10 padomi izdevīga VASARAS CEĻOJUMA plānošanai

Daudzām no mums vasara ir laiks, kas nāk kopā ar vēlmi doties kaut kur ārpus valsts robežām. Šoreiz piedāvājam tev 10 padomus, kas palīdzēs izplānot LABĀKO ŠĪS VASARAS CEĻOJUMU, turklāt par vismazākajām iespējamajām izmaksām! Lai izdodas! 

NOSAKI CEĻOJUMA MĒRĶI UN ILGUMU!
Pirmais un pats svarīgākais – nosaki sava vasaras ceļojuma mērķi! Vai tu vēlētos baudīt laisku atpūtu kādā silto zemju kūrortā kopā ar vīru un bērniem? Varbūt ceļosi viena, lai varētu kārtīgi iepazīt izvēlēto zemi – doties ekskursijās un smelties jauno kultūru? Katrā ziņā šis ir pirmais solis, kas tev jāsper, lai vispār saprastu, uz kuru pusi tad lūkoties sava vasaras ceļojuma plānošanā. Otra lieta – ceļojuma ilguma noteikšana. Atceries – labam ceļojumam ne vienmēr jāilgst vismaz 2 nedēļas. Galvenais, lai nebūtu par daudz – vienmēr vajag doties mājās tad, kad vēl mazliet gribas palikt! Tieši tad garantētas vislabākās atmiņas.

NOSAKI BUDŽETU – KVALITĀTE VAI KVANTITĀTE?
Protams, budžets ir tas, kas visbiežāk nosaka gan mūsu ceļojumu galamērķi, gan arī lietu sarakstu, ko varēsim atļauties baudīt ceļojuma laikā. Pirmkārt, tiec skaidrībā ar to, kas tad tev ir būtiskāks – ja esi liela komforta cienītāja, iespējams, izvēlēsies ērtu un labu viesnīcu, taču tā rezultātā var nākties ietaupīt uz citiem izdevumiem. Otrs variants – izvēlēties ekonomiskās transporta klases, lētāku viesnīcu, taču ietaupīto naudu izdot par interesantākām lietām! Izvēle, protams, tava. Padoms, ko vērts ņemt vērā – ceļot kopā ar citiem cilvēkiem ir lētāk, nekā vienai, jo lielu daļu no izmaksām varēsi dalīt ar ceļa biedru vai biedriem! Šobrīd ir iespējami arī ceļojumi ar pēcapmaksu.

IZVĒLIES GALAMĒRĶI!
Kad esi tikusi skaidrībā ar ceļojuma mērķi, ilgumu un budžetu, vari sākt jau konkrētāk skatīties virzienā, kurā vēlētos doties. Izvēle? Visa plašā pasaule! Dodies tur, kur neesi bijusi, vai arī tieši otrādi – uz vietu, ar kuru sasitās skaistākās un siltākās atmiņas, kā arī labākie piedzīvojumi! Emocijas un labi pavadīts laiks garantēts abos variantos. Ja vēlies paildzināt vasaru – dodies uz siltajām zemēm un baudi sauli kūrortos, ja esi izslāpusi pēc kultūras, izvēlies tam atbilstošu galamērķi!

IEVĀC
INFORMĀCIJU!
Mēs dzīvojam lieliskā laikmetā, kad iegūt informāciju par jebkuru vietu pasaulē nav nekādu problēmu! Izpēti to, kas par tava ceļojuma izvēlēto galamērķi rakstīts internetā – kādas ir citu ceļotāju atsauksmes, kādi ieteikumi, kāda kritika? Šādi varēsi izvēlēties gan labākās viesnīcas, gan saplānot neaizmirstamākās ekskursijas. Ieskaties tādos ceļotājiem noderīgos saitos kā tripadvisor.com, booking.com – tajos varēsi gan ievākt atsauksmes, gan saprast, ko tad ir vērts redzēt un piedzīvot tieši tevis izvēlētajā zemē. Turklāt šis ir lielisks veids, lai saprastu, kā nepārmaksāt par lietām ceļojuma laikā un saņemt visu par vislabākajām cenām!

PĀRLIECINIES PAR DROŠĪBU!
Drošības jebkurā ceļojumā nekad nevar būt par daudz! Ja dodies uz kādu lielpilsētu, vienmēr izpēti vai apjautājies zinātājiem par rajoniem, kuros labāk savu kāju nespert (tādi ir katrā pilsētā), tāpat, ja vien neesi ekstrēmiste, nedodies uz valstīm, kurās ir nedroša politiskā situācija, iespējami nemieri utt. Vienmēr ievāc informāciju par iestādēm, kurās vērsties attiecīgajā zemē, ja gadījumā, kas noiet greizi. Tāpat neaizmirsti par tādu lietu, kā veselības apdrošināšana ceļojuma laikā, kā saka – katram gadījumam.

REZERVĒ TRANSPORTU UN NAKTSMĪTNI!
Skaidrs, ka vislabāk ceļojumus ir plānot un rezervēt tieši tagad – pavasarī – jo transporta, sevišķi aviotransporta biļešu cenas ir stipri tavam maciņam draudzīgākas, kā tas būs vasaras sezonā un rudenī – īsi pirms ceļojuma laika. Tāpat rezervē arī naktsmītni ceļojuma periodam, jo vēlāk var nākties saskarties ar to, ka labākās (un lētākās) vietas jau ir aizņemtas. Izpēti arī citu transportu pieejamību un iespējas to biļešu rezervācijai. Tas pats attiecas arī uz dažādiem pasākumiem, ja esi plānojusi tādus apmeklēt ceļojuma laikā.

APSVER CEĻOJUMA AĢENTŪRU IZMANTOŠANU!
Ja ceļo uz tālām zemēm, vai zemēm, kurās zini, ka būs problēmas ar valodu, ieteicams variants ir iepazīties ar ceļojumu aģentūru piedāvātajām iespējām tava ceļojuma saplānošanā. Šādi iegūsi lielāku drošību, ka ceļojuma izdosies bez starpgadījumiem un pārpratumiem, kas var gadīties, ja visu plāno pati. Zini – tieši šobrīd ir labs laiks, lai painteresētos par piedāvājumiem ceļojumu aģentūrās, jo pavasaris ir akciju laiks vasaras ceļojumiem, un lielākā daļa aģentūru tos piedāvā ar ievērojamām atlaidēm.

NOSKAIDRO PAR NEPAREDZĒTAJIEM IZDEVUMIEM!
Dodoties uz jebkuru vietu pasaulē, vienmēr ievāc informāciju par izdevumiem, kas var tikt ierindoti neparedzēto izdevumu sarakstā. Piemēram, nodevas par iebraukšanu valstī, bagāžas nodevas lidostās, tāpat arī dzeramnaudas apkalpojošajam personālam utt. Šie likumi katrā valstī var būt atšķirīgi un iepazīšanās ar tiem jau laikus garantē tev izvairīšanos no netīkamām un nesaprotamām situācijām, kā arī nevajadzīgas pārmaksāšanas. Tāpat tieši šādiem mērķiem vienmēr ir ieteicams paņemt līdzi kaut nedaudz attiecīgās valst valūtu tieši skaidrā naudā.

NEAIZMIRSTI PAR ORGANIZĀCIJU!
Ja ceļojumu plāno pati, pievērs sevišķu uzmanību visām organizācijas lietām – saglabā visus dokumentus, čekus par transporta rezervēšanu utt. Tas viss var noderēt, un tam noteikti ir jāpievērš uzmanība. Tāpat pieraksti visus nosaukumus, piemēram, vietām, kuras vēlies ceļojuma laikā apmeklēt. Katrā ziņā – jo rūpīgāk un pamatīgāk būsi ceļojumam sagatavojusies, jo lielāka iespēja, ka tieši šis ceļojums kļūs par vienu no taviem neaizmirstamākajiem šīs vasaras piedzīvojumiem!

IZBAUDI!
Kad viss ir izdarīts – ceļojums izplānots un rezervēts – gaidi to ar prieku un gatavojies no sirds izbaudīt! Jo nekas nevar būt lielāks garants tam, lai ceļojums izdotos, par labu garastāvokli un patiesu vēlmi iepazīties ar apmeklēto zemi! Taču neaizmirsti – vasara būs arī pie mums – Latvijā – tādēļ ceļojuma gaidās nepalaid garām skaisto laiku un mirkļus, ko tas var sniegt arī savā zemē!

 

 
4 komentāru
  1. Atvaļinājumā, ārpus robežām, var aizbraukt tagad, līdz maija beigām un tad atkal septembrī,vasarā tepat pa Latviju ir skaisti!

  2. Pa lielam jau tā arī ir – plāno tagad un tad brauc pašās vasaras beigās! Mēs, piemēram, pasūtījām savu ceļojumu jau martā un brauksim septembra beigās – sanāca par kādiem 40% lētāk, kā tad, ja plānotu tikai vasarā !

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.