10 NELĀGI ikdienas paradumi, kas padara tavus matus PLĀNĀKUS

Nav tādas sievietes, kura nevēlētos lepoties ar skaistiem un jā, arī bieziem matiem. Tomēr dzīve ir dzīve, un tajā ne vienmēr notiek tā, kā mums gribētos. Matu skaistums ir atkarīgs no ļoti daudz un dažādiem faktoriem, sākot ar iedzimtību un beidzot ar dažādām sīkām ikdienas lietām. Šoreiz – tieši par tām, jeb – 10 tavi ikdienas paradumi, kas padara matus plānākus un plānākus!

PĀRĀK KARSTA DUŠA. Ūdens sausina matus, tāpat kā ādu. Pārāk karsts ūdens atver matu zvīņas, padara tos trauslākus un sausākus. Tas arī pārmēru nomazgā dabīgo galvas ādas tauku slānīti, tādējādi izžāvējot arī matu saknītes. Tas viss kopā var veicināt gan pastiprinātu matu izkrišanu, gan neglītāku matu izskatu kopumā. Ko darīt? Matus mazgā remdenas temperatūras ūdenī, skalošanu pabeidz ar diezgan vēsa ūdens šalti, kas palīdzēs aizvērt matu zvīņas un galvas ādas poras.

CIEŠI MATU SAKĀRTOJUMI. Ļoti ciešas copes, zirgastes un citi matu sakārtojumi, nēsāti ikdienā, var bojāt matus. Tie ne tikai veicina matu lūšanu vietās, kur mats saskaras ar matu gumiju vai sprādzi, bet arī bojā matu saknītes, jo uz tām tiek likta liela spriedze. Bieži šādi matu sakārtojumi nostiepj matus un rada slodzi saknītēm. Ilgākā laika periodā mati cieš – tie var gan pastiprināti izkrist, gan lēnu augt, jo tiek traucēta galvas ādas apasiņošanās. Ko darīt? Biežāk nēsā savus matus izlaistus, ļauj tiem būt dabīgiem. Īpaši tas attiecas uz nakts mieru – nekad neguli ar zirgasti vai jebkādu citu matu sakārtojumu.

STIPRAS FIKSĀCIJAS MATU VEIDOŠANAS LĪDZEKĻI. Visi īpaši stiprās fiksācijas matu veidošanas līdzekļi, kas sola 24 stundu noturību, padara matus sausus un trauslus, ja tiek lietoti regulāri. Tie parasti satur augstu alkohola saturu un salipina matus. Ja pēcāk centies šādus matus izķemmēt, tu principā daļu no tiem izrauj ar varu. Ja tu lieto šādus līdzekļus, tad mati jāmazgā biežāk. Ko darīt? Izvēlies maigākus matu veidošanas līdzekļus, kas nesalipina matus, nepadara tos smagus. Stipros līdzekļus atstāj svētku reizēm.

HORMONU SVĀRSTĪBAS. Bieži vien to, ka mati paliek plānāki, izrausa hormonu svārstības, piemēram, lietojot hormonālo kontracepciju. Reizēm tendence uz plānākiem matiem ir arī sievietēm, kurām no dabas ir paaugstināts vīrišķo hormonu līmenis asinīs. Ko darīt? Ir vērts par šo tēmu aprunāties gan ar savu ģimenes ārstu, gan ginekologu, kā arī pārbaudīt hormonu līmeni asinīs. Kopā ar ārstiem tad arī nonāksiet pie labākā risinājuma, ja tāds būs nepieciešams.

GALVAS ĀDAS KASĪŠANA. Niezoša galvas āda un nemitīga tās kasīšana bojā matus un veicina to lūšanu, izkrišanu. Bieži vien šī problēma saistīta ar lielu stresu, taču tikpat labi var gadīties, ka tu lieto sev nepiemērotus matu kopšanas līdzekļus. Ko darīt? Pirmkārt pamēģini nomainīt savus matu kopšanas līdzekļus uz tādiem, kas piemēroti jutīgai galvas ādai. Ja tas nelīdz, ir vērts aprunāties ar ģimenes ārstu, kā arī apdomāt to, cik augsts ir stresa līmenis tavā ikdienā.

NEPAREIZA MATU SLAUCĪŠANA, ĶEMMĒŠANA. Mati jau mazgājot tiek pakļauti burzīšanai un rīvēšanai. Pēc mazgāšanas tu tos kārtīgi izrīvē ar dvieli un beigās vēl izķemmē. Tas viss rada gan labvēlīgus apstākļus matu lūšanai, gan izkrišanai. Ko darīt? Centies piedomāt pie tā, kā tu savus matus mazgā – dari to maigi, ne spēcīgi. Dvielis ir domāts, lai nosusinātu lieko ūdeni no matiem, nevis izberztu to. Tā arī rīkojies – nosusini, nevis berz. Un visbeidzot par matu ķemmēšanu – visas esam dzirdējušas, ka nav labi ķemmēt mitrus matus. Tomēr, ja zini, ka tavi mati ļoti veļas, tad vari tos ķemmēt arī mitrus (bet ne galīgi slapjus), taču izvēlies ķemmi ar retiem sariem un ķemmēšanu sāc no apakšas, lēnītēm virzoties augšup.

SAUĻOŠANĀS. Sauļošanās, gan vasaras saulē, gan solārijā, nepasargājot matus, var būt par iemeslu tam, ka tavi mati paliek sausi, trausli, lūstoši un sāk pastiprināti izkrist. Tādēļ daudzas sievietes tieši rudenī, pēc vasaras sezonas, sastopas ar pārmērīgu matu izkrišanu. UV stari bojā gan pašus matus, gan galvas ādu un matu saknītes. Ko darīt? Vasarā pasargā matus no saules ar galvassegu un/vai speciālajiem matu kopšanas līdzekļiem, kas satur UV filtrus. Ziemā, ja reizi pa reizei izmanto mākslīgo sauli jeb solāriju, obligāti apsedz matus!

RETA MATU MAZGĀŠANA. Tu noteikti zini, kas ir sausais šampūns, matu pūderis un tamlīdzīgi matu kopšanas produkti. Tie visi ir ērti un ieguvuši popularitāti sieviešu vidū. Jā, tādējādi mēs iegūstam laiku, jo matus varam mazgāt retāk, taču tieši šie produkti var būt par iemeslu tam, ka mati izkrīt pastiprināti. Tas tādēļ, ka šie produkti veicina galvas ādas poru aizsērēšanu, neļauj matu saknītēm elpot. Tas veicina matu augšanas palēnināšanos un var veicināt arī izkrišanu. Ko darīt? Ja lieto sausos līdzekļus matu apjomam, tad mazgā matus katru dienu. Ja lieto matu šampūnu, tad mazgā matus katru otro dienu. Ilgāk par divām dienām dzīvot uz sausā šampūna nav ieteicams, jo tas nenāks par labu ne tavai galvas ādai, ne matiem.

MEDIKAMENTU LIETOŠANA. Ja tev ir kādas veselības problēmas, kas saistītas ar dažādu medikamentu ilgstošu lietošanu, tas var būt iemesls matu stāvokļa pasliktināšanās gadījumā, arī matu izkrišanas gadījumā. Tādi medikamenti ir ilgstošas antibiotiku terapijas, antidepresanti, trauksmi samazinoši medikamenti, medikamenti, ko lieto problēmu ar vairogdziedzeri gadījumos u.c. Šie līdzekļi traucē normālai matu augšanai, augšanas ciklam, liekot matiem izkrist priekšlaicīgi. Ko darīt? Protams, ja ir tāda nepieciešamība, medikamenti ir obligāti jālieto. Tomēr tev jāizstāsta ārstam par savām problēmām. Ļoti iespējams, ka konkrētu medikamentu ir iespējams mainīt pret citu, kas neizraisa nepatīkamās blakusparādības.

HAOTISKA ĒŠANA. Normālu, regulāru ēdienreižu neievērošana, badošanās, ēšana nesabalansētu un nepilnvērtīgu pārtiku – tas viss ļoti ietekmē arī tavu matu izskatu. Tie var kļūt sausāki un trauslāki, kā arī pastiprināti izkrist. Mati galvenokārt sastāv no proteīna, ja tu to neuzņem ar pārtiku, tad matam nav uz kā pamata augt. Ko darīt? Rūpīgi pārdomā savu ēdienkarti – ievies tajā vairāk zivis, liesu gaļu, lēcas un pupiņas. Ēd regulāri, nebadojies, neievēro drastiskas diētas, kas pilnībā izslēdz kādu produktu grupu.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.