10 ikdienas lietas, kurās LIEKI pazūd tava NAUDA

Nē, šoreiz mēs neteiksim, ka pērkot jau piekto sarkano kurpju pāri vai trešo melno somu, tu iespējams velti iztērē savu naudu, un vēlāk mājās šo spontāno pirkumu nožēlosi. Šoreiz mēs piedāvājam mazu ieskatu tajās situācijās un lietās, ko uzskatām par ļoti ikdienišķām, bet kuras patiesībā ir lielas naudas pazušanas lamatas. Atpazīstot šīs situācijas arī savā ikdienā ir iespējams tām pievērst vairāk uzmanības un tik tiešām – ietaupīt!

Rīta kafija pa ceļam uz darbu.
Iebraukt degvielas uzpildes stacijā vai kādā ātrās ēdināšanas restorānā pēc kafijas ir vilinoši, jo ir taču tik grūti pamosties, un ar to vienu tasi mājās īsti nepietika. Un tomēr – šis ir paradums, uz kura rēķina var ietaupīt – sagatavo kafiju mājās un ņem līdzi termokrūzē!

Drukātā prese.
Ja tas ir viens kvalitatīvs žurnāls, tad vēl saprotams, bet vai tev tiešām nepieciešami visi 5 iknedēļas žurnāli, kuros tāpat ir sarakstīts viens un tas pats? Ņemot vērā laikmetu, kurā dzīvojam un pieejamās komunikācijas un informācijas ieguves iespējas, šī noteikti ir velti zemē nomesta nauda.

Maksa par dažādiem banku pakalpojumiem. Vai maz zini, cik centu banka novelk, piemēram, par konta papildinājuma sms tavā telefonā? Vai cik tu maksā par savām vairākām banku kartēm? Vai skaidras naudas izņemšanu citas bankas bankomātā? Šīs lietas ir vērts papētīt, lai lieki nezaudētu savu naudu!


Gatavie pārtikas produkti un uzkodas.
Nereti ieejot veikalā, sevišķi vakarā pēc darba, mēs paņemam vakariņām kaut ko jau sagatavotu un ātri pagatavojamu. Un tas ir arī dārgāk kā gatavot pašai no dabīgiem, iepriekš sapirktiem produktiem. Tas pats attiecas uz uzkodām dienas laikā – dažādi saldumi un ātrie ēdieni ir īstas naudas lamatas!

Transports.
Protams, no tā nav iespējams izvairīties, tomēr var apdomāt – vai tiešā tās divas pieturas ar tramvaju ir vērts braukt? Varbūt aiziet kājām? Ja laiks labs, izmanto šo iespēju! Ieviešot šo par regulāru paradumu, tik tiešām ir iespējams ietaupīt!

Grāmatas.
Nē, mēs nesakām, ka grāmatas nav jālasa. Protams – ir jālasa! Tomēr ir vērts atcerēties par to, ka bibliotēkas nekur nav zudušas un parasti lielākā daļa jauno grāmatu tajās ir pieejama visai drīz pēc to parādīšanās grāmatnīcās. Izmanto šo iespēju un pērc tikai to, kas tev tiešām no sirds patīk un zini, ka pārlasīsi vēl un vēl.

Mobilā telefona izmaksas.
Vai jau gadiem esi viena un tā paša mobilā operatora kliente? It kā viss kārtībā? Bet varbūt ir vērts painteresēties vai tiešām pie citiem operatoriem nav kādas izdevīgākas izmaksas? Paradoksāli – it kā mobilo operatoru reklāmas ir ik uz stūra, un tomēr – mēs nereti lietojam ne tos izdevīgākos tarifu plānus. Padomā par to!

Uzkodas izklaidējoties.
Lielas naudas lamatas ir dažādas uzkodas, ko pērkam izklaides vietās. Piemēram, uzkodas kinoteātrī. Un, ja tā pavisam godīgi – vai mēs tās pērkam, jo mums gribas ēst, vai tikai tāpēc, ka šķiet – tas pieder pie lietas? Katrā ziņā šīs uzkodas ir pamatīgi uzcenotas, nereti pat divkārši, ja salīdzina ar veikalu cenām.

Loterijas biļetes.
Teorētiski iespēja laimēt jau vienmēr pastāv. Jā un pagājušo nedēļu viens draudzenes senas paziņas paziņa taču kaut ko tur laimēja! Un – ja nu man arī paveicas? Lūk, un tieši uz to arī pelna dažādu loteriju rīkotāji, bet tu pērc biļetes un velti atdot savu naudu par – neko!

Cigaretes.
Te laikam lieki komentāri nav nepieciešami. Ja visus iepriekš uzskaitītos ikdienas paradumus, kuros lieki pazūd mūsu nauda, vēl varēja saprast, tad par cigaretēm var droši teikt – nejēdzīgāku veidu, kur pazaudēt savu naudu, laikam vēl neviens nav izdomājis.

21 komentāri
 1. Njā… ir par ko padomāt. Mana problēma ir tie žurnāli, kurus regulāri pērku un cīnos ar šo ieradumu, jo tiešām bieži ir tā, ka lasīt nav ko, izšķirsti un viss.

 2. gandrīz visi ieteikumi der gan naudas taupīšanai, gan veselīgākai ēdienkartei un aktīvākam dzīvesveidam 🙂

 3. Nu bet tā jau ir – bieži vien naudas šķērdēšana iet roku rokā ar neveselīgu dzīvesveidu – dažādi nevajadzīgi našķi, visur braukt ar mašīnu utt. Es par to, ka vajag veselīgāk un arī lētāk līdz ar to!

 4. Attiecībā uz grāmatām 100% piekrītu!!! Tās ņemu lasīšanai no bibliotēkas, jaunākās izdotās grāmatas, vismaz manā bibliotēkā, ir 1-2 nedēļu laikā, pēc laišanas tautās. Tieši to pašu var attiecināt uz žurnāliem, tos var dabūt lasīt tajā pašā dienā, kad tie parādās veikalos pie kases, ja godīgi, vispār neatceros, kad pēdējo reizi esmu tos pirkusi par savu naudu un vispār, priekš kam ir jāpērk prese, ja ir internets ;).

 5. kafiju dzert arī ir neveselīgi, labāk “stilīgumu pēc” mājās termokrūzē ielej zāļu tēju 🙂

 6. he, man visas šīs pozīcijas ir koriģētas uz maksimumu, lielākais vairums pat pa nullēm, bet nauda tapat pazūd hvz kur 😀

 7. Jā, piekrītu, vajag pelnīt vairāk, šie ieteikumi jau ir tikai, lai saprastu tās ikdienas lietas, kurās sanāk pārtērēt velti, bet pamatā par miljonāri jau nekļūsi, ja šo ievērosi!

 8. vispār neveselīgi ēst ir lēāk, pusdienas McDonalds noteikti ir lētākāš nekā svaigi salāti un liesa, sutināta gaļa.

  bet par kafiju gan piekrīu, zemē nomesta nauda..

 9. bibliotēkās grāmatas nedod līdz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Pīpēt atmetu pirms gadiem sešiem un esmu par to ļoti laimīga. Ap 700 eiru paliek citām vajadzībām. Pīpēt vispār šodien var tikai bagātie, kas nezina, kur naudu likt. Maksāt par savas veselības bendēšanu ir stulbākais caurums, kurā iekrist, tikai jaunās dienās it kā nevainīgi paspēlējoties. Par internetu un bankām sāku piedomāt, kāpēc lieki atdot savu naudiņu, tad jau labāk nopirkt somiņu, kas lieliski piestāvēs jaunajai cepurei 🙂 🙂 🙂

 11. Nu muļķības, ka bibliotēkās nedod grāmatas uz mājām! Nevajag jau iet uz Nacionālās bibliotēkas retumu nodaļu, bet uz normālu bibliotēku! Visur dod uz mājām, ja vien tās nav kādas super īpašās grāmatas. Es esmu no Ogres un te mums bibliotēkā visu dod uz mājām.

 12. Laikam esmu taupīga līdz ārprātam, jo neviens no šiem ieteikumiem man nav jāievēro, neviens.
  Transports man ir jālieto visur, jo dzīvoju patālu gan no veikaliem, gan no daba.
  Vēl iesaku piedomāt pie kosmētikas ko lietojam – piemēram skrubi var pagatavot mājās, būs lētāk un arī 100% zināsi ko uz ādas zieķē.
  Tad vēl NEDRĪKST PIRKT LĒTAS UN NEKVALITATĪVAS LIETAS! Nekvalitatīvas un lētas lietas ātri nolietojas, dažkārt pat pēc pirmās mazgāšanas lētā manta otrreiz nav velkama. Kā arī lētas lietas pašai liek justies lētai. Labāk nopirkt sezonā vienu kleitu, bet labu – tādu, kurā jūties kā karaliene. Par kurpēm nemaz nerunāsim.
  Un vēl – window shopping ir ok, ja māk nepirkt emociju iespaidā, bet ķemmēt veikalus un sistemātiski meklēt labāko ko vari atļauties un ko vajag. Ar veikalu ķemmēšanu domāju ne tikai parastos veikalus, bet galvenokārt interneta (un ne vietējos).

 13. Es pērku pārtiku, kurai tajā pat dienā beidzas termiņš – ielieku saldētavā un gatavoju pēc vajadzības. Tas, protams attiecināms uz lieta, kuras nav jau saldētas un, kuras var sasaldēt bez papildus pūlēm – parasti gaļa

 14. Var jau mēģināt ekonomēt. Daudzi patiešām saprātīgi ieteikumi. BET kādu netikumu arī vajag. Citam tās ir kafija no automāta, citam – kāds žurnāls vai grāmata… Dzīve būs krāsaināka!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.