10 IKDIENAS paradumi, kas padara tavus zobus BALTĀKUS

Labākais veids, kā uzturēt veselus un skaistus savus zobus, protams, ir regulāras vizītes pie zobārsta un zobu higiēnista. Un tomēr – pastāv arī virkne ieteikumu, kurus vērts ņemt vērā un izmantot ikdienā, lai uzturētu savus zobus koptus, bet smaidu – skaistu un gaišu!
 
Izvairies no izplatītākajiem zobu iekrāsotājiem! Tie ir – sarkanvīns, kafija, tēja, smēķēšana, krāsojoši ēdieni, kā arī mutes skalojamie līdzekļi ar hlorheksidīnu (dezinfekcijas līdzeklis). Ja tomēr lieto uzturā dzērienus vai ēdienus, kas iekrāso zobus, vēlams pēc tiem zobus iztīrīt vai vismaz izmantot košļājamo gumiju.
 
Pa ābolam ik dienas! Ābolu un citu tamlīdzīgu cietu augļu vai dārzeņu graušana (taču tādu, kas nekrāso!) tiešām spēj palīdzēt likvidēt zobu aplikumu, samazināt kafijas un tējas radītos traipus. Protams, tie nespēj aizvietot zobu tīrīšanu, taču var palīdzēt, ja nekas cits pa rokai nav pieejams.
 
Skūpsties! Jā, tieši tā – skūpstoties mutes dobumā izdalās vairāk siekalu, kas apskalo zobus un samazina kariesa veidojošo mikroorganismu koncentrāciju. Tomēr – līdzīgu efektu var panākt arī lietojot košļājamo gumiju!
 
Maini zobu birsti! Zobu birste būtu jāmaina pēc vidēji trīs mēnešiem. Šis ir laiks, kad tajā sāk uzkrāties nevēlami mikroorganismi un, lietojot netīru zobu birsti, tu zobiem nodari vairāk slikta, nekā laba. Ir vērts izmēģināt arī, piemēram, elektrisko zobu birsti, kas aplikumu spēj noņemt labāk, kā rezultātā zobi kļūst gaišāki.
 
Uzmanies, dodoties uz baseinu! Tām, kuras regulāri apmeklē baseinu, ieteicams ņemt vērā, ka hlorēta ūdens nonākšana mutē var kaitēt arī skaistam smaidam. Tas tādēļ, ka hlors ne vien iznīcina ūdenī baktērijas, bet arī pamatīgi pazemina tā PH līmeni – skābam ūdenim nonākot mutē, tas bojā zobu emalju un var veidot traipus.
 
Izmanto salmiņu! Ja nevari atturēties no krāsainiem, burbuļojošiem un saldiem, cukuru saturošiem dzērieniem, ieteicams izmantot salmiņu to dzeršanai. Tādējādi tu maksimāli izvairīsies no zobu saskares ar šiem šķidrumiem, pasargāsi emalju gan no bojāšanās, gan iekrāsošanās nevēlamā tonī.
 
Neaizmirsti notīrīt arī mēli! Izplatītākā kļūda mutes dobuma kopšanā – iztīrām zobus, bet par mēli aizmirstam. Tomēr pētījumi rāda, ka tieši uz mēles uzkrājas ļoti daudz nevēlamo baktēriju, kas ne vien veicina zobu bojāšanos un sliktu elpu, bet arī spēj padarīt zobus dzeltenīgākus.
 
Lieto mutes skalotājus! Mutes skalotāji spēj gan vēl iedarbīgāk likvidēt baktērijas, kas veicina zobu bojāšanos, gan arī uzturēt zobu emalju gaišu! Izvēlies mutes skalojamos līdzekļus tieši šādam mērķim – emaljas baltināšanai, lieto regulāri un baudi rezultātu!
 
Izvēlies labu zobu pastu! Protams, laba zobu pasta ir būtiska mutes dobuma kopšanā. Te der padoms labāk netaupīt naudu uz labas zobu pastas rēķina, jo ar to tiešām ir iespējams panākt labu rezultātu. Kvalitatīva zobu pasta ne vien pasargās tevi no zobu bojāšanās, bet arī palīdzēs atbrīvoties no traipiem uz emaljas un iegūt gaišāku smaidu!
 
Lieto lūpukrāsu! Un visbeidzot – skaisti uzkrāsotas lūpas, sevišķi tumšākos toņos, padara tavu smaidu gaišāku uz kontrasta rēķina! Tas pats attiecas uz iesauļotas ādas efektu – vērts izmēģināt tieši vasarā!
 

2 komentāru
  1. Skaists smaids ir liela bagātība, jo tiešām padara sievieti skaistāku un jaunāku!

  2. Vēl lai padarītu smaidu gaišāku palīdz iesauļojusies seja, protams vislabāk jau ir uz saules, nevis solārijā ! 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.