10 iemesli attiecībās, kas jūs ATTĀLINA vienu no otra

Gandrīz visās attiecībās ir sākuma jeb rozā briļļu periods, un realitāte, kas iestājas pēc tam. Un reizēm gadās tā, ka, it kā laimīgās un veiksmīgās attiecībās esot, mēs pēkšņi saprotams – kaut kas tomēr nav tā, kā tam vajadzētu būt. Mēs esam kļuvuši svešāki, tādi, kā citādāki… Mēs lēnām attālināmies viens no otra. Lūk, 10 visbiežāk sastopamie iemesli, kas var veicināt attālināšanos no mīļotā cilvēka.

PĀRĀKUMS PĀR OTRU. Tas vienlīdz bieži raksturīgs kā vīriešiem, tā sievietēm – tu (vai viņš) uzskati, ka tev vienmēr taisnība, ka tu taču zini labāk. Kāpēc? Nu tā vienkārši ir! Neviļus tu pati sev esi radījusi to domu, ka esi pārāka pār otru. Gudrāka, visu zini labāk, māki labāk, dari labāk un pieņem pareizākos lēmumus. Tagad apstājies un padomā – bet kam tad tev tas otrs? Ja jau pati esi tik visu varoša? Un, ļoti iespējams, tieši tā tava otra puse arī jūtas…

GREIZSIRDĪBA. Greizsirdībai ir ļoti liels spēks. Tā spēj lēnām gabaliņu pa gabaliņam drupināt attiecības, līdz tās sabrūk pavisam. Greizsirdība, aizdomas un privātīpašnieciskums ir tās sajūtas, kas visbiežāk provocē skaļus strīdus, kas nes līdzi aizvainojumu un skumjas. Tās ir visai postošas emocijas. Jā, var piekrist, mazās devās tās piešķir attiecībām asumu, taču ar maz vienmēr ir par maz, un, tas kurš tiešām ir greizsirdīgs, parasti tāds ir no visas sirds.

AIZSKARŠANA. Tā ir otra emocionālā aizskaršana (par fizisko aizskaršanu, protams, mēs te nemaz nerunājam). Tā ir mērķtiecīga norādīšana otram uz tā vājajām vietām, urķēšanās pa tām. Tas ir viens no vistaisnākajiem un drošākajiem veidiem, kā sagraut jebkuras attiecības. Rupja izturēšanās un vārdiska/emocionāla aizskaršana spēj tiešām pazemot otru cilvēku, un iznākums ir tikai viens – attālināšanās.

NEIEKLAUSĪŠANĀS. Neieklausīšanās, nedzirdēšana un bieži vien pat nevēlēšanās dzirdēt to, ko otrs saka. Tā vietā sevis likšana priekšplānā un uzskatīšana par svarīgāko attiecībās. Ne velti ir teiciens, ka gudrais klausās, bet muļķis tikai runā. Tieši tā ir arī attiecībās, jo laimīgu un stabilu attiecību neatņemams pamats ir tieši spēja uzklausīt un saprast otru un viņa domas, sajūtas, vēlmes un bažas.

NEVĒLĒŠANĀS PIEŅEMT OTRA TAISNĪBU. Nemācēšana un nevēlēšanās rast kompromisus, piekāpties otram. Jā, reizēm tas, iespējams, prasa upurēt kaut ko no tā, ko pati vēlies, tomēr tieši kompromisi un māka piekāpties arī tad, kad to negribas, ir ilgstošu un stipru attiecību pamatā. Jo nekad nebūs tā, ka otrs gribēs visu to pašu, ko tu, un otrādi. Ja gribas sadzīvot, tad jārēķinās, ka sava taisnība par lietām un to kārtību ir jums abiem.

NERUNĀŠANA. Sajūtu un domu neatklāšana otram, dusmošanās vienatnē, faktu nenoskaidrošana – tas viss grauj attiecības. Ja arī jūs piekopjat vairāku dienu nesarunāšanās taktiku pēc strīdiem, tad ir droši, ka tas ne pie kā laba nenovedīs. Jo sasāpējušais jau nekur nepazudīs, tikai pa šīm dienām dusmas mazināsies un šķitīs, ka viss ir labi, bet nav, jo lietas nav izrunātas, izstāstītas. Ļoti iespējams, tu nemaz nezini, ko otrs patiesībā domā un viņš nezina, ko domā tu.

NESEKOŠANA SEV. Kā anekdotē, kur vīrietis sūdzas draugam, ka nesaprot, kur palikusi garmatainā blondīne piegulošajā kleitiņā ar augstpapēžu kurpēm, kuru viņš apprecēja. Tā vietā viņu mājās ik dienu sagaida tumšmate ar zēngalviņas frizūru platā džemperī un mājas čībās. Labi, labi – tie jau ir pārspīlējumi, bet galvenais ir skaidrs – vīrietis mīl ar acīm un attiecībās vienmēr ir svarīgi to atcerēties un saglabāt. Esi skaista un tādējādi palutini viņu!

PĀRĀK MAZ LAIKA KOPĀ. Katram savas skriešanas, savi darbi, sava dzīve… Vakarā pārrodoties mājās negribas neko, vien pasēdēt pie televizora un doties pie miera. Un tā dienu no dienas. Jā, jūs it kā dzīvojat kopā, bet – vai tiešām esat kopā? Viss ir atkarīgs tikai no pašiem. Romantiski mirkļi divatā ir absolūti nepieciešami jebkurā vecumā, neskatoties uz to, cik kopā būšanas gadu jau ir aiz muguras.

VISU LAIKU KOPĀ. Otra galējība – arī tā par labu nenāk. Viens no būtiskiem attiecību stūrakmeņiem – mācēšana dot otram atelpu un laiku pabūt vienam, atpūsties. Ja viens visu laiku uzstāj, ka viss jādara kopā, vai vēl trakāk – neļauj otram darīt neko vienam, ar laiku tas var radīt lielas domstarpības un attālināšanos. Nav nekā slikta, ja jums katram ir arī savas lietas un ikdienas darbi, jo laiks, kas pavadīts atsevišķi, liek vēl vairāk sailgoties pēc kopā būšanas.

IZVAIRĪŠANĀS NO SEKSA. Un, protams, sekss. Ja tas sāk pazust, tad nenovēršami notiek arī attālināšanās. Te parasti visvairāk grēko daiļā dzimuma pārstāves. Sekss ir viens ļoti būtisks attiecību veiksmes stūrakmens. Tam ir jābūt. Protams, tas var nebūt tik bieži, kā attiecību sākumā, tomēr ir jārūpējas, lai tas ir un ir patīkams abiem. Ja viens no pāra sāk izvairīties no tuvības, tad ir skaidrs, ka attiecības pasliktināsies, tas ir teju neizbēgami.

6 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.