10 dažādi LIEKĀ apmatojuma likvidēšanas veidi – kurš LABĀKS?

Cik sena ir pasaule, tik sena arī ir daiļā dzimuma vēlme atbrīvoties no tiem matiņiem uz ķermeņa, kas mums šķiet lieki. Un patiesībā – tādu ir visai daudz, vai ne? Būtu taču labi, ja mums augtu tikai mati uz galvas, skropstas un uzacis… Pārējo – prom uz neatgriešanos! Šoreiz piedāvājam tev dažādu nevēlamo matiņu likvidēšanas procedūru sarakstu, ko esam izveidojuši vadoties pēc pavisam vienkārša principa – sāpēm! Ir divu veidu sievietes – vienas, kas pārcietīs jebko, lai tikai atbrīvotos no liekā, otras savu pašsajūtu liek pirmajā vietā. Un izrādās – gana efektīvas procedūras ir pieejamas abos gadījumos!

JA TEV IR AUGSTS SĀPJU SLIEKSNIS
Vaksācija, vaski, vaska strēmeles. Ir četri visbiežāk lietotie veidi – cietais jeb aukstais vasks, karstais jeb šķidrais vasks, cukura vasks un medus jeb orientālais vasks. Šie veidi atšķiras gan pēc sastāva, gan lietošanas veida, gan sāpju pakāpes procedūras laikā. Metodes plusi – matiņi ataug pēc 2-3 nedēļām, āda pēc procedūras ir maiga un zīdaina, ataugušie matiņi ir smalkāki un retāki. Metodes mīnusi – sāp un piedevām – ļoti. Procedūra ir diezgan laikietilpīga, to nevar veikt, ja ir kādas ādas problēmas, kā arī virs ādas paaugstinātas dzimumzīmes, matiņi pēc procedūras ataugot mēdz ieaugt un radīt iekaisumus, kā arī neglītu skatu.

Epilators mājas apstākļiem.
Cenas ziņā visdemokrātiskākā matiņu likvidēšanas metode – vienreiz nopērc un lieto vairākus gadus! Rezultāts efektīvs – asmenīšiem rotējot tiek izrauta lielākā daļa nevēlamo matiņu. Rezultāts saglabājas apmēram 2-3 nedēļas. Metodes plusi – matiņi ataug pēc vairākām nedēļām, finansiāli izdevīga procedūra. Metodes mīnusi – procedūra ir ļoti sāpīga (lai gan tās, kas lieto regulāri saka – ar laiku pie visa pierod!), āda tiek pamatīgi kairināta, nereti veidojas neglīti ieaugušie matiņi un āda izskatās, kā ar pumpiņām nosēta. Turklāt – kamēr roka nav piešāvusies, procedūra ir arī visai laikietilpīga.

Elektroepilācija. Skaistums un elektrība šķiet ir divi jēdzieni, kas apvienoti neizraisa patīkamas emocijas. Taču, ko gan neizdarīsi skaistuma vārdā! Šīs matiņu likvidēšanas pamatā tiešām ir elektrības izmantošana – tā caur tievu adatu tiek ievadīta ādā, kā rezultātā matiņu saknītes tiek vienkārši sakot – sadedzinātas, mats izkrīt un parasti vairs neataug. Metodes plusi – efektīvs un ilglaicīgs rezultāts, ļauj atbrīvoties no matiņiem jebkurās ķermeņa zonās. Metodes mīnusi – dārga, laikietilpīga un, protams, ļoti sāpīga procedūra. Mūsdienās gan tiek izmantoti dažādi atsāpināšanas līdzekļi, kas šīs sāpes cenšas novērst cik iespējams. Turklāt – to, ka matiņi neataugs nemaz, īsti garantēt nevar, iespējams, pēc kāda laika procedūru nāksies atkārtot.


Ultraskaņas epilācija.
Izklausās interesanti un labi, taču patiesībā procedūras nosaukums īsti neatbilst tam, kā tā notiek. Procedūras pamatā ir vecā labā vaksēšana, pēc kuras uz ādas tiek uzklāta speciāla želeja un ar īpaša aparāta palīdzību tā tiek iestrādāta ādā – tas palēnina matiņu augšanu un iznīcina to saknītes. Metodes plusi – tā piemērota visiem ādas un matiņu tipiem, arī sejas zonām, rezultāts ir visai efektīvs – matu saknītes, kas ir augšanas stadijā tiek iznīcinātas jau pirmajā seansā, pārējās – nākamajos. Metodes mīnus – tā sāp tieši tik pat, cik vaksācija parastā, āda pēc procedūras var iekaist, nav piemērota intīmajām zonām, jo var nelabvēlīgi iedarboties uz dzimumorgāniem, pilnīgs rezultāts tiek sasniegts un ir redzams tikai pēc ilgāka laika.

Enzīmu epilācija.
Arī šī procedūra tiek apvienota ar parasto vaksēšanu, tātad – sāpīga. Metodes pamatā ir termoterapija – tās laikā ādā tiek ievadītas enzīmus saturošas vielas, kas palēnina matiņu augšanu. Pateicoties infrasarkanajam starojumam līdzekļi spēj dziļi iekļūt ādā.Metodes plusi – diezgan efektīva. Metodes mīnusi – sāpīga, jo tiek apvienota ar vaksēšanu, laikietilpīga (vajadzīgi aptuveni 4-7 seansi).

JA TEV IR ZEMS SĀPJU SLIEKSNIS
Depilācijas krēmi un putas. Vienkāršs un nesāpīgs veids kā atbrīvoties no nevēlamajiem matiņiem. Turklāt – veikalos pieejamo līdzekļu izvēle ir ļoti plaša, lai tu atrastu sev piemērotāko un tīkamāko. Metodes plusi – absolūti nesāpīga, ātra, ērta un sniedz salīdzinoši labu rezultātu. Metodes mīnusi – matiņi ataug gandrīz tik pat ātri, kā skujoties, bieži vien ir risks uz alerģiju un iespēju apdedzināt jutīgāku ādu, jo līdzekļi ir ļoti spēcīgi. Daudzām netīk arī specifiskā smarža, ko gan ražotāji cenšas maksimāli novērst, taču tā tik un tā ir jūtama.

Skuveklis.
Nezūdoša klaiska! Lai gan ir tik daudz un dažādu citu matiņu likvidēšanas metožu, skuveklis ir un paliek viens no populārākajiem veidiem! Un skaidrs kādēļ – nekas ātrāks un momentā rezultātu dodošs vēl nav izgudrots. Lai rezultātu maksimāli uzlabotu, noteikti jālieto kvalitatīvs skuveklis un skūšanās putas, kā arī ādu nomierinošs losijos pēcāk. Metodes plusi – ļoti ātra, uzreiz redzams rezultāts, absolūti nesāpīga un, protams, viena no vislētākajām metodēm. Metodes mīnusi – ļoti īslaicīgs rezultāts, āda var iekaist, matiņi var ieaugt.

Fotoepilācija.
Metodes pamatā ir gaismas viļņu iedarbība uz matu, kas iznīcina tā saknīti. Sāpju nav, ir tikai viegli durstoša sajūta. Matiņi izkrīt pāris dienas pēc procedūras. Metodes plusi – nesāpīga, neveidojas ieaugušie matiņi un āda netiek traumēta, perfekts efekts (aptuveni 5-8 gadi), vienlaikus var apstrādāt palielus ādas laukumus. Metodes mīnusi – dārga, efekts nav tūlītējs, nereti nepieciešami 4-8 seansi. Hormonālo izmaiņu ietekmē matiņi var ataugt ātrāk.

Lāzerepilācija.
Dāmas bieži jauc lāzerepilāciju ar jau minēto fotoepilāciju. Patiesībā tās tiešām ir ļoti līdzīgas procedūras, atšķirība vien tajā, ka ar lāzerepilāciju vienlaikus nevar apstrādāt tik lielus laukumus, kā ar fotoepilāciju. Metodes pamatā ir infrasarkanās gaismas un siltuma savienojums, kas uzkarsē mata saknīti un tā aiziet bojā. Metodes plusi – ātra, efektīva, nesāpīga, āda netiek bojāta, tā kļūst maiga un gluda. Metodes mīnusi – nepieciešami vismaz 3-5 seansi, jo ādā ir guļošie matiņi, uz kuriem procedūras laikā nenotiek iedarbība, procedūra ir dārga.

Balināšana.
Savdabīga metode, kas bieži tiek piemirsta, taču ir gana efektīva. Šķidrais balinātājs vai krēms tiek uzklāts uz ādas un nomazgāts pēc noteikta laika. Jā, matiņi netiek likvidēti, taču tiek padarīti par neredzamiem uz aptuveni 3-4 nedēļām! Metodes plusi – absolūti nesāpīga, ātra, efektīva (vizuāli), netraumē ādu, nerada nekādas ieaugušo matiņu problēmas. Metodes mīnusi – matiņi ir jūtami uz tausti, balinātājs var radīt alerģiskas reakcijas, tādēļ nebūs piemērots jutīgai ādai.

19 komentārs
 1. Par vaksēšanos – atbrīvoties no ieaugušiem matiņiem palīdz ādas košanas produkti, kas satur salicilskābi. Man tie palīdzēja ieaugušaniem matiņiem ātrāk pašiem iznākt ārā.

 2. Visas tās raušanas man neder – āda reaģē briesmīgi. Pumpas un viss pārējais. Man līdz vecais labais skuveklis. Tās dārgās procedūras nav provētas.

 3. slampa, kaut tev no galvas mati noietu par šito muldēšanu. meitenes, nekādā gadījumā nelietojiet salicilskābi, ādā izdegs caurums un būs ķīmiskais apdegums.

 4. man šķiet, ka ir speciāli līdzekļi, kas satur to skābi, bet ne jau lielā koncetrācijā.

 5. Nu tak` mācies lasīt ādas kopšanas līdzekļi, kas SATUR. Kur tev teikts, ka tīra skābe virsū jāgāž?

 6. Par Salicilskābi (ņemot vērā neizpratnes pilno komentāru):
  Tā tiek pievienota(!) ārējas lietošanas līdzekļiem, kas paredzēti (amirušās) ādas virskārtas noņemšanai. Pagaidām esmu to redzējusi līdzekļos, kas paredzēti ieauguso matiņu profilaksei un pretkārpu līdzekļos. Un, jā, bb pareizi saka, ka ja lietos tīru skābi, būs apdegums. PS: Paldies par jauko novēlējumu.

 7. Papildus fakti par Salicilskābi:
  Salicilskābei un tās atvasinājumiem piemīt antiseptiskas īpašības. Lieto medicīnā kā dezinficējošu līdzekli (iekšķīgi – pret locītavu reimatismu) un pārtikas rūpniecībā kā konservantu. Izmanto arī krāsvielu sintēzē.

 8. Fotoepilācija rullē!! Tiešām iesaku visām, kurām matiņi ir ar kaut kādu pigmentu. Matiņi pēc fotoepilācijas izkrīt nevis pāris dienu laikā, bet aptuveni divu nedēļu laikā, tādēļ arī no sākuma var šķist, ka nav vispār nekāda efekta. Pēc divām nedēļām fotoepilētā vieta ir super gluda. Jāņem vērā gan to, ka apstrādājot lielākus ādas laukumus ir pagrūti trāpīt tieši blakus jau apstrādātajam laukumam – šāda iemesla dēļ var rasties neapstrādāti pleķīši, svītras. Pēc fotoepilācijas vēl neizkritušos matus var skūt, bet, ja neskuj, tad tie izkrīt mazliet ātrāk.
  Esmu gājusi uz 4iem dažādiem saloniem, patreiz MonaBeauty piedāvā vislabāko cenu – 60Ls par abu kāju fotoepilāciju!! Man tas šķiet super piedāvājums (kaut gan līdz šim esmu taisījusi fotoep. tikai līdz celim 38Ls, jo 60Ls uzreiz nolikt tā kā žēl). Gudriem LV var atrast MonaBeauty piedāvājumu. Tiešām iesaku – pieredze laba un arī cena (kas man šķiet ļoti svarīgi).

 9. Sienai – cik ilgi tas efekts pēc fotoepilācijas turas? Un vai tie Ls 60 ir par visām tām vajadzīgajām reizēm, vai tikai par vienu?

 10. Lilijai – Lijija, nu protams, ka par vienu!! Parasta vaksācija tak maksā ap 15Ls par reizi. Efekts ir uz pusotru mēnesi, bet tad, kad mati ataug, to ir jau pēc pirmās reizes ievērojami mazāk. Viss atkarīgs no tava ķermeņa īpatnībām, cik ātri mati aug, cik to ir, kā hormoni strādā.

 11. Nekad neesmu sapratusi, kā var visās reklāmās un rakstos stāstīt, ka efekts no vaksācijas un epilatoriem ir vairākas nedēļas (dažkārt pat saka, ka mēnesi!!!). Pēc 5-7 dienām taču jau nāk ārā jaunie matiņi… Visvairāk sajūsmina reklāmas par to, ka pēc mēneša ilgas ģipša nēsāšanas kājas ir burtiski kā izejot no salona 🙂

  Tas pats attiecas arī uz gelish nagu laku reklāmām. Vai kāda dāma tiešām ir mēģinājusi to laku nonēsāt 3-4 nedēļas??? Nags pa to laiku ir līdz pusei ataudzis 🙂

 12. Savannai – jā, jā, un pēc tam vēl tā dāma reklāmā nabaga ķirurgam uzšauj pa zvaniem. Jo, protams, visi ķirurgi ir jauni un kā no žurnāla vāka.

 13. Man arī tā bija no pat it kā labām vaksācijām ar šokolādi, bet meistare pēc vaksēšanas uzlika tikai dezinfekciju nevis kādu dabīgu kopjošu eļļu. Izmēģināju cukura vaksāciju un varu teikt, ka atšķirība ir milzīga! Nav ne briesmīgais apsārtums, ne baltās pumpas, arī ieaugušie matiņi ir par 90% mazāk. Kā arī sāp daudz mazāk. Kamēr nesaņemšos uz fotoepilāciju, cukura vaksācija ir ideāla.

 14. Vai rakstabautors ir parliecinats par to ko raksta??? Pati taisu lazerepilaciju kajam-sapigii tas ir. Zinu, ka daudziem liek ari specialu gelu,lai mazinatu sapes

 15. Fotoepilācija arī ir sāpīga. 6 reizes nav pietiekoši, lai efekts būtu labs, vajag 10 reizes. Tad gad saka:

  > Rakstīt šeit!

 16. Es taisīju lāzerepilāciju, vispār nesāpēja … varbūt atkarīgs no speciālista un iekārtas?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.