10 GREIZI pieņēmumi par to, kādām jābūt LIELISKĀM attiecībām

Vai esi dzirdējusi teicienu – jo lielākas gaidas, jo spēcīgāka vilšanās? Protams, pelnrušķītes stāsts ir visnotaļ pievilcīgs, un ikviena no mums vēlas perfektu partneri un nevainojamu dzīvi, bet vai alkas pēc idealizētām attiecībām mūsu reālo dzīvi nepiepilda ar lieku stresu un grūtībām? Ilūziju plīvurs ir kārdinošs, taču tas neļauj iepazīt un patiesi iemīlēt vienam otru. Iepazīsimies ar populārākajiem attiecību idealizācijas simptomiem!

Tu uzskati, ka patiesa mīlestība ir tikai bezierunu mīlestība. Ļoti iespējams, ka šis viedoklis tevī iesakņojies no mīlestības romānos lasītā un filmās redzētā – tur bezierunu mīlestība lielākoties tiek traktēta kā īstā un vienīgā. Tomēr cilvēki un jūtas mainās – tas ir pavisam normāli un veselīgi, galvenais, ka partneri turpina skatīties vienā virzienā.

Visam ir jābūt kā filmās. Paturpinot iepriekšējo domu – bieži vien filmās atainotās attiecības ir kaisles, bet arī dramatisma un sāpju piepildītas. Kaislīga drāma ne vienmēr vienādojama ar mīlestību. Patiesu mīlestību iezīmē stabilitāte un saskaņa, kā arī spēja pārdzīvot grūtus brīžus kopīgiem spēkiem.

Greizsirdību tu vienādo ar mīlestību. Tā ir tikai šķietamība – patiesībā greizsirdība iezīmē tevī mītošu nedrošības sajūtu. Nekoncentrējies uz šīm postošajām emocijām – audzini savu pašvērtību un iemācies uzticēties otram, citādi partnerim lēnām var sākt pietrūkt gaisa.

Tev šķiet, ka mīlestība pieprasa mainīties otra labā. Bez kompromisiem veselīgās un laimīgās attiecībās neiztikt, taču tas jādara attiecību, ne personas labā. Ja otrs ultimatīvi pieprasa tev mainīties, attiecības, visdrīzāk, ir lemtas neveiksmei.

Ja šaubies, tātad esi kopā ar nepareizo partneri. Tavs viedokļa nenoteiktums reizi pa reizei ir gluži cilvēcīgs, it sevišķi, ja priekšā stāv nopietns un visai atbildīgs lēmums. Turklāt bieži vien šaubas ir saistītas nevis ar otru cilvēku, bet gan ar taviem kompleksiem un bailēm. Atceries – tas, ka tevī mīt šaubas, nenozīmē, ka esi nelaimīga!

Mīļotajam vienmēr jāzina, kā tu jūties. Ja domā, ka partnerim tevi jāsaprot bez vārdiem un jāatpazīst ikviena tava emocija, vilšanās būs tavs ikdienas sabiedrotais. Ņemot vērā, ka mūsu garastāvoklis mainās visai bieži un neparedzami – vīrietis par to noteikti ir vārdiski jābrīdina!

Pārim viss ir jādara kopā. Kopīgām interesēm ir jābūt, taču tas, ka socializējaties arī atsevišķi, tikai bagātina jūsu attiecības. Draugi, hobiji un karjera – ne vienmēr tam visam ir identiski jāpārklājas – katram jābūt arī savai telpai.

Pie laimīgām attiecībām nevajag piestrādāt. Jā, varbūt attiecību sākumposmā viss notiek pats no sevis, jo idealizācija sit augstu vilni, taču ar laiku atskāršam, ka viss mainās – gan abi partneri, gan dzīves ritējums. Lai attiecības noturētu tonusā un gaisā virmotu sapratne, pie tā ir regulāri jāpiestrādā – ar pacietību un sarunām.

Tev šķiet, ka veiksmīgās un mīlošās attiecībās strīdu nav. Tas, ka jums ir līdzīgas intereses un skatījums uz dzīvi, nenozīmē, ka vienmēr par visu būsiet vienisprātis. Tas, ka izteiksiet viens otram savu viedokli, nenozīmē, ka jūtas ir mazinājušās. Tieši otrādi – ja uzklausīsiet viens otru un atradīsiet kompromisus, tas būs rādītājs, ka jūsu starpā pastāv cieņa, rūpes un mīlestība.

Patiesu laimi gūst tikai attiecībās. Protams, mīlestība un attiecības ļauj mums justies ar dzīvi apmierinātākām, taču, ja esi laimīga tikai tad, kad tevi kāds mīl, tu pamazām kļūsti atkarīga no partnera. Laime ir jāatrod sevī, tāpēc daliet savu laimi kopā, nevis izsūciet to viens no otra!

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.