saturu piemēri. Dažiem no mums diēta ar augstu šķiedrvielu daudzumu var palīdzēt atvieglot tādus simptomus kā aizcietējums, bet citiem šķiedrvielu saturoši pārtikas produkti var būt tā izraisītājs, jo tie var kairināt zarnu gļotādu un var būt grūti sagremojami. Šī iemesla dietologi iesaka pakāpeniski iekļaut savā uzturā vairāk šķiedrvielu saturošu pārtiku, ja pašlaik ēdat salīdzinoši zemu šķiedrvielu saturu – tas dos jūsu ķermenim laiku pielāgoties.

  1. Bezcukura saldumi un košļājamā gumija

Bezcukura košļājamās gumijas lietošana ikdienā var likties pašsaprotama, taču tas var būt viens no lielākajiem vaininiekiem, kas izraisa vēdera uzpūšanos. Tas ir tāpēc, ka bezcukura saldumi un gumija bieži satur sorbītu vai citus cukura aizstājējus, kurus cilvēkiem ar vēdera problēmām ir grūti sagremot.

  1. Alkohols

Alkoholiskie dzērieni var pasliktināt simptomus, izraisot vaļīgus izkārnījumus un arī netieši pasliktinot garastāvokli un miegu. Cilvēkiem ar vēdera uzpūšanos vajadzētu izvairīties vai samazināt to uzņemšanu, ierobežojot to līdz ne vairāk kā divām vienībām dienā, kā arī nodrošinot, lai viņiem būtu vismaz divas dienas bez alkohola nedēļā.

  1. Trekni ēdieni

Tie varētu likties garšīgi, taču maltītes ar augstu tauku saturu var izraisīt vaļīgu zarnu kustību, ko sauc par gastrokolikas refleksu. Tas ir reflekss zarnās, kas “pārvieto lietas līdzi”, kad kuņģis ir piepildīts. Šis reflekss ir visiem, bet tiem, kam ir problēmas ar zarnu trakta darbību, šis reflekss ir jutīgāks, tāpēc būtu ieteicams samazināt taukus saturošas pārtikas uzņemšanu ikdienas uzturā.

  1. Kofeīns

Jūs varat paļauties uz savu ikdienas kafiju kā skābekli, taču kofeīns var būt nevēlams kādam no jums. Kofeīns ir stimulants, kas atrodams kafijā, sporta dzērienos, enerģijas dzērienos un pat šokolādē. Dažiem cilvēkiem ar tas var pasliktināt sāpes un izkārnījumus. Ja jums ir problēmas ar vēderu un regulāri lietojat kofeīnu, tomēr jūtat arī nemieru, jums ir šķidra vēdera izeja, slikts miegs vai sāpes, iesakām samazināt tā uzņemšanu, lai noskaidrotu vai tas uzlabo simptomus. Tomēr noteikti samaziniet kofeīna uzņemšanu pakāpeniski.

  1. Laktoze un piena produkti

Piens un piena produkti satur cukura veidu, ko sauc par laktozi, kas jāsadala ar enzīmu laktāzi, lai tas varētu uzsūkties. Bet, ja cilvēka zarnu gļotāda ir bojāta, tas parasti zaudē spēju ražot laktāzi, kas nozīmē, ka organisms nevar sagremot vai absorbēt laktozi. Tas nozīmē, ka tas nonāk resnajā zarnā – līdzīgi kā tas notiek ar dārzeņiem, piemēram, sīpoliem un ziedkāpostiem, kur baktērijas, kas to sagremo, rada gāzi. Ja kādam ir laktozes nepanesamība, tas nav tas pats, kas piena alerģija un viņš varēs paciest noteiktu daudzumu pirms simptomu parādīšanās. Ja jūs izvairāties no laktozes, jums būtu jānodrošina, ka kalcijs tiek iegūts no citām ar to bagātinātām alternatīvām.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.